Modul optic SFP ULTIMODE-011M funcţionează cu fibre multi-mode de până la 550 m lungime, şi viteze de transmisie de până la 155 Mb/s. Distanţa maximă de transmisie depinde de tipul de fibră multi-mode. 500 m pentru fibre de dimensiune 50/128 sau 300 m pentru fibre de dimensiunea 62.5/128 um...
Cod: L1401
39,85 Lei
33,49 Lei net
Disponibil

Modul optic SFP ULTIMODE-023G funcţionează cu fibre multi-mode de până la 2 km lungime, şi viteze de transmisie de până la 1.25 Gb/s.
• Transmisie duplex cu ajutorul a două fibre multimode
• Viteză transmisie de până la 1.25 Gb/s (IEEE 802.3z 1000Base-FX)
• Distanță transmisie până la 2 km
• Conectori optici LC
• Compatibil cu Ultimode, TP-LINK și alte echipamente
Cod: L1405
38,90 Lei
32,69 Lei net
Disponibil

Modul optic SFP ULTIMODE-203G funcţionează cu fibre singlemode de până la 20 km, cu viteze de transmisie de până la 1.25 Gb/s. Modulele optice ULTIMODE sunt compatibile cu SFP (Small Form-factor Pluggable)...
• Transmiei duplex, pe două fibre singlemode
• Viteză de până la 1.25 Gb/s (IEEE 802.3z 1000Base-FX)
• Distanță de până la 20 km
• Conectori LC
• Compatibil cu Ultimode, TP-LINK și nu numai
Cod: L1415
38,22 Lei
32,12 Lei net
Disponibil

Modulul optic SFP ULTIMODE-203/5G funcționează cu fibre single-mode cu lungimi de până la 20 km, la viteze de transmisie de până la 1.25 Gb/s. Semnalul optic este transmis în fereastra II de transmisie (1310 nm) şi recepţionat în fereastra III - 1550 nm.
• comunicaţie bidirecţională pe o singură fibră (WDM),
• funcţionează în reţele single-mode,
• viteză de transmisie de până la 1.25 Gb/s (IEEE 802.3z 1000Base-FX),
• rază de transmisie de până la 20 km,
• mufă optică: SC,
• compatibil cu echipamente Ultimode, TP-Link și altele.
Cod: L1416
47,72 Lei
40,10 Lei net
Disponibil

Modulul optic SFP ULTIMODE-205/3G funcționează cu fibre single-mode cu lungimi de până la 20 km la viteze de transmisie de până la 1.25 Gb/s.
• comunicaţie bidirecţională pe o singură fibră (WDM),
• funcţionează în reţele single-mode,
• viteză de transmisie de până la 1.25 Gb/s (IEEE 802.3z 1000Base-FX),
• rază de transmisie de până la 20 km,
• mufă optică: SC,
• compatibil cu echipamente Ultimode, TP-Link și altele.
Cod: L1417
62,75 Lei
52,73 Lei net
Disponibil

Modulul optic SFP ULTIMODE-203/5G LC funcţionează cu fibre single-mode cu lungimi de până la 20 km la viteze de transmisie de până la 1.25 Gb/s.
Cod: L1418
39,56 Lei
33,24 Lei net
Disponibil

Modul optic SFP ULTIMODE-205/3G LC cooperează cu fibre single-mode de până la 20 km, cu viteze de transmisie de până la 1.25 Gb/s.
Cod: L1419
55,26 Lei
46,44 Lei net
Disponibil

Modulele optice SFP+ SR Ultimode 10Gbps (850nm, MM, 300m) sunt compatibile cu standardul SFP (///Small Form-factor Pluggable///) și transformă semnale electrice în optice pentru a le transmite pe fibre optice multimode la viteze de până la 10Gbps pe distanțe de maxim 300 m.
Cod: L1425
73,01 Lei
61,35 Lei net
Disponibil

Modulele optice SFP+ Ultimode LR 10Gbps sunt compatibile cu standardul SFP (///Small Form-factor Pluggable///) și transformă semnale electrice în optice pentru a le transmite pe fibre optice multimode la viteze de până la 10Gbps pe distanțe de maxim 10 km.

• viteze de transfer de până la 10 Gbps
• duplex (două fibre)
• proiectate pentru fibre optice singlemode
• distanță de transmisie max.: 10 km
• conector optic: LC
Cod: L1428
104,99 Lei
88,23 Lei net
Disponibil

Modulele SFP/SFP+ (///Small Form-factor Pluggable///) convertesc semnalul optic în semnal electric și viceversa. Modulul suportă viteze de transmisie de până la 10 Gbit/s printr-o singură fibră optică single mode (transmisie BiDi/WDM) pe distanțe de până la 20 km.
Cod: L1430
151,19 Lei
127,05 Lei net
Disponibil