Transmițător optic TV/SAT OTF302 6F55 E 1x6 dBm FP 1550 nm TERRA

Cod: A3055
1941,92 Lei
Preţ cu TVA Rabat Cant. Validitate
1941,92 Lei 0 % de la 1 buc.
Disponibil
Transmițătorul optic OTF302 6F55 E TERRA este utilizat pentru a crea sisteme TV/SAT utilizând tehnologia fibrei optice și transmisie la o lungime de undă de 1550 nm (fereastra de transmisie III).
• Laser tip FP
• Lungime de unda 1550 nm
• Putere la ieșire optică +6 dBm
• Carcasă deschisă care asigură un nivel ridicat de ecranare – clasa A
• AGC – nivel de semnal de stabilizare a controlului automat al câștigului
• LED-uri de pe carcasă pentru configurarea mult mai ușoară a întregului sistem

Garanție

Garanţie 4 ani.

Suport tehnic

Detalii

Noul sistem de distribuție a semnalului TV/SAT al Terra se caracterizează prin calitate înaltă și preț competitiv. Caracteristicile speciale ale sistemului sunt: ​​dimensiunile compacte ale dispozitivelor permițând amplasarea comodă împreună cu alte elemente ale sistemului în dulapuri TV, spectru larg de dispozitive pentru sisteme bazate pe multiswitch-uri tradiționale, dSCR/Unicable, ca precum și sisteme hibride. Utilizarea diferitelor versiuni de transmițătoare optice permite distribuirea semnalelor: DVB-T/T2 și satelit de la doi sateliți în doar 1 fibră. LED-urile de pe carcasă permit verificarea imediată a corectitudinii conexiunilor și diagnosticarea rețelei.
Transmițătorul optic OTF302 6F55 E TERRA este utilizat pentru a crea sisteme TV/SAT folosind tehnologia fibrei optice și transmisie la lungimea de undă 1550 nm (fereastra de transmisie III). Transmițătorul optic OTF302 6F55 E TERRA permite transmiterea de semnale radio SAT, terestre DVB-T2 și FM/DAB+. Această tehnologie se distinge prin atenuare scăzută, interferență scăzută și, cel mai important, permite transmiterea semnalelor pe distanțe lungi.
The transmitter has an optical output (output power +6 dBm) terminated with a FC/UPC type connector, allowing distribution of the signal to 32 receiving points spread over a radius of 10 km using single-mode fiber. The exact number of receiving points and their maximum distance from the signal source can be determined by balancing the attenuation of the optical path with the optical power budget.
Each V/H input for the Wideband converter is equipped with an automatic gain control (AGC) circuit to ensure signal stability (compensation for signal level fluctuations associated with changes in atmospheric conditions – rain, high cloud cover, etc.) at the input and, consequently, at the optical output (constant modulation depth).
TERRA's OTF302 6F55 E optical transmitter is compatible with the following receivers:
  • Optical receiver ORF202 E TERRA with Wideband output A3131
  • Optical receiver ORQ302 E TERRA with QUATRO + DVB-T2 output A3133
  • Optical receiver ORF302 E TERRA with Wideband + DVB-T2 output A3135
  • Optical receiver ORQ302F E TERRA with QUATRO + Wideband + DVB-T2 output A3137
Când doar semnalul satelitului este conectat la transmițător, este posibil să utilizați un convertor Windeband standard, cum ar fi A98222. Dacă la transmițător sunt conectate atât semnalele de satelit, cât și cele DVB-T2, atunci ar trebui să se folosească LWB202L A98210 LNB cu zgomot redus, iar semnalul DVB-T2 trebuie să fie transmis prin amplificatorul de corectare a catargului DTT MCA101T TERRA R82101 pentru a pregăti pachetul de semnal. pentru distributie in retea.+
Power supply: DC 20 V, 150 mA. Recommended power supply: R71468.
The maximum length of the cable connecting the LNB to the transmitter is 10 m. If a longer connection is required, it may be necessary to use EQF equalizers: R50204, R50208 lub R50212.

  • Laser tip FP,
  • lungime de unda 1550 nm,
  • putere la ieșire optică +6 dBm,
  • Carcasă deschisă care asigură un nivel ridicat de ecranare – clasa A
  • AGC – nivel de semnal de stabilizare a controlului automat al câștigului
  • LED-uri de pe carcasă pentru configurarea mult mai ușoară a întregului sistem.
DIPOL oferă și transmițătorul optic OTF302 6F55 E TERRA A3055 pentru transmisie la lungimi de undă 1310 nm. Prin combinarea ieșirilor transmițătoarelor de 1310 nm și 1550 nm într-un multiplexor optic, este posibilă distribuirea semnalelor din două poziții de satelit, TV terestră și radio într-o singură fibră. Pe partea de recepție, demultiplexarea este necesară înainte ca semnalele să fie transmise unui set de receptoare. De asemenea, este posibil să folosiți două transmițătoare de același tip și apoi distribuția necesită 2 fibre.

Diagram 1: Satellite TV (1 satellite position), terrestrial TV, radio. Point-to-point fiber.
Antenă de satelit offset DIPOL DPL-120 Standard (grafit RAL 7016)Antena DAB/DVB-T2 DIPOL-4/5-12 (6-8 dB, 170-230 MHz)Antenă radio FM 1RUZ PM B (O+V omnidirecţională)Sumator de catarg Terra DC015L (VHFI/II+FM-VHFIII-UHF)Convertor DTT MCA101T TERRA mastheadTransmițător optic TV/SAT OTF302 6F31 E 1x6 dBm FP 1310 nm TERRAAmplificator multiswitch satelit Terra SA-51 (5 intrări, class A, cu sursă)Splitter satelit Terra SDQ-508 (5-intrări, 20-ieşiri, class A)Multiswitch Terra MR-532 (1xSAT+CATV, 32 ieşiri, amplificat, CLASS A)Multiswitch Terra MR-532 (1xSAT+CATV, 32 ieşiri, amplificat, CLASS A)Multiswitch Terra MR-532 (1xSAT+CATV, 32 ieşiri, amplificat, CLASS A)Multiswitch Terra MR-532 (1xSAT+CATV, 32 ieşiri, amplificat, CLASS A) Antenă de satelit offset DIPOL DPL-120 Standard (grafit RAL 7016)A9684 Receiver optic TERRA ORQ302 E QUATRO + DVB-T2A3133 A98210 Transmițător optic TV/SAT OTF302 6F31 E 1x6 dBm FP 1310 nm TERRAA3031 Sursă de alimentare în comutație TERRA PS202F (20V 2A, SCR Digital)R71468 Antenă radio FM 1RUZ PM B (O+V omnidirecţională)A0221 Amplificator multiswitch satelit Terra SA-51 (5 intrări, class A, cu sursă)R70501 Splitter satelit Terra SDQ-508 (5-intrări, 20-ieşiri, class A)R70520 Multiswitch Terra MR-532 (1xSAT+CATV, 32 ieşiri, amplificat, CLASS A)R70632 Multiswitch Terra MR-532 (1xSAT+CATV, 32 ieşiri, amplificat, CLASS A)R70632 Multiswitch Terra MR-532 (1xSAT+CATV, 32 ieşiri, amplificat, CLASS A)R70632 Multiswitch Terra MR-532 (1xSAT+CATV, 32 ieşiri, amplificat, CLASS A)R70632 Antena DAB/DVB-T2 DIPOL-4/5-12 (6-8 dB, 170-230 MHz)A0140 A2230 Sumator de catarg Terra DC015L (VHFI/II+FM-VHFIII-UHF)R82018 Convertor DTT MCA101T TERRA mastheadR82101

Diagram 2: Satellite TV (2 satellite positions), terrestrial TV, radio - distribution in 1 optical fiber. Signal division into 2 optical paths.
Antenă de satelit offset DIPOL DPL-120 Standard (grafit RAL 7016)Antena DAB/DVB-T2 DIPOL-4/5-12 (6-8 dB, 170-230 MHz)Antenă radio FM 1RUZ PM B (O+V omnidirecţională)Antenă de satelit offset DIPOL DPL-120 Standard (grafit RAL 7016)Sumator de catarg Terra DC015L (VHFI/II+FM-VHFIII-UHF)Convertor DTT MCA101T TERRA mastheadSursă de alimentare în comutație TERRA PS202F (20V 2A, SCR Digital)Transmițător optic TV/SAT OTF302 6F31 E 1x6 dBm FP 1310 nm TERRASplitter optic 1:2 FC/UPC FOS102 E TERRA 3.9 dBReceiver optic TERRA ORQ302 E QUATRO + DVB-T2Receiver optic TERRA ORQ302 E QUATRO + DVB-T2Multiswitch TERRA MSV-932L (2xSAT+CATV amplificat, 32 ieşiri, telealim., CLASS A)Sursa de alimentare PS182F 18V 2A pentru multiswitchuri Terra MS/MSV Receiver optic TERRA ORQ302 E QUATRO + DVB-T2Receiver optic TERRA ORQ302 E QUATRO + DVB-T2Multiswitch TERRA MSV-932L (2xSAT+CATV amplificat, 32 ieşiri, telealim., CLASS A)Sursa de alimentare PS182F 18V 2A pentru multiswitchuri Terra MS/MSV Optical splitter FOS102