Switch PoE industrial ULTIPOWER 112P-2POE-20 (2xPoE, 1xFO SC, 100Mbps 20 km)

Suport tehnic

Detalii

Adaptor LAN: PCI NIC TP-Link TG-3269 10/100/1000 Mbps
Vedere din faţă
Adaptor LAN: PCI NIC TP-Link TG-3269 10/100/1000 Mbps
Vedere din spate
Switch-ul industrial POE ULTIPOWER 112P-2POE-20 permite transmisia de date la viteze de 10/100 Mbps. Cele două porturi RJ45 suportă funcţii de auto-negociere și Power over Ethernet (PoE). Dispozitivul identifică automat dispozitivele PD (Power Device) conforme cu standardul IEEE 802.3af și le alimentează corespunzător. În acest fel, este uşurată alimentarea dispozitivelor de rețea cum ar fi access point-urile, camerele IP, telefoanele IP, etc. în locaţii dificile. Switch-ul este echipat cu un media convertor optic ce permite transmisia de date pe distanțe de până la 20 km.
ULTIPOWER 112P-2POE-20 face parte din grupul de switch-uri industriale, capabile să funcționeze în condiții dure, cum ar fi nivel crescut de praf, temperaturi extreme, umiditate ridicată. Astfel de switch-uri pot fi montate în incinte ermetice instalate pe stâlpi sau alte structuri aflate în aer liber. Switch-urile ULTIPOWER sunt echipate cu porturi Fast Ethernet pentru conectarea camerelor IP, calculatoarelor etc. Switch-urile industriale ULTIPOWER sunt protejate de carcase cu grad de protecție IP40 (împotriva corpurilor străine solide mai mari de 1 mm în diametru). Toate porturile Ethernet PoE pot alimenta dispozitivele conectate (după alimentarea switch-ului cu 48-50 V DC). Fiecare switch industrial este echipat cu un modul optic ce poate transmite datele de la porturile RJ45 pe fibră optică singlemode.
Caracteristici distinctive:
  • Grad de protecție al carcasei IP40
  • Alimentare: 12-48 V AC sau 24 V AC
  • Se poate alimenta de la două surse de alimentare (principală și secundară)
  • Consum < 6W (fără PoE),
  • 2 porturi FastEthernet 10/100 Mbs PoE
  • Transmisie optică: 2 x SC 100 Mbps (single mode)
  • Protecție ESD: 6 kV
  • Temperaturi de funcţionare: -40...80℃
  • Umiditate admisă: 5...95%
  • Presiunea atmosferică admisă: 80 ... 110 kPa
  • Rezistența izolației: >100 MΩ
  • Posibilitate de montaj pe şină DIN
Standarde
  • Proprietăţi de izolare electrică
    • Test pentru rezistența dielectricului - GB/T13729-2002 AC 2 kV (<1 min)
    • Rezistența de izolație > 100 MΩ - GB/T13729-2002
    • Impuls nominal de rezistenţă la tensiune (GB/T13729-2002): 5 kV (la 230 V AC), 1 kV (<50 V )
  • Proprietăți mecanice
    • Reacție la vibrații: GB/T15153.1-1998 (IEC870-2-1: 1995)
    • Reacție la șocuri: GB/T14537-1993
  • Compatibilitate electromagnetică
    • Teste de imunitate la interferenţe electromagnetice (EMI) prin radiaţie: GB/T15153.1-1998 (IEC870-2-1: 1995)
    • Teste de imunitate la tranziţii electrice rapide: GB/T17626.4-1998 (IEC61000-4-4: 1995)
    • Teste de imunitate la supratensiuni: GB/T17626.5-1999 (IEC 61000-4-5: 1995)
    • Teste de imunitate la interferenţe EMI prin conducţie: GB/T17626.6-1998 (IEC 61000-4-6: 1996)
    • Teste de imunitate la câmpul magnetic: GB/T17626.8 1998 (IEC 61000-4-8: 1993)
Switch PoE industrial: ULTIPOWER 112P-4POE-20 (4xFE PoE, 1xFO SC, 100Mbps 20 km)Switch PoE industrial ULTIPOWER 112P-2POE-20 (2xPoE, 1xFO SC, 100Mbps 20 km)
Exemplu de utilizare

Specificaţii tehnice:
NumeULTIPOWER 112-2POE-20
CodN29971
Standarde şi protocoaleIEEE 802.3 10Base-T
IEEE 802.3u 100Base-TX
IEEE 802.3x Flow control
IEEE 802.1Q VLAN
IEEE 802.3af
Funcţii

PoE IEEE 802.3af 
MAC auto-learning şi auto-aging 
Controlul lăţimii de bandă pentru regimul full duplex  (IEEE802.3x), controlul presiunii (half-duplex)

Frame forward rate
10BASE-T: 14880pps/port
100BASE-TX: 148800pps/port
Metoda de transmisieStore-and-Forward
Porturi2x RJ45 10/100Mbps PoE
1x FO 2x SC 20 km SM
Cerinţe pentru cablajul reţelei
10Base-T:
UTP cat. 3, 4 sau 5 (maxim 100 m)
STP EIA/TIA-568 100 Ω (maxim 100 m)
100Base-Tx:
UTP cat. 5 sau 5e (maxim 100 m)
STP EIA/TIA-568 100 Ω (maxim 100 m)
Indicatoare LEDPWR1, PWR2, F1, POE
Imunitate ESD< 6 kV
Dimensiuni [mm]50x156x135
Condiţii de funcţionare
Temperatură: -40...80℃
Umiditate: 5...95% (fără condens)
Alimentare12-48 VDC, 24 V AC (posibilitatea de a utiliza două surse de alimentare)