SFP ULTIMODE SFP-011M 2xLC (multimode, 850 nm, 550 m, 2xLC)

Cod: L1401
39,85 Lei
Preţ cu TVA Rabat Cant. Validitate
39,85 Lei 0 % de la 1 buc.
Disponibil
Modul optic SFP ULTIMODE-011M funcţionează cu fibre multi-mode de până la 550 m lungime, şi viteze de transmisie de până la 155 Mb/s. Distanţa maximă de transmisie depinde de tipul de fibră multi-mode. 500 m pentru fibre de dimensiune 50/128 sau 300 m pentru fibre de dimensiunea 62.5/128 um...

Garanție

Garanție 2 ani.

Suport tehnic

Detalii

Modul optic SFP ULTIMODE-011M funcţionează cu fibre multi-mode de până la 550 m lungime, şi viteze de transmisie de până la 155 Mb/s.
Distanţa maximă de transmisie depinde de tipul de fibră multi-mode. 500 m pentru fibre de dimensiune 50/128 sau 300 m pentru fibre de dimensiunea 62.5/128 um...
Modulele SFP din seria ULTIMODE sunt echipate cu conectori LC. Principalul avantaj al conectorilor LC este dimensiunea mică şi sistemul de blocare pentru protecţia împotriva deconectării accidentale.
Modulul din seria ULTIMODE poate fi folosit împreună cu convertoare media şi cu majoritatea switch-urilor şi router-elor cu slot-uri SFP (cu echipamente CISCO) compatible cu standardul IEEE 802.3u 100Base-FX.
Utilizarea de convertoare media, cu posibilitatea de a schimba modulele SFP este deosebit de avantajoasă atunci când vine vorba de modificări de configurare a reţelei. În loc să înlocuiţi întreaga unitate, este suficient să se se schimbe transceiver-ul SFP.
Elemente distinctive
  • comunicaţie bidirecţională pe 2 fibre multimode,
  • viteză de transmisie de până la 155 Mb/s (IEEE 802.3u 100Base-FX),
  • rază de transmisie de până la 550 m,
  • conectori optici: LC.
În oferta noastră se află şi module SFP Fast Ethernet pentru fibre singlemode şi cu o rază de transmisie de pânp la 20 de km - L1411.
Modulele Fast Ethernet L1401 şi L1411 NU sunt compatibile cu media convertoarele Gigabit M-100G/SFP L1301.
Module SFP GbE ULTIMODE:
Pe lângă modulele SFP Fast Ethernet mai oferim şi module SFP Gigabit SFP ce suportă standardul 802.3z 1000Base-FX şi funcţionează cu media convertoarele ULTIMODE M-100G/SFP L1301 :
Nume: SFP-023G SFP-2-3G SFP-203/5G SFP-205/3G
Cod: L1405 L1415 L1416 L1417
Tipul de fibră optică: multimode single-mode
Rază de transmisie: 2 km 20 km
Viteză de transmisie: 1.25 Gb/s 1.25 Gb/s
Lungime de undă (Tx/Rx): 1310/1310 nm
1310/1550 nm
1550/1310 nm
Conectori: 2x LC 2x LC 1x SC 1x SC

Specificații

Tip produs SFP module
Marcă
Nume SFP-011M
Tip modul SFP
Tip transmisie Duplex – 2 fibers
Tip fibră optică Multimode
viteză MBps 100
Tip conector LC/PC duplex
Raza maximă de transmisie km
lungime de undă Tx nm 850
Rx nm 850
Puterea emițătorului dBm -8...-3
Sensibilitatea receptorului dBm > -19
Alimentare electrică DCV 3.3 (from SFP port)
Temp. funcționare °C 0...+70