SFP gigabit ULTIMODE SFP-203G 2xLC (singlemode, 1310 nm, 20km)

Cod: L1415
38,22 Lei
Preţ cu TVA Rabat Cant. Validitate
38,22 Lei 0 % de la 1 buc.
Disponibil
Modul optic SFP ULTIMODE-203G funcţionează cu fibre singlemode de până la 20 km, cu viteze de transmisie de până la 1.25 Gb/s. Modulele optice ULTIMODE sunt compatibile cu SFP (Small Form-factor Pluggable)...
• Transmiei duplex, pe două fibre singlemode
• Viteză de până la 1.25 Gb/s (IEEE 802.3z 1000Base-FX)
• Distanță de până la 20 km
• Conectori LC
• Compatibil cu Ultimode, TP-LINK și nu numai

Garanție

Garanție 2 ani.

Suport tehnic

Detalii

Modulele optice ULTIMODE sunt compatibile cu standardul SFP (Small Form-factor Pluggable). ULTIMODE SFP-203G funcţionează cu fibre optice singlemode la viteze de până la 1.25 Gb/s. Distanţa maximă de transmisie este de 20 km.
Modulele SFP din seria ULTIMODE sunt echipate cu conectori LC. Principalele avantaje ale conectorilor LC: au dimensiuni mici şi un sistem de blocare pentru protecţie împotriva deconectării accidentale.
Modulul Gigabit (GbE) SFP din seria ULTIMODE poate fi folosit împreună cu media convertoare şi cu majoritatea switch-urilor şi routere-lor cu slot-uri SFP (cu echipamente CISCO), compatibile cu standardul IEEE 802.3z 1000Base-FX. Un exemplu de convertor media care poate fi folosit cu astfel de module este M-100G/SFP L1301.
Utilizarea de convertoare media, cu posibilitatea de a schimba modulele SFP este deosebit de avantajoasă atunci când vine vorba de modificări de configurare a reţelei. În loc să înlocuiţi întreaga unitate, este suficient să se se schimbe transceiver-ul SFP.
Elemente distinctive
  • comunicaţie bidirecţională pe 2 fibre single-mode,
  • viteză de transmisie de până la 1.25 Gb/s (IEEE 802.3z 1000Base-FX),
  • rază de transmisie de până la 20 km,
  • mufe optice: LC.
Convertorul media Ethernet M-100G/SFP poate fi folosit împreună cu următoarele transciever-e GbE SFP:
Transceiver-e GbE ULTIMODE:
Nume: SFP-023G SFP-2-3G SFP-203/5G SFP-205/3G FP-203/5G
SFP-205/3G
Cod: L1405 L1415 L1416 L1417  L1418L1419
Fibră optică: multimode single-mode
Distanţă: 2 km 20 km
Viteză de transmisie: 1.25 Gb/s
Lungime de undă(Tx/Rx): 1310/1310 nm
1310/1550 nm
1550/1310 nm
 1310/1550 nm
 1550/1310 nm
Conectori: 2x LC 1x SC  1x LC

Specificații

Tip produs Modul SFP
Producător
Nume SFP-203G
Tip modul SFP
Tip transmisie Duplex – 2 fibre
Tip fibră optică Singlemode
viteză MBps 1000
Tip conector LC/PC duplex
Raza maximă de transmisie km 20
lungime de undă Tx nm 1310
Rx nm 1310
Puterea emițătorului dBm -8...-3
Sensibilitatea receptorului dBm > -22
Alimentare electrică DCV 3.3 (de la SFP port)
Temp. funcționare °C 0...+70