Set 4 pigtail-uri fibră SC singlemode ULTIMODE PG-55S1 (1m, G.657A1, roșu, verde, albastru, galben)

Suport tehnic

Detalii

Setul conține 4 pigtail-uri fibră SC/UPC singlemode ULTIMODE cu lungime de 1m, G.657A1 iar culorile disponibile sunt roșu, verde, albastru, galben.
Pigtail fibră SC singlemode ULTIMODE PG-51S (1m, G.652.D, 9/125)
Setul de 4 pigtail-uri fibră SC/UPC singlemode ULTIMODE (1m, G.657A1)
Pigtail fibră SC singlemode ULTIMODE PG-51S (1m, G.652.D, 9/125)
Conectorii optici LC/UPC
Caracteristici distinctive:
  • 4 pigtail-uri
  • Culori: roșu, verde, albastru, galben
  • Conector LC/UPC
  • O fibră single-mode (G.657 A1)
  • Lungime: 1 m
  • Atenuare mică
Seturile de pigtail-uri colorate Ultimode permit organizarea clară a traseelor ​​de fibră optică. Culorile pot fi utilizate pentru identificarea rapidă a fibrelor în cutii mari de distribuție (nu trebui să utilizați un localizator vizual pentru a identifica rapid fibra care necesită intervenție) sau pentru a identifica o anumită fibră (de exemplu, din camera 1, camera 2 , etc.)
Setul include 4 pigtail-uri PG-51S1 cu lungime de 1 metru și conector LC/UPC. Culori: roșu, verde, albastru, galben. Sunt 3 seturi diferite (12 culori în total): L35551C (turcoaz, negru, portocaliu, roz) și L35551B (alb, gri, maro, violet). Pigtailurile colorate permit implementarea conexiunilor din fibră optică în cutii și cadre de distribuție în blocuri. Putem folosi 2 pigtailuri de aceeași culoare pentru a termina fibrele unui cablu 2J către un apartament. Prin urmare, cablurile de la 12 apartamente pot fi terminate într-o singură cutie de distribuție. Pigtailurile colorate vă permit să identificați rapid o anumită fibră.
Patchcordurile optice ULTIMODE sunt se disting prin atenuările mici şi prin ferulele de cea mai bună calitate. Pentru fiecare patchcord sunt verificate valorile de atenuare, return loss şi suprafeţele ferulelor pentru a garanta conexiuni cu parametri cât mai buni.
Fibra single-mode ce utilizază standardul G.657A1 are o rază de îndoire mai mică decât în standardul G.652D. Prin urmare, pigatail-urile și patch-urile cu astfel de fibre sunt mai bune pentru sistemele cu spațiu limitat (risc mai mic de deteriorare a fibrelor).
Specificaţii
Produs:Set pigtail fibră LC singlemode ULTIMODE PG-55S1 (1m, G.657A1)
Cod:L35551A
Bucăți:4
Culori:roșu, verde, albastru, galben
Lungime:1 m
Tip fibră:1 x single-mode, 9/125
Standard FO:G.657 A1
Conector FO:LC/UPC
Atenuare [dB]:< 0.25
Pierdere prin reflexie [dB]:> 50

Specificații

Tip produs Pigtail
tip Simplex
Tip fibră Singlemode
Tip conector A SC/UPC
Standard FO G.657A1
Producător ULTIMODE
Nume PG-51S1
Lungime m 1
Atenuare (IL) Conector A dB < 0.25 (A)
Număr pigtail-uri din set 4
Culoare roșu, verde, albastru, galben