COŞUL MEU
Coşul este gol

Aparate măsură

OTDR

Reflectometru OTDR GRANDWAY FHO3000-D26
Cod: L5828
Preţ fără TVAPreţ cu TVARabatValiditate  
4315,61 Lei5135,58 Lei0 %
Garanție 2 ani
Reflectometru OTDR GRANDWAY FHO3000-D26
Reflectometru OTDR GRANDWAY FHO3000-D26
Reflectometru OTDR GRANDWAY FHO3000-D26
Vedere a conectorilor
Reflectometru OTDR GRANDWAY FHO3000-D26
Vedere a compartimentului de baterii
Reflectometru OTDR GRANDWAY FHO3000-D26
Accesoriile
Reflectometru OTDR GRANDWAY FHO3000-D26
Alimentarea și cablurile incluse
Reflectometru OTDR GRANDWAY FHO3000-D26
Geanta inclusă
Reflectometrul OTDR GRANDWAY FHO3000-D26 este folosit pentru măsurarea reflexiei, estimează atenuări și analizeză evenimentele din legăturile optice. Prețul mic și parametrii buni ai dispozitivului îl fac ideal pentru teste în rețele optice punct-la-punct sau sisteme optice tip FTTH sau GPON. Un mare avantaj al reflectometrului este că pot furniza aproape orice informație despre fibră fără a necesita conectarea unui alt dispozitiv la celălalt capăt.
Reflectometrele din seria FHO3000 sunt caracterizate de un design compact și greutate mică. Plaja largă de valori măsurabile cu FHO3000-D26L5858 (26 dB la 1310 nm și 24 dB la 1550 nm) permit măsurarea linkurilor optice cu lungimi de chiar și sute de kilometri.
Reflectometrul redă informații legate de pierderile din spliceuri, conectori și fibră cât și reflexia oricărei neregularități din calea optică. Dispozitivul afișează și distanța dintre aceste puncte (evenimente) pe ecranul HD tactil de 5-inchi pe lângă distanța totală a căii optice, completate cu informații clare și inteligibile. Meniul ușor de utilizat al reflectometrului minimizează timpii necesari testelor și analiza rezultatelor obținute.
OTDRul Grandway este dotat cu un visual fault locator (VFL) (sursă de lumină laser vizibilă pentru detectarea cablurilor defecte) cu o putere de 10 mW şi acoperire ce aprox. 12 km şi cu un powermetru optic cu plajă -60...+5 dBm.
Memoria incorporată de 4 GB poate salva peste 40.000 de măsurători. După conectarea reflectometrului la un PC, dispozitivul este recunoscut ca "mass storage device" (dispozitiv de stocare). Datele măsurătorilor pot fi copiate pe PC și analizate în detaliu cu apletul inclus. Apletul, are dasemenea, opțiunea +++generare rapoarte++ pentru testele efectuate.
Fereastra OTDR Viewer şi un raport
Specificaţii
NumeReflectrometru OTDR GRANDWAY FHO3000-D26
CodL5858
General
EcranTFT-LCD 5'' ecran tactil
Conector optic
SC/PC
Baterie7.4 V / 3300 mAh Li
timp operare: 6 h
timp încărcare: 3.5 h
Memorie4 GB, 40,000 măsurători
porturi USB
2x USB tip A, 1x Micro-USB
Temperaturi funcționare-10°C ... +50°C
Temperaturi stocare
-20°C ... +70°C
Umiditate (RH)
< 95 %
Dimensiuni195 x 140 x 46 mm
Greutate0.9 kg (cu baterie)
AccessoriiAlimentator (12 VDC), adaptor FC, cablu USB, carrying geantă, curea pentru încheietura mâinii, CD-ROM
Parametrii măsurători
Interval dinamic26 dB (1310 nm), 24 dB (1550 nm)
Lățime puls
3 ns, 5 ns, 10 ns, 20 ns, 100 ns, 200 ns, 500 ns, 1 µs, 2 µs, 5 µs, 10 µs
Interval măsurători
100 m, 500 m, 2 km, 5 km, 10 km, 20 km, 40 km, 80 km, 120 km, 160 km, 240 km
Rezoluția de eșantionare5 cm
EșantionareMax. 128,000 puncte
Linearitatea< 0.05 dB/dB
ScarăX: 4...70 m,  Y: 0.09...5 dB
Rezoluție pierderi
0.001 dB
Acuratețe distanță
+/-(1 m + distanță măsurată x 3 x 10^-5 + rezoluția de eșantionare)
Indicele de refracție cu fibra1.2 - 1.5999 cu pas 0.0001 
modul VFL 
Lungime de undă650 nm
Alimentare10 mW
Distanță12 km
ConectorFC/UPC
Moduri funcționare
Continuă / 2 kHz
Preţ fără TVAPreţ cu TVARabatValiditate  
4315,61 Lei5135,58 Lei0 %
 
Reflectometru OTDR GRANDWAY FHO3000-D26
Cod: L5828
George Popescu
Consiliere clienţi
COMPLETAŢI
BIBLIOTECA
Nou în bibliotecă
RECOMANDĂRI
 
Regulamentul | Garanție | Reclamaţii | Download
| Cookies | Politica de confidentialitate Toate drepturile rezervate © 1996-2022 DIPOL sp.j.