Powermetru optic TM103N (850, 1300, 1310, 1490, 1550, 1625 nm)

Cod: L5815
244,58 Lei
Preţ cu TVA Rabat Cant. Validitate
244,58 Lei 0 % de la 1 buc.
Disponibil
Power metrul TM103N L5815 este proiectat pentru a măsura atenuarea fibrelor optice multimode şi singlemode.

Garanție

Garanție 2 ani.

Suport tehnic

Detalii

Power metrul TM103N L5815 este proiectat pentru a măsura atenuarea fibrelor optice multimode şi singlemode. Aparatul este calibrat pentru măsurarea puterii optice a şase lungimi de undă: 850, 1300, 1310, 1490, 1550, şi 1625 nm. Plaja largă de valori măsurate (-50...+26 dBm) precum şi precizia mai bună de (+/-3%/10nW) permit măsurarea oricărei reţele optice. Pe lângă posibilitatea de afișare a puterii măsurate în mW și dBm, puteți seta și un nivel de referință de 0 dB.
Portul optic măsoară cu precizie toate lungimile de undă. Pentru a proteja bateriile și pentru a mări durata de viață a acestora, powermetrul este dotat cu funcție auto switch off și indică nivelul bateriei pe ecran
Powermetrul este dotat cu conector SC/PC, precum și adaptor FC/PC, ceea ce îl face extrem de versatil. Astfel veți fi mereu pregătit pentru orice sistem.
Pentru a efectua măsurători în rețele fără echipament activ, powermetrul trebuie utilizat împreună cu o sursă de laser TM102N-SM L5819.

Specificații

Nume TM103N
Producător TM
Tip produs Contor optic de putere
Tipul contorului Singlemode, Multimode
Lungimea de undă măsurată nm 850, 1300, 1310, 1490, 1550, 1625
Tip detector InGaAs
Raza de masurare dBm -50...+26
Conector SC/UPC
Adaptoare FC/UPC
Precizia măsurătorilor 3 (-10 dBm)
Memoria de măsurare Nu
Temperatura maximă funcționare °C -10...+50
depozitare -20...+70
Alimentare electrică tip - 3 × acumulator AAA
Tensiune V 3 × 1.5
capacitate mAh nu există date
Dimensiuni mm 130 × 69 × 29
Greutate kg