Pigtail singlemode PG-51S2 (SC, 1m G.657A2)

Suport tehnic

Detalii

Pigtailul ULTIMODE PG-51S2 este făcut din o secțiune de cablu de fibră optică singlemode cu o lungime de 1 metru, terminat pe o singură parte cu conector SC.
Pigtail fibră SC singlemode ULTIMODE PG-51S (1m, G.652.D, 9/125)
Pigtail singlemode PG-51S2 (SC, 1m G.657A2)
Pigtail fibră SC singlemode ULTIMODE PG-51S (1m, G.652.D, 9/125)
Vedere a conectorului SC și cealaltă parte a pigtailului
Caracteristici distinctive:
  • conector SC
  • fibră singlemode G.657A2
  • lungime: 1 m
  • atenuare mică
Pigtailul SC singlemode ULTIMODE PG-51S2 L35511 cu lungime de 1 metru ajută la conectarea echipamentelor optice (media convertoare, module SFP, etc.) între ele sau cu cutii terminale/ODFuri. Conectorii SC sunt momentan cei mai populari pentru conexiunile de fibră optică pentru că sunt foarte uşor de conectat/deconectat. Forma lor dreptunghiulară permite amplasarea multor conectori pe o suprafaţă mică.
Patchcordurile optice ULTIMODE sunt se disting prin atenuările mici şi prin ferulele de cea mai bună calitate. Pentru fiecare patchcord sunt verificate valorile de atenuare, return loss şi suprafeţele ferulelor pentru a garanta conexiuni cu parametri cât mai buni.
Fibra G.657.A2 poate fi montată în casete înguste datorită atenuărilor mici chiar și în cazul curbării puternice a fibrei, alți parametri sunt chiar mai buni decât în cazul fibrei G.652D. Mulțumită acestor caracteristici (unghi de îndoire mai mic), pigtailurile și patchcordurile cu fibră G.657.A2 sunt mult mai fiabile în sisteme înghesuite.
Specificaţii tehnice:
NumePigtail singlemode PG-51S2 (SC, 1m G.657A2)
CodL35511
Lungime1 m
Tip fibră1x singlemode, 9/125
ConectorSC
Atenuare inserție [dB]< 0.25
Atenuare retur[dB]> 50

 

Specificații

Tip produs Pigtail
tip Simplex
Tip fibră Singlemode
Conector tip A SC/UPC
Standard de fibre G.657A2
Marcă ULTIMODE
Nume PG-51S2
Lungime m 1
Pierdere inserție (IL) Conector A dB < 0.25 (A)