Pigtail fibră SC multimode ULTIMODE PG-21S (1m, OM2, 50/125)

Cod: L3521
6,05 Lei
Preţ cu TVA Rabat Cant. Validitate
6,05 Lei 0 % de la 1 buc.
Disponibil
ULTIMODE PG-21S este un pigtail multimode cu o lungime de 1 metru, terminată la un capăt cu conector SC.

Garanție

Garanție 2 ani.

Suport tehnic

Detalii

ULTIMODE PG-21S este un pigtail multimode cu o lungime de 1 metru, terminată la un capăt cu conector SC. Conectorii SC sunt momentan cei mai populari pentru conexiunile de fibră optică pentru că sunt foarte uşor de conectat/deconectat, forma dreptunghiulară permite amplasarea multor conectori pe o suprafaţă mică, şi pentru că sunt din plastic (mai puţin ferulă).
Patchcordurile optice ULTIMODE sunt se disting prin atenuările mici şi prin ferulele de cea mai bună calitate. Pentru fiecare patchcord sunt verificate valorile de atenuare, return loss şi suprafeţele ferulelor pentru a garanta conexiuni cu parametri cât mai buni.
Fibra optică utilizată este de tip OM2, 50/125 um. Este aşadar compatibilă cu joncţiuni de fibră multimode 50/125 um. Atenuarea medie este de 3.5 dB/km la 850 nm şi 1.5 dB/km la 1310 nm. Fibra este acoperită de un tampon de 900 um.
Caracteristici distinctive:
  • conector SC
  • o singură fibră multimode (50/125, OM2)
  • lungime: 1 m
  • tampon de 900 um
  • atenuare mică

Specificații

Tip produs Pigtail
tip Simplex
Tip fibră Multimod
Conector tip A SC/UPC
Standard de fibre OM2
Marcă ULTIMODE
Nume PG-21S
Lungime m 1
Pierdere inserție (IL) Conector A dB < 0.25 (A)