Patchord SM SC/UPC singlemode PC-1172-1G, simplex, G.657.A2, 2 mm, 1m, verde

Cod: L3211172G_1
13,37 Lei
Preţ cu TVA Rabat Cant. Validitate
13,37 Lei 0 % de la 1 buc.
Disponibil
Patchordul ULTIMODE PC-1172-1G este un cablu de fibră optică singlemode cu o lungime de +++1 metru+++ terminat cu conector SC/UPC.
• SC/UPC,
• Lungime - 1 m,
• Culoare verde,
• G.657.A2 fibră single-mode,
• LSZH,
• Diametru 2 mm
• Atenuare conector < 0,25 dB (grad B),
• Pierderi de reflexie ale conectorului > 50 dB (Grad 2).

Garanție

Garanție 2 ani.

Suport tehnic

Detalii

Patchordul ULTIMODE PC-1172-1G este un cablu de fibră optică singlemode cu o lungime de 1 metru terminat la ambele capete cu un conector SC/UPC.
Patchcordurile ULTIMODE sunt fabricate și testate în conformitate cu cerințele Comisiei Electrotehnice Internaționale IEC 613000-3-34 și IEC 61300-3-6. Fiecare patchcord este însoțit de o etichetă care confirmă conformitatea parametrilor (atenuarea de inserție și pierderea de reflexie) cu clasa definită de cele menționate mai sus. normelor. Fibră este conformă cu recomandarea ITU-T G.657 (11/2016) sau ITU-T G.652 (11/2016).
Atenuarea conectorilor conform IEC 61300-3-34
GradAtenuare [dB]
A< 0,07 medie< 0,15 max.
B< 0,12 medie< 0,25 max.
C< 0,25 medie< 0,50 max.
D< 0,50 medie< 1,00 max.
Atenuarea din reflexii (RL) conform IEC 61300-3-6
GradeAtenuare (RL) [dB]
1> 60 (conectat), > 55 (neconectat)
2> 45
3> 35
4> 26
LSZH Acoperire fără halogen (Low Smoke Zero Halogen) cu un diametru de 2 mm. Culoare verde.
Elemente distinctive:
  • SC/UPC,
  • Lungime - 1 m,
  • Culoare verde,
  • G.657.A2 fibră single-mode,
  • LSZH,
  • Diametru 2 mm
  • Atenuare conector < 0,25 dB (grad B),
  • Pierderi de reflexie ale conectorului > 50 dB (Grad 2).

Specificații

Tip produs Patchcord
tip Simplex
Tip fibră Singlemode
Tip conector A SC/UPC
Tip conector B SC/UPC
Conectori SC/UPC – SC/UPC
Standard FO G.657A2
Producător ULTIMODE
Nume
Lungime m 1
Atenuare (IL) Conector A dB < 0.25 (A)
Conector B dB < 0.25 (B)
dB
Culoare verde