Patchord SM SC/APC - FC/APC PC-2572-2 simplex, G.657.A2, 2m

Cod: L3212572_2
14,89 Lei
Preţ cu TVA Rabat Cant. Validitate
14,89 Lei 0 % de la 1 buc.
Disponibil
Patchordul ULTIMODE PC-2572-2 este un cablu de fibră optică multi-mode lung de 2 metri, terminat cu conectori SC/APC si FC/UPC.
• conectori SC/APC - FC/UPC,
• lungime - 2 m,
• G.657.A2 fibră singlemode,
• manta LSZH,
• diametru 3 mm,
• atenuarea conectorului < 0.25 dB (Grade B),
• Return loss > 50 dB (Grade 2), > 60 dB (Grade 1).

Garanție

Garanție 2 ani.

Suport tehnic

Detalii

Patchordul ULTIMODE PC-2572-2 este un cablu de fibră optică multimode cu o lungime de 2 metri, terminat cu conectori SC/APC si FC/UPC.
Patchcordurile ULTIMODE sunt fabricate și testate în conformitate cu cerințele Comisiei Electrotehnice Internaționale IEC 613000-3-34 și IEC 61300-3-6. Fiecare patchcord este însoțit de o etichetă care confirmă conformitatea parametrilor (atenuarea de inserție și pierderea de reflexie) cu clasa definită de cele menționate mai sus. normelor. Fibră este conformă cu recomandarea ITU-T G.657 (11/2016) sau ITU-T G.652 (11/2016).
Atenuarea conectorilor conform IEC 61300-3-34
GradAtenuare [dB]
A< 0,07 medie< 0,15 max.
B< 0,12 medie< 0,25 max.
C< 0,25 medie< 0,50 max.
D< 0,50 medie< 1,00 max.
Atenuarea din reflexii (RL) conform IEC 61300-3-6
GradeAtenuare (RL) [dB]
1> 60 (conectat), > 55 (neconectat)
2> 45
3> 35
4> 26
Manta LSZH (Low Smoke Zero Halogen) cu un diametru de 3 mm.
Elemente distinctive:
  • conectori SC/APC - FC/UPC,
  • lungime - 2 m,
  • G.657.A2 fibră singlemode,
  • manta LSZH,
  • diametru 3 mm,
  • atenuarea conectorului < 0.25 dB (Grade B),
  • Return loss > 50 dB (Grade 2), > 60 dB (Grade 1).

Specificații

Tip produs Patchcord
tip Simplex
Tip fibră Singlemode
Tip conector A SC/APC
Tip conector B FC/UPC
Conectori
Standard FO G.657A2
Producător ULTIMODE
Nume
Lungime m 2
Atenuare (IL) Conector A dB < 0.25 (A)
Conector B dB < 0.25 (B)
dB
Culoare galben