Patchord SM LC/UPC - FC/UPC PC-3572-1 simplex, G.657.A2, 1m

Cod: L3213572_1
13,84 Lei
Preţ cu TVA Rabat Cant. Validitate
13,84 Lei 0 % de la 1 buc.
Disponibil
Patchordul ULTIMODE PC-3572-1 este un cablu de fibră optică single-mode de 1 metru, cu conectori LC/UPC și FC/UPC.
• Conectori LC - FC
• Lungime - 1 m
• G.657.A2 fibră single-mode
• manta LSZH
• Atenuarea conectorului < 0.25 dB (grad B)
• Return loss > 45 dB (Grad 2)

Garanție

Garanție 2 ani.

Suport tehnic

Detalii

Patchordul ULTIMODE PC-3572-1 este un cablu de fibră optică single-mode cu o lungime de 1 metru, terminat cu conectori LC/UPC și FC/UPC.
Patchcordurile ULTIMODE sunt fabricate și testate în conformitate cu cerințele Comisiei Electrotehnice Internaționale IEC 613000-3-34 și IEC 61300-3-6. Fiecare patchcord este însoțit de o etichetă care confirmă conformitatea parametrilor (atenuarea de inserție și pierderea de reflexie) cu clasa definită de cele menționate mai sus. normelor. Fibră este conformă cu recomandarea ITU-T G.657 (11/2016) sau ITU-T G.652 (11/2016).
Atenuarea conectorilor conform IEC 61300-3-34
GradAtenuare [dB]
A< 0,07 medie< 0,15 max.
B< 0,12 medie< 0,25 max.
C< 0,25 medie< 0,50 max.
D< 0,50 medie< 1,00 max.
Atenuarea din reflexii (RL) conform IEC 61300-3-6
GradeAtenuare (RL) [dB]
1> 60 (conectat), > 55 (neconectat)
2> 45
3> 35
4> 26
Manta LSZH (Low Smoke Zero Halogen) cu un diametru de 3 mm.
Elemente distinctive:
  • conectori LC/UPC - FC/UPC,
  • lungime - 1 m,
  • fibră single-mode G.657.A2,
  • manta LSZH,
  • diametru 3 mm
  • atenuarea conectorului < 0,25 dB (grade B),
  • Return loss > 50 dB (grade 2).

Specificații

Tip produs Patchcord
tip Simplex
Tip fibră Singlemode
Tip conector A LC/UPC
Tip conector B FC/UPC
Conectori
Standard FO G.657A2
Producător ULTIMODE
Nume
Lungime m 1
Atenuare (IL) Conector A dB < 0.25 (A)
Conector B dB < 0.25 (B)
dB
Culoare galben