Patchcord SM SC/UPC - SC/APC 3m ULTIMODE PC-1272D-3 duplex, G.657.A2, LSZH

Cod: L3221272_3
29,47 Lei
Preţ cu TVA Rabat Cant. Validitate
29,47 Lei 0 % de la 1 buc.
Disponibil
Patchordul ULTIMODE PC-1272D-3 este un cablu de fibră optică singlemode duplex cu o lungime de 3 metri terminat cu conectori SC/UPC și SC/APC.
• SC/UPC - SC/APC duplex,
• Lungime - 3 m,
• Singlemode G.657.A2,
• LSZH,
• Diametru 3 mm
• Atenuare conector < 0,25 dB (grad B),
• Pierderi de reflexie ale conectorului > 60 dB (grad 1), > 45 dB (grad 2)

Garanție

Garanție 2 ani.

Suport tehnic

Detalii

Patchordul ULTIMODE PC-1272D-3 este un cablu de fibră optică singlemode duplex cu o lungime de 3 metri terminat cu conectori SC/UPC și SC/APC.
Patchcord-ul este produs cu fibre optice singlemode G.657.A2. Acest standard este caracterizat printr-un rază de îndoire redusă. Datorită acestui fapt, patchcord-ul este mult mai puțin susceptibil la daune și la atenuarea crescută rezultată din îndoirea excesivă a acestuia. Acest lucru are o importanță deosebită atunci când se conectează fibrele optice în cutii mici, carcase sau dulapuri (de exemplu, cazul frecvent al prinderii patchcord-urilor în ușile dulapurilor). Patchcord-urile cu fibră în standardul G.657.A2 pot fi utilizate fără probleme în combinație cu alte standarde, precum: G.657.A1, G652.D.
Patchcordurile ULTIMODE sunt fabricate și testate în conformitate cu cerințele Comisiei Electrotehnice Internaționale IEC 613000-3-34 și IEC 61300-3-6. Fiecare patchcord este însoțit de o etichetă care confirmă conformitatea parametrilor (atenuarea de inserție și pierderea de reflexie) cu clasa definită de cele menționate mai sus. normelor. Fibră este conformă cu recomandarea ITU-T G.657 (11/2016) sau ITU-T G.652 (11/2016).
Atenuarea conectorilor conform IEC 61300-3-34
GradAtenuare [dB]
A< 0,07 medie< 0,15 max.
B< 0,12 medie< 0,25 max.
C< 0,25 medie< 0,50 max.
D< 0,50 medie< 1,00 max.
Atenuarea din reflexii (RL) conform IEC 61300-3-6
GradeAtenuare (RL) [dB]
1> 60 (conectat), > 55 (neconectat)
2> 45
3> 35
4> 26
Manta LSZH (Low Smoke Zero Halogen) cu un diametru de 2 x 3 mm.
Elemente distinctive:
  • 2xSC/UPC - 2xSC/APC duplex,
  • Lungime - 3 m,
  • Singlemode G.657.A2,
  • LSZH,
  • Diametru 3 mm
  • Atenuare conector < 0,25 dB (grad B),
  • Pierderi de reflexie ale conectorului > 60 dB (grad 1), > 45 dB (grad 2)

Specificații

Tip produs Patchcord
tip Duplex
Tip fibră Singlemode
Tip conector A SC/UPC
Tip conector B SC/APC
Conectori SC/UPC – SC/APC
Standard FO G.657A2
Producător ULTIMODE
Nume
Lungime m 3
Atenuare (IL) Conector A dB < 0.25 (A1, A2)
Conector B dB < 0.25 (B1, B2)
dB
Culoare galben