Patchcord SM PC-2272-2 SC/APC - SC/APC, simplex, G.657.A2, LSZH, 2m

Cod: L3212272_2
12,50 Lei
Preţ cu TVA Rabat Cant. Validitate
12,50 Lei 0 % de la 1 buc.
Indisponibil temporar
Cordonul de corecție ULTIMODE PC-2272-2 este un cablu de fibră optică monomod lung de 2 metri, terminat cu conectori SC/APC.
• conectori SC/APC,
• lungime - 2 m,
• fibră singlemode G.657.A2,
• manta LSZH,
• diametru 3 mm
• atenuare conectori < 0.25 dB (Grade B),
• return loss > 50 dB (Grade 2).

Garanție

Garanție 2 ani.

Suport tehnic

Detalii

Patchcordul ULTIMODE PC-2272-2 este o secțiune de cablu de fibră optică singlemode cu o lungime de 2 metri terminată cu conectori SC/APC.
Patchcord-ul este produs cu fibre optice singlemode G.657.A2. Acest standard este caracterizat printr-un rază de îndoire redusă. Datorită acestui fapt, patchcord-ul este mult mai puțin susceptibil la daune și la atenuarea crescută rezultată din îndoirea excesivă a acestuia. Acest lucru are o importanță deosebită atunci când se conectează fibrele optice în cutii mici, carcase sau dulapuri (de exemplu, cazul frecvent al prinderii patchcord-urilor în ușile dulapurilor). Patchcord-urile cu fibră în standardul G.657.A2 pot fi utilizate fără probleme în combinație cu alte standarde, precum: G.657.A1, G652.D.
Patchcordurile ULTIMODE sunt fabricate și testate în conformitate cu cerințele Comisiei Electrotehnice Internaționale IEC 613000-3-34 și IEC 61300-3-6. Fiecare patchcord este însoțit de o etichetă care confirmă conformitatea parametrilor (atenuarea de inserție și pierderea de reflexie) cu clasa definită de cele menționate mai sus. normelor. Fibră este conformă cu recomandarea ITU-T G.657 (11/2016) sau ITU-T G.652 (11/2016).
Atenuarea conectorilor conform IEC 61300-3-34
GradAtenuare [dB]
A< 0,07 medie< 0,15 max.
B< 0,12 medie< 0,25 max.
C< 0,25 medie< 0,50 max.
D< 0,50 medie< 1,00 max.
Atenuarea conectorilor din reflexii (RL) conform IEC 61300-3-6
GradeAtenuare (RL) [dB]
1> 60 (conectat), > 55 (neconectat)
2> 45
3> 35
4> 26
Manta LSZH (Low Smoke Zero Halogen) cu un diametru de 3 mm.
Caracteristici distinctive:
  • conectori SC/APC,
  • lungime - 2m,
  • fibră singlemode G.657.A2,
  • manta LSZH,
  • diametru 3 mm
  • atenuare conectori < 0.25 dB (Grade B),
  • return loss > 50 dB (Grade 2).

Specificații

Tip produs Patchcord
tip Simplex
Tip fibră Singlemode
Tip conector A SC/APC
Tip conector B SC/APC
Conectori SC/APC – SC/APC
Standard FO G.657A2
Producător ULTIMODE
Nume
Lungime m 2
Atenuare (IL) Conector A dB < 0.25 (A)
Conector B dB < 0.25 (B)
dB
Culoare galben