Patchcord SC simplex singlemode ULTIMODE PC-511S (3m, G.652.D, 9/125)

Suport tehnic

Detalii

Patchcord-ul SC simplex singlemode ULTIMODE PC-511S L32113 cu lungimea de 3 metri ajută la conectarea echipamentelor optice (media convertoare, module SFP, etc.) între ele sau cu cutii terminale/ODFuri.
Patchcord SC simplex singlemode ULTIMODE PC-511S (1m, G.652.D, 9/125)
Patchcord-ul ULTIMODE PC-511S
Patchcord SC simplex singlemode ULTIMODE PC-511S (1m, G.652.D, 9/125)
Conectorii SC
Caracteristici distinctive:
  • conectori: SC - SC
  • fibră single-mode (G.652.D)
  • lungime: 3 m
  • atenuare mică
Patchcord-ul SC simplex G.652.D singlemode ULTIMODE PC-511S L32113 cu lungimea de 3 metri ajută la conectarea echipamentelor optice (media convertoare, module SFP, etc.) între ele sau cu cutii terminale/ODFuri. Conectorii SC sunt momentan cei mai populari pentru conexiunile de fibră optică pentru că sunt foarte uşor de conectat/deconectat. Forma lor dreptunghiulară permite amplasarea multor conectori pe o suprafaţă mică.
Fibra optică singlemode LWP (Low Water Peak) utilizată în aceste patchcord-uri respectă standardul ITU-T G.652.D putând fi integrată fără probleme de compatibilitate în reţelele existente de fibră optică. Atenuarea medie este de aproximativ 0.4 dB/km la 1310 nm şi de 0.25 dB/km pentru 1550 nm. Fibra optică este întărită cu fibre de kevlar şi acoperită cu PVC.
Fibrele optice singlemode conforme cu standardul ITU-T G.652D sunt printre cele mai bune de pe piaţă. Înainte de introducerea recomandărilor G.652D fibrele puteau fi folosite doar într-o singură lungime de undă. Acum, fibrele cu tehnlolgie LWP (Low Water Peak) pot fi folosite în oricare bandă de la 1280 nm - 1650 nm.
Specificaţii tehnice:
Nume:Patchcord fibră SC - SC singlemode ULTIMODE PC-511S
Cod:L32113
Lungime:3 m
Fibre:1x single-mode, 9/125
Cuple:SC (A)SC (B)
Atenuare [dB]:< 0.25< 0.25 
Pierdere prin reflexie [dB]:> 50> 50

 

Specificații

Tip produs Patchcord
tip Simplex
Tip fibră Singlemode
Tip conector A SC/UPC
Tip conector B SC/UPC
Conectori SC/UPC – SC/UPC
Standard FO G.652D
Producător ULTIMODE
Nume PC-511S
Lungime m 3
Atenuare (IL) Conector A dB < 0.25 (A)
Conector B dB < 0.25 (B)