Patchcord LC-LC duplex singlemode ULTIMODE PC-555D1 (5 m, G.657A1 , 9/125)

Cod: L34555
32,58 Lei
Preţ cu TVA Rabat Cant. Validitate
32,58 Lei 0 % de la 1 buc.
Disponibil
Patchcord LC-LC ULTIMODE PC-555D1 este alcătuit din două cabluri single-mode de câte 5 m fiecare ajută la conectarea echipamentelor optice (media convertoare, module SFP, etc.) între ele sau cu cutii terminale/ODFuri.
• conectori: 2x LC - 2x LC
• două fibre singlemode (G657A1)
• lungime: 1.5 m
• atenuare mică
• culoare: galben

Garanție

Garanție 2 ani.

Suport tehnic

Detalii

Patchcord-ul SC singlemode ULTIMODE PC-555D1 cu lungimea de 5 metri și diametrul de 2 mm ajută la conectarea echipamentelor optice (media convertoare, module SFP, etc.) între ele sau cu cutii terminale/ODFuri. Conectorii LC sunt foarte uşor de conectat și pot fi montați dens in cutiile terminale .
Patchcordurile optice ULTIMODE se disting prin atenuările mici şi prin ferulele de cea mai bună calitate. Pentru fiecare patchcord sunt verificate valorile de atenuare, return loss şi suprafeţele ferulelor pentru a garanta conexiuni cu parametri cât mai buni.
Fibra single-mode ce utilizază standardul G.657A1 are o rază de îndoire mai mică decât în standardul G.652D. Prin urmare, pigatail-urile și patch-urile cu astfel de fibre sunt mai bune pentru sistemele cu spațiu limitat (risc mai mic de deteriorare a fibrelor).
Caracteristici distinctive:
  • conectori: 2x LC - 2x LC
  • două fibre singlemode (G657A1)
  • lungime: 5 m
  • atenuare mică
  • culoare: galben

Specificații

Tip produs Patchcord
tip Duplex
Tip fibră Singlemode
Conector tip A LC/UPC
Tip conector B LC/UPC
Standard de fibre G.657A1
Marcă ULTIMODE
Lungime m 5
Pierdere inserție (IL) Conector A dB < 0.25 (A1, A2)
Conector B dB < 0.25 (B1, B2)