Patchcord fibră SC/APC duplex singlemode ULTIMODE PC-522D2 (5m, G.657A2 , 9/125)

Cod: L34225
31,56 Lei
Preţ cu TVA Rabat Cant. Validitate
31,56 Lei 0 % de la 1 buc.
Disponibil
Patchcord-ul ULTIMODE PC-522D2 este format din două fibre singlemode, dispuse paralel, cu o lungime de 5 metri ajută la conectarea echipamentelor optice (media convertoare, module SFP, etc.) între ele sau cu cutii terminale/ODFuri.
• conectori: 2x SC/APC - 2x SC/APC
• două fibre singlemode (G.657A1)
• lungime: 5 m
• atenuare mică

Garanție

Garanție 2 ani.

Suport tehnic

Detalii

Conectorii SC sunt în prezent cele mai populare elemente de cuplare optică datorită mecanismului de prindere rapid (cuplare push-pull cu click), a formei dreptunghiulare ce permite utilizarea acestora chiar şi cu echipamentele ce dispun de o densitate ridicată de porturi optice şi a materialului din plastic uşor şi rezistent (bineînţeles, ferula nu este din plastic). Mufele SC/APC , datorită ferulei APC (8 grade), asigură pierderi prin reflexie > 50 dB astfel încât acestea să îndeplinească cerinţele mai mari pentru transmiterea semnalului.
Caracteristici distinctive:
  • conectori: 2x SC/APC - 2x SC/APC
  • două fibre singlemode (G.657A1)
  • lungime: 5 m
  • atenuare mică

Specificații

Tip produs Patchcord
tip Duplex
Tip fibră Singlemode
Conector tip A SC/APC
Tip conector B SC/APC
Standard de fibre G.657A2
Marcă ULTIMODE
Nume PC-522D2
Lungime m 5
Pierdere inserție (IL) Conector A dB < 0.25 (A1, A2)
Conector B dB < 0.25 (B1, B2)