COŞUL MEU
Coşul este gol

Patchord/pigtail FO

G.652D

Patchcord fibră SC/APC-FC/APC singlemode ULTIMODE PC-523 (1m, G.652D, 9/125)
Cod: L3223
Preţ fără TVAPreţ cu TVARabatValiditate  
29,10 Lei34,63 Lei0 %
Garanție 2 ani
Patchcord-ul single-mode ULTIMODE PC-523 este o prelungire de fibră optică cu lungimea de 1 metru ajută la conectarea echipamentelor optice (media convertoare, module SFP, etc.) între ele sau cu cutii terminale/ODFuri.
Patchcord fibră SC/APC-FC/APC singlemode ULTIMODE PC-523 (1m, G.652D, 9/125)
Patchcordul ULTIMODE PC-523
Patchcord fibră SC/APC-FC/APC singlemode ULTIMODE PC-523 (1m, G.652D, 9/125)
Conectorii SC/APC-FC/APC
Caracteristici distinctive:
  • conectori: 1x SC/APC - 1x FC/APC
  • fibră single-mode(G.652.D)
  • lungime: 1m
  • atenuare scăzută
Conectorii FC oferă conexiuni stabile prin intermediul manşoanelor metalice cu filet. Tragerea puternică, accidentală a fibrei nu cauzează probleme. Acest tip de conector este popular în sisteme de televiziune ce implică tehnologie de fibră optică. Conectorii SC sunt cei mai cunoscuţi conectori în sisteme FTTH. Prin urmare, patchcordul este cel mai adesea folosit pentru conectarea convertoarelor optice, emițătoare și receptoare.
Conectorii APC, datorită ferulei APC în trepte (8 grade), asigură o pierdere mai mare de retur.
Patchcordurile ULTIMODE sunt caracterizate de reflexie si atenuare de semnal mult scăzute. Pentru a avea aceste caracteristici sunt folosite ferule de calitate. Fiecare patchcord este supus controlului calităţii (sunt verificate suprafeţele fibrei şi sunt măsuraţi parametrii de transmisie - atenuarea de inserţie şi de retur).
Fibra optică singlemode LWP (Low Water Peak) utilizată în aceste patchcord-uri respectă standardul ITU-T G.652.D putând fi integrată fără probleme de compatibilitate în reţelele existente de fibră optică. Atenuarea medie este de aproximativ 0.4 dB/km la 1310 nm şi de 0.25 dB/km pentru 1550 nm. Fibra optică este întărită cu fibre de kevlar şi acoperită cu PVC.
Fibrele optice singlemode conforme cu standardul ITU-T G.652D sunt printre cele mai bune de pe piaţă. Înainte de introducerea recomandărilor G.652D fibrele puteau fi folosite doar într-o singură lungime de undă. Acum, fibrele cu tehnlolgie LWP (Low Water Peak) pot fi folosite în oricare bandă de la 1280 nm - 1650 nm.
Specificaţii tehnice:
Nume:Patchcord fibră SC/APC-FC/APC singlemode ULTIMODE PC-523
Cod:L3223
Lungime:1 m
Fibra:1x single-mode, 9/125
Conectorii:SC/APC (A)FC/APC (B)
IL [dB]:< 0.25< 0.25
RL [dB]:> 50> 50

 

Preţ fără TVAPreţ cu TVARabatValiditate  
29,10 Lei34,63 Lei0 %
 
Patchcord fibră SC/APC-FC/APC singlemode ULTIMODE PC-523 (1m, G.652D, 9/125)
Cod: L3223
 
Regulamentul | Garanție | Reclamaţii | Download
| Cookies | Politica de confidentialitate Toate drepturile rezervate © 1996-2023 DIPOL sp.j.