Patchcord fibră LC\UPC-LC\UPC duplex multimode ULTIMODE PC-017D (5m, OM2, 50/125)

Cod: L31175
31,56 Lei
Preţ cu TVA Rabat Cant. Validitate
31,56 Lei 0 % de la 1 buc.
Disponibil
ULTIMODE PC-017D este un patchcord format din două fibre multimode, dispuse paralel, cu o lungime de 5 metri, terminate fiecare cu un conector LC\UPC duplex.
• cuple: 2x LC - 2x LC
• două fibre multimode
• lungime: 5 m
• atenuare mică

Garanție

Garanție 2 ani.

Suport tehnic

Detalii

ULTIMODE PC-017D este un patchcord format din două fibre multimode, dispuse paralel, cu o lungime de 5 metri, terminate fiecare cu un conector LC dublu. Conectori LC sunt versiuni miniaturale ale conectorilor SC (de dimensiunea mufelor RJ-45) şi datorită dimensiunilor mici sunt adesea folosiţi în modulele SFP.
Fibra optică din patchcord este de tip multimode OM2 50/125 putând fi integrată fără probleme de compatibilitate în reţelele existente de fibră optică. Atenuarea medie este de aproximativ 3.5 dB/km la 850 nm şi de 1.5 dB/km pentru 1310 nm. Fibra optică este întărită cu fibre de kevlar şi acoperită cu PVC.
Caracteristici distinctive:
  • cuple: 2x LC\UPC to 2xLC\UPC
  • două fibre multimode
  • lungime: 5 m
  • atenuare mică

Specificații

Tip produs Patchcord
tip Duplex
Tip fibră Multimode
Conector tip A LC/UPC
Tip conector B LC/UPC
Standard de fibre OM2
Marcă ULTIMODE
Nume PC-017D
Lungime m 5
Pierdere inserție (IL) Conector A dB < 0.25 (A1, A2)
Conector B dB < 0.25 (B1, B2)