Patchcord fibră LC-ST duplex multimode ULTIMODE PC-357D (1.5m, OM3, 50/125)

Cod: L3357
23,32 Lei
Preţ cu TVA Rabat Cant. Validitate
23,32 Lei 0 % de la 1 buc.
Disponibil
ULTIMODE PC-357D este un patchcord duplex cu o lungime de 1.5 metri format din două fibre multimode, dispuse paralel, terminate la un capăt cu un conector ST dublu iar la un capăt cu un conector LC dublu. Conectorii LC sunt caracterizaţi printr-o instalare rapidă şi oferă posibilitatea de a folosi porturi optice de înaltă densitate. Aceştia sunt versiuni miniaturale ale conectorilor SC.

Garanție

Garanție 2 ani.

Suport tehnic

Detalii

ULTIMODE PC-357D este un patchcord duplex cu o lungime de 1.5 metri format din două fibre multimode, dispuse paralel, terminate la un capăt cu un conector ST dublu iar la un capăt cu un conector LC dublu. Conectorii LC sunt caracterizaţi printr-o instalare rapidă şi oferă posibilitatea de a folosi porturi optice de înaltă densitate. Aceştia sunt versiuni miniaturale ale conectorilor SC.
Patchcordurile optice ULTIMODE sunt se disting prin atenuările mici şi prin ferulele de cea mai bună calitate. Pentru fiecare patchcord sunt verificate valorile de atenuare, return loss şi suprafeţele ferulelor pentru a garanta conexiuni cu parametri cât mai buni.
Fibrele optice folosite pentru acest patchcord sunt de tip OM3 50/125, în prezent cele mai populare fibre optice multimode care sunt folosite pentru ferestrele de transmisie I sau II (850/1310 nm). Atenuarea (IL) nu depăşeşte 3.5 dB/km pentru prima fereastră de transmisie şi 1.5 dB/km în cea de-a doua fereastră de transmisie. Standardul OM3 oferă o transmisie mai mare de date şi pe distanţe mai lungi decât predecesorii săi. Viteza de transmisie de 10 Gbps este posibilă pe o distanţă de până la 550m şi viteze mai ridicate 40 Gbps şi 100 Gbps pot fi obţinute pe distanţa de 100 metri (standardele OM1 şi OM2 nu permit asemenea viteze de transmisie).
Caracteristici distinctive:
  • Conectori: 2x LC - 2x ST,
  • Două fibre multimode OM3 50/125,
  • Lungime: 1.5 m,
  • Atenuare redusă.

Specificații

Tip produs Patchcord
tip Duplex
Tip fibră Multimod
Conector tip A LC/UPC
Tip conector B ST/UPC
Conectori LC/UPC – ST/UPC
Standard de fibre OM3
Marcă ULTIMODE
Nume PC-357D
Lungime m
Pierdere inserție (IL) Conector A dB < 0.25 (A1, A2)
Conector B dB < 0.25 (B1, B2)