Patchcord fibră LC-LC singlemode ULTIMODE PC-555D1 (1m, G.657A1, albastru, 2 mm)

Suport tehnic

Detalii

Patchcordul singlemode ULTIMODE PC-555D1 este o prelungire de fibră optică cu lungimea de 1 metru care ajută la conectarea echipamentelor optice (media convertoare, module SFP, etc.) între ele sau în cutii terminale/ODFuri.
Patchcord LC-LC duplex singlemode ULTIMODE PC-555D (1.5 m, G.652D, 9/125)
Patchcord fibră LC-LC singlemode ULTIMODE PC-555D1 (1m, G.657A1, albastru)
Patchcord LC-LC duplex singlemode ULTIMODE PC-555D (1.5 m, G.652D, 9/125)
Conectorii optici LC/PC
Caracteristici distinctive:
  • Conectori: 2x LC/PC - 2 LC/PC
  • Fibră singlemode (G.657A1)
  • Lungime: 1 m
  • Atenuare mică
  • Culoare: albastru
Patchcordul singlemode ULTIMODE PC-555D1 este o prelungire de fibră optică cu lungimea de 1 metru și diametrul de 2 mm ajută la conectarea echipamentelor optice (media convertoare, module SFP, etc.) între ele sau cu cutii terminale/ODFuri.
Patchcord-ul este albastru. Acesta este disponibil atat pe verde L34551G cât și pe roșu L34551R. Patch-urile colorate permit implementarea estetică a conexiunilor din fibră optică în dulapuri, cutii și cadre de distribuție.
Patchcordurile optice ULTIMODE se disting prin atenuările mici şi prin ferulele de cea mai bună calitate. Pentru fiecare patchcord sunt verificate valorile de atenuare, return loss şi suprafeţele ferulelor pentru a garanta conexiuni cu parametri cât mai buni.
Fibra single-mode ce utilizază standardul G.657A1 are o rază de îndoire mai mică decât în standardul G.652D. Prin urmare, pigatail-urile și patch-urile cu astfel de fibre sunt mai bune pentru sistemele cu spațiu limitat (risc mai mic de deteriorare a fibrelor).
Specificaţii
Produs:Patchcord fibră LC-LC singlemode ULTIMODE PC-555D1 (1m, G.657A1, albastru, 2 mm)
Cod:L34551B
Lungime:1 m
Tip fibră:1 x single-mode, 9/125
Conector FO:LC/PC (A1/A2)LC/PC (B1/B2)
Atenuare [dB]:< 0.25< 0.25 
Pierdere prin reflexie[dB]:>50> 50

Specificații

Tip produs Patchcord
tip Duplex
Tip fibră Singlemode
Conector tip A LC/UPC
Tip conector B LC/UPC
Conectori LC/UPC – LC/UPC
Standard de fibre G.657A1
Marcă ULTIMODE
Nume PC-555D1
Lungime m 1
Pierdere inserție (IL) Conector A dB < 0.25 (A1, A2)
Conector B dB < 0.25 (B1, B2)