Patchcord fibră 2XSC/UPC-2XSC/UPC duplex multimode ULTIMODE PC-019D (3m, OM2, 50/125)

Suport tehnic

Detalii

ULTIMODE PC-019D este un patchcord cu o lungime de 3 metri format din două fibre multimode, dispuse paralel, terminate fiecare cu un conector SC/UPC dublu. Conectorii SC sunt momentan cel mai des utilizaţi pentru conexiunile de fibră optică pentru că sunt foarte uşor de conectat/deconectat, forma dreptunghiulară permite amplasarea multor conectori pe o suprafaţă mică.
Fibra optică din patchcord este de tip multimode OM2 50/125 putând fi integrată fără probleme de compatibilitate în reţelele existente de fibră optică. Atenuarea medie este de aproximativ 3.5 dB/km la 850 nm şi de 1.5 dB/km pentru 1310 nm. Fibra optică este întărită cu fibre de kevlar şi acoperită cu PVC.
Caracteristici distinctive:
  • conectori:2XSC/UPC - 2XSC/UPC
  • două fibre multimode
  • lungime: 3 m
  • atenuare mică

Specificații

Tip produs Patchcord
tip Duplex
Tip fibră Multimode
Tip conector A SC/UPC
Tip conector B SC/UPC
Conectori SC/UPC – SC/UPC
Standard FO OM2
Producător ULTIMODE
Nume PC-019D
Lungime m 3
Atenuare (IL) Conector A dB < 0.25 (A1, A2)
Conector B dB < 0.25 (B1, B2)