Transmițătorul optic OTF302 6F31 E TERRA este utilizat pentru a crea sisteme TV/SAT folosind tehnologia fibrei optice și transmisie la lungimea de undă de 1310 nm (fereastra de transmisie II).
• Laser tip FP
• Lungime de unda 1310 nm
• Putere la ieșire optică +6 dBm
• Carcasă deschisă care asigură un nivel ridicat de ecranare – clasa A
• AGC – nivel de semnal de stabilizare a controlului automat al câștigului
• LED-uri de pe carcasă pentru configurarea mult mai ușoară a întregului sistem
Cod: A3031
1897,98 Lei
1594,94 Lei net
Disponibil

Cod: A3033
1824,98 Lei
1533,60 Lei net
Disponibil

Transmițătorul optic OTF302 6F55 E TERRA este utilizat pentru a crea sisteme TV/SAT utilizând tehnologia fibrei optice și transmisie la o lungime de undă de 1550 nm (fereastra de transmisie III).
• Laser tip FP
• Lungime de unda 1550 nm
• Putere la ieșire optică +6 dBm
• Carcasă deschisă care asigură un nivel ridicat de ecranare – clasa A
• AGC – nivel de semnal de stabilizare a controlului automat al câștigului
• LED-uri de pe carcasă pentru configurarea mult mai ușoară a întregului sistem
Cod: A3055
1941,92 Lei
1631,86 Lei net
Disponibil

Cod: A3131
630,80 Lei
530,09 Lei net
Disponibil

Cod: A3133
1258,56 Lei
1057,62 Lei net
Disponibil

Cod: A3137
1385,64 Lei
1164,40 Lei net
Disponibil

Cod: A3139
1385,64 Lei
1164,40 Lei net
Disponibil

Cod: A3141
1344,74 Lei
1130,04 Lei net
Disponibil

Kitul optic RF/SAT OTX 1310 KIT TRIAX permite utilizatorului să distribuie semnale satelit DVB-S/S2, TV digital terestră (DVB-T2), radio DAB și radio FM prin cabluri de fibră optică.
• Cablare cu fibră optică
• Un cablu de fibră optică în loc de magistrală de 5 sau 9 cabluri
• LNB de bandă largă dedicat instalării prin satelit
Cod: A9860
1439,23 Lei
1209,44 Lei net
Disponibil

Acest dispozitiv a fost proiectat pentru a converti în RF semnale SAT-IF, DVB-T şi FM/DAB transmise într-o reţea optică pasivă de către un TOU 232 KIT A9880. Echipamentul dispune de 4 ieşiri RF corespunzătoare fiecărei combinaţii polarizare-frecvenţă (VL-HL-VH-HH) şi una pentru semnalele DVB-T şi DA...
• Conversia semnalelor optice SAT+DVB-T în formă electrică (RF)
• Destinat sistemelor multiswitch, inclusiv cele de mari dimensiuni
• Sensibilitate ridicată la intrarea optică
• Nivel ridicat al semnalelor RF
Cod: A9882
896,44 Lei
753,31 Lei net
Disponibil

Acest dispozitiv a fost proiectat pentru a converti în RF semnale SAT-IF, DVB-T şi FM/DAB transmise într-o reţea optică pasivă de către un TOU 232 KIT A9880. Echipamentul dispune de 4 ieşiri RF individuale ce furnizează semnal DVB-T + DAB + FM, pe fiecare putând fi conectat câte un receiver de satel...
• Conversia semnalelor optice SAT+DVB-T în formă electrică (RF)
• Ieșiri conectate direct cu prizelele utilizatorilor
• Sensibilitate ridicată la intrarea optică
• Nivel ridicat al semnalelor RF
Cod: A9883
768,39 Lei
645,71 Lei net
Disponibil

FOS 102 E este un splitter optic cu conectori FC/PC și o atenuare de 3.9 dB folosit pentru a diviza semnalul optic în 2 căi. Splitter-ul poate fi utilizat în orice sistem PON, în special în sistemele de distribuție TV bazate pe echipamente TERRA.
Cod: A98882
274,59 Lei
230,75 Lei net
Disponibil

Cod: A98884
309,57 Lei
260,14 Lei net
Disponibil

FOS 108 E este un splitter optic cu conectori FC/PC și o atenuare de 10.8 dB folosit pentru a diviza semnalul optic în 8 căi. Splitter-ul poate fi utilizat în orice sistem PON, în special în sistemele de distribuție TV bazate pe echipamente TERRA.
Cod: A98888
381,22 Lei
320,35 Lei net
Disponibil

Receptorul optic FTTH OD-012 H (conector optic SC/APC) este conceput pentru a converti semnalele optice în semnale electrice în banda 47-862/1006 MHz.
• Interfață: optică: SC/APC; Ieșire RF: F femelă
• Latime de banda de iesire: 47-862/1006 MHz
• AGC (control automat al câștigului) bazat pe microprocesor, bazat pe nivelul semnalului optic
• Carcasa deschisă oferă o eficiență ridicată de ecranare, împiedicând semnalele interferente să pătrundă în interiorul dispozitivului
• Dimensiuni compacte
Cod: R81520
1021,99 Lei
858,82 Lei net
Disponibil

Cod: R81717
562,18 Lei
472,42 Lei net
Disponibil

Nodul optic OD-003 transformă semnalele optice în semnale RF. Datorită dimensiunilor sale mici, a designului modern şi a parametrilor excelenţi, OD-003 este ideal ca receptor pentru sistemele FTTH. Banda sa extinsă de ieşire (47-1002 MHz) permite alocarea de canale adiţionale. Echipamentul funcţione...
• Dimensiuni reduse,
• Bandă de ieşire extinsă (47-1002 MHz),
• Reglare automată a câştigului în funcţie de nivelul de semnal la intrare,
• Afişare digitală a nivelului de intrare şi a altor parametri,
• Conectori: SC/APC (optic), F (RF).
Cod: R81728
468,88 Lei
394,02 Lei net
Disponibil

Nodul optic TERRA OD-005P R81760 (receiver optic FTTH) este o componentă a sistemelor CATV ce folosesc tehnologia fibrei optice. Tehnologia este caracterizată de atenuare mică, de interferențe mici și, cel mai important, aceastta permite transmiterea semnalului pe distanțe lungi. Semnalele TV și FM ...
• Dimensiuni mici
• Carcasa turnată asigură eficacitate prin ecranare, prevenind apariția unor eventuale interferențe între semnale
• Frecvență de ieșire RF cuprinsă între: 47-862 MHz
• ACG ce se bazează pe nivelul de ieșire optică
Cod: R81760
657,14 Lei
552,22 Lei net
Disponibil

Nodul optic TERRA OD-006 R81762 (receptor CATV FTTH) este un echipament pentru sisteme de distribuţie CATV pe fibre optice. Echipamentul transformă semnale CATV din formă optică în formă electrică pentru a fi distribuite pe cabluri coaxiale. Tehnologia optică este caracterizată de atenuare mică, rez...
• Compact
• Carcasă din aluminiu turnată ce oferă o ecranare eficientă împotriva semnalelor parazite
• Bandă ieşire RF: 47-1006 MHz
• AGC bazat pe nivelul de intrare optic
• Conector optic: SC/APC, ieşire RF: F-f
Cod: R81762
340,91 Lei
286,48 Lei net
Disponibil

Nodul optic TERRA OD-007 R81764 (receptor CATV FTTH) este un echipament pentru sisteme de distribuţie CATV pe fibre optice. Echipamentul transformă semnale DVB-S/S2, DVB-T/C and FM/DAB din formă optică în formă electrică pentru a fi distribuite pe cabluri coaxiale. Tehnologia optică este caracteriza...
Cod: R81764
291,97 Lei
245,35 Lei net
Disponibil

Cod: R82523
4431,43 Lei
3723,89 Lei net
Formular contact -