Convertorul media Ethernet ULTIMODE M-023M transformă semnalele electrice (semnal date Ethernet) de la un cablu STP/UTP, în semnal luminos modulat transmis prin fibră optică single-mode ...
• 1 x port Ethernet 10/100 Mbps (RJ-45)
• distanţa maximă de transmisie - 2 km
• transmisie prin două fibre optice multimode
• indicatorii LED arată starea de funcţionare
• instalare uşoară (plug and play)
• alimentator inclus
Cod: L10021
88,61 Lei
74,46 Lei net
Disponibil

Convertorul media Ethernet ULTIMODE M-023G transformă semnalele electrice (semnal date Ethernet) de la un cablu STP/UTP, în semnal luminos modulat transmis prin fibră optică multimode. Dispozitivul este complet compatibil cu IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z...
• Dedicat pentru sisteme de FO multimode
• Ethernet Gigabit
• Transmisia pe două fibre pe o distanță de până la 2 Km
• Indicatori LED ce afișează statutul de funcționare
• Instalare ușoară (plug and play)
• Fiabilitate confirmată
Cod: L10025
126,83 Lei
106,58 Lei net
Disponibil

Media converter-ul ULTIMODE M-100G/SFP cu modul interschimbabil de fibră optică, transformă semnalele electrice (date ethernet) de pe un cablu STP/UTP, în semnale luminoase modulate transmise prin fibră optică. În funcţie de modulul SFP, convertorul poate funcţiona cu fibră optică multimode sau sing...
• 1 x Port Ethernet 10/100/1000 Mb/s (RJ-45)
• Slot SFP (IEEE 802.3z 1000Base-FX)
• LEDuri indicatoare ale statutului de funcționare
• Instalare facilă (plug and play)
• Adaptor de alimentare AC/DC inclus
Cod: L1301
104,99 Lei
88,23 Lei net
Disponibil

Media convertorul ULTIMODE G-10G/SFP+ cu port SFP+ de 10 gigabit vă permite să transmiteți date de la cablu torsadat STP/UTP în fibră optică singlemode sau multimode.
Cod: L1307
642,12 Lei
539,60 Lei net
Disponibil

Converter-ul media TP-LINK MC220L converteşte după montarea unui modul SFP/MiniGBIC, semnalele electrice (Ethernet) care se transmit prin cablu STP/UTP, în lumină modulată transmisă printr-o fibră optică.
Cod: L1311
109,24 Lei
91,80 Lei net
Disponibil