Media convertorul gigabit ULTIMODE M-203G transformă semnalele electrice (Ethernet) din cablu UTP (10/100/1000Base TX), în semnal luminos pentru a-l transmite prin fibră optică singlemode (1000Base FX). Convertoarele media au două mufe SC pentru a transmite (Tx) şi recepţiona (Rx) semnal. Distanţa m...
• 1 x port Ethernet 10/100/1000 Mbps (RJ-45)
• Distanţa maximă de transmisie de 20 km
• Transmisie prin două fibre optice single-mode
• Indicatorii LED arată starea de funcţionare
• Instalare uşoară (plug and play)
• Alimentatoare incluse
Cod: L11025
132,29 Lei
111,17 Lei net
Disponibil

Convertorul media Ethernet ULTIMODE M-403M transformă semnalele electrice (semnal date Ethernet) de la un cablu STP/UTP (10/100/1000Base TX), în semnal luminos modulat transmis prin fibră optică single-mode (1000Base FX).
• Dedicat sistemelor de fibră optică cu fibre single-mode
• Transmisie prin intermediul a două fibre pe o distanță de până la 40 km
• Fast Ethernet
• Instalare rapidă și ușoară
• Fiabilitate ridicată
Cod: L11041
110,44 Lei
92,81 Lei net
Disponibil

TP-LINK MC210CS este un media converter de încredere ce permite transmisia de date Fast Ethernet prin două fibre optice single-mode pe distanţe de până la 15 km. Media converter-ul are două porturi SC folosite pentru transmisia TX şi recepţia RX a semnalelor optice. Semnalele optice sunt transmise ş...
Cod: L11226
172,07 Lei
144,60 Lei net
Disponibil

Convertorul media Ethernet ULTIMODE M-207M transformă semnalele electrice (date Ethernet) de la un cablu STP/UTP, în semnal luminos modulat transmis prin fibră optică single-mode ...
• Pentru sisteme IP CCTV şi reţele de date
• Foloseşte doar o singură fibră optică (WDM)
• Distanţă mare de transmisie- 20 km
• Port RJ45 Ethernet 10/100 Mbps
• Instalare rapidă şi uşoară (Plug&Play)
• Setul cuprinde două echipamente împreună cu sursele de alimentare
Cod: L11521
197,72 Lei
166,15 Lei net
Disponibil

Convertorul media Ethernet ULTIMODE M-207G transformă semnalele electrice (date Ethernet) de la un cablu STP/UTP, în semnal luminos modulat transmis prin fibră optică single-mode ...
• Pentru sisteme IP CCTV şi reţele de date
• Foloseşte doar o singură fibră optică (WDM)
• Distanţă mare de transmisie- 20 km
• Port RJ45 Ethernet 10/100/1000 Mb/s
• Instalare rapidă şi uşoară (plug&play)
• Setul cuprinde două echipamente împreună cu sursele de alimentare
Cod: L11525
415,95 Lei
349,54 Lei net
Disponibil

Convertorul media Ethernet ULTIMODE M-407M transformă semnalele electrice (date Ethernet) de la un cablu STP/UTP, în semnal luminos modulat transmis prin fibră optică single-mode ...
• 1 x port Ethernet 10/100 Mbps (RJ-45)
• distanţa maximă de transmisie de 40 km
• transmisie printr-o fibră optică single-mode (WDM)
• indicatorii LED arată starea de funcţionare
• instalare uşoară (plug and play)
• setul conţine 2 transceivere şi 2 alimentatoare
Cod: L11541
218,23 Lei
183,39 Lei net
Disponibil

Setul de media convertoare ULTIMODE M-407M-2 transformă semnalele electrice (date Ethernet) de la un cablu STP/UTP, în semnal luminos modulat transmis prin fibră optică singlemode. Unul dintre convertoare este echipat cu două porturi RJ45.
27
http://www.dipol.com.pl/inf_dipo_2013_19.htm%02

• ideal pentru sisteme de supraveghere IP, necesită doar o singură fibră singlemode
• switch incorporat - se pot conecta două echipamente IP
• WDM - transmisie pe o singură fibră optică singlemode
• funcţionare stabilă
• setul include două transcievere şi două surse de alimentare
Cod: L11542
264,60 Lei
222,35 Lei net
Disponibil

TP-LINK MC112CS este un media converter de încredere ce permite transmisia de date Fast Ethernet prin două fibre optice single-mode pe distanţe de până la 20 km. Media converter-ul are două porturi SC folosite pentru transmisia recepţia semnalelor optice. Acest lucru este posibil prin utilizarea teh...
Cod: L11721
142,73 Lei
119,94 Lei net
Disponibil

TP-LINK MC112CS este un media converter de încredere ce permite transmisia de date Fast Ethernet prin două fibre optice single-mode pe distanţe de până la 20 km. Media converter-ul are două porturi SC folosite pentru transmisia TX şi recepţia RX a semnalelor optice. Acest lucru este posibil prin uti...
Cod: L11722
144,25 Lei
121,22 Lei net
Disponibil

Media converter-ul ULTIMODE M-100G/SFP cu modul interschimbabil de fibră optică, transformă semnalele electrice (date ethernet) de pe un cablu STP/UTP, în semnale luminoase modulate transmise prin fibră optică. În funcţie de modulul SFP, convertorul poate funcţiona cu fibră optică multimode sau sing...
• 1 x Port Ethernet 10/100/1000 Mb/s (RJ-45)
• Slot SFP (IEEE 802.3z 1000Base-FX)
• LEDuri indicatoare ale statutului de funcționare
• Instalare facilă (plug and play)
• Adaptor de alimentare AC/DC inclus
Cod: L1301
104,99 Lei
88,23 Lei net
Disponibil