Powermetrul optic ULTIMODE OPM-20T-V01 este un dispozitiv folosit pentru a verifica atenuarea căii optice a rețelelor de fibră optică singlemode și multimode.
• Detector InGaAS
• Interval de măsurare: -70...+10dBm
• Măsurare a 8 lungimi de undă (850, 1270, 1300, 1310, 1490, 1550, 1577, 1625 nm)
• Mufă universală de 2,5 mm
• Posibilitatea de a măsura nivelul de putere relativ sau absolut
• Memorie de până la 500 de măsurători
• Funcția de măsurare de referință
• Posibilitatea de a calibra manual indicațiile
• Locator vizual de defecțiuni VFL 1mW încorporat
• Tester de cabluri de rețea
• Lanternă LED incorporată
Cod: L5810
235,50 Lei
197,90 Lei net
Disponibil

Power metrul TM103N L5815 este proiectat pentru a măsura atenuarea fibrelor optice multimode şi singlemode.
Cod: L5815
244,58 Lei
205,53 Lei net
Disponibil

OPTOKON PM-800 este un powermetru de ultimă generaţie conceput pentru a măsura atenuarea în reţelele optice bazate pe fibră multimodală şi monomodală. Aparatul este calibrat pentru a măsura puterea semnalului luminos la cele şase lungimi de unda (nm): 850, 1300, 1310, 1490, 1550, şi 1625.
Cod: L5818
267,10 Lei
224,45 Lei net
Disponibil

Powermetru optic GRANDWAY FHP2B04 L5822 măsoară atenuarea fibrelor optice multimode şi singlemode. Aparatul este calibrat pentru măsurarea puterii optice a şase lungimi de undă: 850, 1300, 1310, 1490, 1550, şi 1625 nm. Plaja largă de valori măsurate (-50...+26 dBm) precum şi precizia mai bună de +/...
• calibrat pentru următoarele lungimi de undă (nm): 850, 1300, 1310, 1490, 1550, 1625;
• detector InGaAS
• pentru reţele multimode şi singlemode;
• măsoară nivelul optic absolut în dBm/milliwaţi sau nivelul relativ faţă de o valoare de referinţă în dB;
• plajă de măsurători:+++-50...+26 dBm+++ (1550 nm), rezoluţie de 0.01 dB; abatere măsurători ±5% ±10nW;
• funcționare pe acumulatori AA, ce pot fi încărcați de la alimentatorul inclus:
• funcţie AUTO-OFF;
• memorie pentru 999 măsurători, comunicație PC prin USB;
• ecran iluminat uşor de citit;
• dimensiuni reduse şi greutate mică;
• utilizare simplă.
Cod: L5822
1045,51 Lei
878,58 Lei net
Disponibil