Powermetru optic GRANDWAY FHP2B04 L5822 măsoară atenuarea fibrelor optice multimode şi singlemode. Aparatul este calibrat pentru măsurarea puterii optice a şase lungimi de undă: 850, 1300, 1310, 1490, 1550, şi 1625 nm. Plaja largă de valori măsurate (-50...+26 dBm) precum şi precizia mai bună de +/...
• calibrat pentru următoarele lungimi de undă (nm): 850, 1300, 1310, 1490, 1550, 1625;
• detector InGaAS
• pentru reţele multimode şi singlemode;
• măsoară nivelul optic absolut în dBm/milliwaţi sau nivelul relativ faţă de o valoare de referinţă în dB;
• plajă de măsurători:+++-50...+26 dBm+++ (1550 nm), rezoluţie de 0.01 dB; abatere măsurători ±5% ±10nW;
• funcționare pe acumulatori AA, ce pot fi încărcați de la alimentatorul inclus:
• funcţie AUTO-OFF;
• memorie pentru 999 măsurători, comunicație PC prin USB;
• ecran iluminat uşor de citit;
• dimensiuni reduse şi greutate mică;
• utilizare simplă.
Cod: L5822
698,05 Lei
586,60 Lei net
Disponibil

Reflectometrul OTDR GRANDWAY FHO3000L-D26 este folosit pentru măsurarea reflexiei, estimează atenuări și analizeză evenimentele din legăturile optice. Prețul mic și parametrii buni ai dispozitivului îl fac ideal pentru teste în rețele optice punct-la-punct sau sisteme optice tip FTTH sau GPON. Un ma...
Cod: L5828
5470,48 Lei
4597,04 Lei net
Disponibil

Bobină de lansare cu conectori SC/APC -SC/APC concepută pentru efectuarea măsurătorilor reflectometrului în sistemele cu fibră optică. Vă permite să eliminați zona moartă a OTDR la începutul secțiunii de măsurare.
• Fibră G.652D monomod
• Lungime: 150 m
• Conectori: SC/APC – SC/APC
• Caz funcțional
Cod: L58510
459,49 Lei
386,13 Lei net
Disponibil

Bobină de lansare fibră concepută pentru efectuarea măsurătorilor reflectometrului în sistemele cu fibră optică. Vă permite să eliminați zona moartă a OTDR la începutul secțiunii de măsurare. De asemenea, permite măsurarea corectă a ultimului conector din calea optică.
• Fibră singlemode G.652D
• Lungime: 500 m
• Conectori: SC/APC – SC/APC
• Carcasă funcțională
Cod: L58511
674,23 Lei
566,58 Lei net
Disponibil

Bobină de lansare fibră concepută pentru efectuarea măsurătorilor reflectometrului în sistemele cu fibră optică. Vă permite să eliminați zona moartă a OTDR la începutul secțiunii de măsurare.
• Fibră G.652D monomod
• Lungime: 150 m
• Conectori: SC/APC – SC/UPC
• caz funcțional
Cod: L58512
459,49 Lei
386,13 Lei net
Disponibil

Bobină de lansare concepută pentru efectuarea măsurătorilor cu reflectometrul în sistemele cu fibră optică. Vă permite să eliminați zona moartă a OTDR la începutul secțiunii de măsurare.
• Fibră G.652D monomod
• Lungime: 150 m
• Conectori: SC/APC – LC/UPC
• Caz funcțional
Cod: L58514
459,49 Lei
386,13 Lei net
Disponibil