Splice-urile mecanice ULTIMODE FAST-MS1 sunt folosite pentru sudarea permanentă a fibrelor optice fără a mai fi nevoie de aparate de sudură profesionale. Atenuarea mică de doar 0.1 dB este datorită construcţiei interioare ce poziţionează fibrele cu ajutorul unor lamele în formă de V.
• splice mecanic ULTIMODE FAST-MS1 pentru fibre optice cu diametru de 250 um şi 900 um
• potrivit pentru fibre multimode şi singlemode
• timpul necesar unei lipiri este de aproximativ 60 de secunde
• pierderi reduse: 0.15 dB
• setul conţine 5 piese
Cod: L5550
42,91 Lei
36,06 Lei net
Disponibil

Suportul L5556 a fost special creat pentru a acomoda joncţiunile mecanice ULTIMODE FAST-MS1 L5550. Are o capacitate de maxim şase racorduri. Dimensiunea compactă precum şi gaura cu filet pentru un șurub metalic uşurează considerabil instalarea echipamentului în casetele de fibră optică, cutii de dis...
Cod: L5556
7,18 Lei
6,03 Lei net
Disponibil

Carcasa de protecție este special concepută pentru racordurile mecanice ULTIMODE FAST-MS1. Aceasta protejează splice-ul impotriva factorilor externi.
Cod: L5559
20,90 Lei
17,56 Lei net
Disponibil

Conectorii FO rapizi sunt destinați montării rapide și simple pe cabluri de fibră optică. Aceștia sunt o alternativă a utilizării pigtailurilor.
• conector optic SC/UPC cu asamblare rapidă
• pentru cabluri rotunde cu diametru de maxim 3 mm ( L7402, L7202) și cabluri plate de 3x2 mm (e.g. L7102)
• pentru fibre singlemode indiferent de standard
• asambalre în aprox. 3 minute
• atenuare minimă de 0.25 dB (în medie 0.5 dB)
Cod: L5713
10,09 Lei
8,48 Lei net
Disponibil

Conectorii FO rapizi sunt destinați montării rapide și simple pe cabluri de fibră optică. Aceștia sunt o alternativă a utilizării pigtailurilor.
• conector optic SC/APC cu asamblare rapidă
• pentru cabluri rotunde cu diametru de maxim 3 mm ( L7402, L7202) și cabluri plate de 3x2 mm (e.g. L7102)
• pentru fibre singlemode indiferent de standard
• asambalre în aprox. 3 minute
• atenuare minimă de 0.25 dB (în medie 0.5 dB)
Cod: L5714
10,41 Lei
8,75 Lei net
Disponibil

Tubul este compatibil cu fibrele optice de 0.25 şi 0.9mm și are o lungime de 40 mm. Acesta va asigura integritatea fizică şi va proteja splice-urile de fibră optică.
Cod: L5554
0,48 Lei
0,40 Lei net
Disponibil

Tubul este compatibil cu fibrele optice de 0.25 şi 0.9mm și are o lungime de 40 mm. Acesta va asigura integritatea fizică şi va proteja splice-urile de fibră optică.
Cod: L5554_100
25,87 Lei
21,74 Lei net
Disponibil

Tubul este compatibil cu fibrele optice de 0.25 şi 0.9mm și are o lungime de 60 mm. Acesta va asigura integritatea fizică şi va proteja splice-urile de fibră optică.
Cod: L5555
0,48 Lei
0,40 Lei net
Disponibil

Tubul este compatibil cu fibrele optice de 0.25 şi 0.9mm și are o lungime de 60 mm. Acesta va asigura integritatea fizică şi va proteja splice-urile de fibră optică.
Cod: L5555_100
27,30 Lei
22,94 Lei net
Disponibil