Acest atenuator optic (SC mamă la SC tată) cu o atenuare de 2 dB pentru fibre single-mode, la lungimi de undă mai mari de 1300 nm.
• Conectori SC mamă - tată
• Atenuare: 2 dB
• Pentru echipamente singlemode
• Funcţionează peste 1300 nm
• Carcasă metal
Cod: L4512
41,55 Lei
34,92 Lei net
Disponibil

Acest atenuator optic (SC mamă la SC tată) cu o atenuare de 5 dB pentru fibre single-mode, la lungimi de undă mai mari de 1300 nm.
• atenuare de: 5dB
• dotat cu mufe SC (SC mamă la SC tată)
• pentru fibre single-mode
• funcţionează la lungimi de undă de peste 1300 nm
• carcasă de metal
Cod: L4515
38,53 Lei
32,38 Lei net
Disponibil

Cod: L4516
50,68 Lei
42,59 Lei net
Disponibil

Cod: L4518
50,68 Lei
42,59 Lei net
Indisponibil temporar

FOS 102 E este un splitter optic cu conectori FC/PC și o atenuare de 3.9 dB folosit pentru a diviza semnalul optic în 2 căi. Splitter-ul poate fi utilizat în orice sistem PON, în special în sistemele de distribuție TV bazate pe echipamente TERRA.
Cod: A98882
274,59 Lei
230,75 Lei net
Disponibil

Cod: A98884
309,57 Lei
260,14 Lei net
Disponibil

FOS 108 E este un splitter optic cu conectori FC/PC și o atenuare de 10.8 dB folosit pentru a diviza semnalul optic în 8 căi. Splitter-ul poate fi utilizat în orice sistem PON, în special în sistemele de distribuție TV bazate pe echipamente TERRA.
Cod: A98888
381,22 Lei
320,35 Lei net
Disponibil

Splitterul Opto-Spt2 BOX împarte în două căi semnalul furnizat de un LNB cu ieşire optică A9885 sau de un transmiţător optic A9880. Acest splitter optic poate fi utilizat şi în reţelele optice pasive (reţele PON).
• Desparte linia optică în două căi
• Uşor de instalat în dulapuri standard / cutii de instalare
• Prize FC / PC
• Când e nevoie - poate fi înlocuită cu un splitter 3-out sau 4-out
Cod: A98892
212,08 Lei
178,22 Lei net
Disponibil

Splitterul Opto-Spt3 BOX împarte în trei căi semnalul furnizat de un LNB cu ieşire optică A9885 sau de un transmiţător optic A9880. Acest splitter optic poate fi utilizat şi în reţelele optice pasive (reţele PON).
Cod: A98893
339,07 Lei
284,93 Lei net
Disponibil

Splitterul optic TOS 04D cu 4 ieşiri FC împarte în patru căi semnalul furnizat de un LNB optic A9885 sau de un transmiţător optic A9880. Acest splitter poate fi utilizat şi în reţelele optice pasive (reţele PON).
Cod: A98894
334,29 Lei
280,92 Lei net
Disponibil

Splitterul optic TOS 08F A98898 cu 8 ieşiri FC împarte în opt căi semnalul furnizat de un LNB optic A9885 sau de un transmiţător optic A9880. Acest splitter poate fi utilizat şi în reţelele optice pasive (reţele PON).
Cod: A98898
487,84 Lei
409,95 Lei net
Disponibil

Cod: L36021
40,81 Lei
34,29 Lei net
Indisponibil temporar

Sumatorul WDM 1x2 vă permite să însumați semnale (multiplexare) sau separați semnale (demultiplexare) într-o instalație de fibră optică. Vă permite să combinați semnale la lungimea de undă de 1310 nm și 1550 nm într-o singură fibră optică.
Cod: L383521
115,11 Lei
96,73 Lei net
Disponibil

Splitterul optic Terra so414 împarte un semnal optic de la ieşirea unui transmitter optic în 4 semnale. Splitter-ul poate fi folosit în orice reţea PON (Passive Optical Networks).
Cod: R82527
853,77 Lei
717,45 Lei net
Disponibil

Tampoanele de montaj lipicioase din Nylon 66 în negru sunt concepute pentru a „prinde” dispozitivele, cablurile cu o prindere de cablu și le fixează pe aproape orice suprafață netedă.
• Pad de montare lipicios
• Rezistent la uleiuri, grăsimi, benzină, detergenți de rufe, solvenți clorurati, alcooli și produse petroliere
• Proiectat pentru a „prinde” dispozitive, cabluri cu o prindere de cablu și pentru a le fixa pe aproape orice suprafață netedă
• Pachet de 100
Cod: E950231
12,48 Lei
10,49 Lei net
Disponibil

Şoricei de cablu cu spațiu pentru etichetă GTK-100M pentru legarea cablurilor sau pentru simplificarea identificării cablurilor.
• Culoare: alb
• Lungime: 110 mm
• Grosime: 2.5 mm
• Plate size 10x20 mm
• Material: polyamidă 6.6
Cod: E950611
25,57 Lei
21,49 Lei net
Disponibil

Colierele pentru cabluri sunt fabricate din material plastic de înaltă calitate: POLIAMIDĂ 6.6 UL 94 V2.
• dimensiuni 2.5 mm, 10 cm
• rezistenţă la rupere de 114 kg
• rezistă la temperaturi de - 40°C la +85°C
• rezistenta la foc: clasa UL94 V0 sau V2 (cu autostingere)
Cod: E951032
4,75 Lei
3,99 Lei net
Disponibil

Şoricei de cablu GTK-100M galbeni pentru legarea cablurilor sau pentru simplificarea identificării cablurilor.
Cod: E951042
5,12 Lei
4,30 Lei net
Disponibil

Şoricei de cablu GTK-100M roşii pentru legarea cablurilor sau pentru simplificarea identificării cablurilor.
Cod: E951043
5,12 Lei
4,30 Lei net
Disponibil

Şoricei de cablu GTK-100M verzi pentru legarea cablurilor sau pentru simplificarea identificării cablurilor.
Cod: E951044
5,12 Lei
4,30 Lei net
Disponibil

Şoricei de cablu GTK-100M, negri, pentru legarea cablurilor sau pentru simplificarea identificării cablurilor.
Cod: E951045
4,50 Lei
3,78 Lei net
Indisponibil temporar