Fiber optics is becoming a dominant transmission medium in many branches of telecommunications systems. They are increasingly used not only by telecommunication operators but also by TV/SAT++ and CCTV++ contractors.
In our fiber optic cables range we offer both single mode optical fibers and multimode optical fibers. Single mode fibers are used in all types of installations and will always be a good, future proof choice. Multimode fibers, due to their design, can be used in systems in difficult environmental conditions. The cables must be used with matching (fiber standard and connector type) pigtails, adapters and patchcords.
The fiber optic systems section also offers active devices for Ethernet transmission through the fiber optics: media converters and SFP modules.
Fiber optic splicers allow to quickly make fiber optic joints. The fiber optic splicing range, apart from fiber optic splicers also includes a number of accessories such as: strippers, cutters, blades and splice shields.
Fire AI-9 este cel mai recent model al liniei Signal Fire aparate pentru sudura fibrelor optice, utilizate cu succes în instalații de fibră optică de câțiva ani.
Cod: L5875
5588,90 Lei
4696,55 Lei net
5883,05 Lei
- 5%
Cel mai mic preț anterior: 5322,87 Lei
Disponibil

Cod: L5877
7435,12 Lei
6248,00 Lei net
Disponibil

Cleaver-ul de fibră optică Signal Fire S-06 L5882 asigură o ușurință maximă de utilizare, menținând totodată cea mai mare repetabilitate a parametrilor de tăiere, procesul în sine este alcătuit numai din poziționarea fibrelor și deplasarea lamei.
Cod: L5882
749,97 Lei
630,23 Lei net
Disponibil

Lamă de rezervă pentru cleaverul ce vine inclus în setul de splicer Signal Fire S-06 L5883. Acesta are 12 poziții, fiecare cu aproximativ 1000 de tăieri.
Cod: L5883
136,41 Lei
114,63 Lei net
Disponibil

Acumulator Li-Ion pentru splicerul Signal Fire AI-9, AI-8, AI-7. Capacitatea de 7800 mAh permite efectuarea a aprox. 200 de suduri de fibră optică. Acumulatorul se poate folosi ca rezervă pe teren şi se schimbă foarte uşor.
Cod: L5884
 
 
Cerere de ofertă

Set de electrozi de rezervă pentru Signal Fire AI-7 L5880. Cu aceşti electrozi puteţi efectua aproximativ 3000 de suduri de fibră optică. Procedura de înlocuire a acestora este descrisă în manualul de utilizare al splicerului.
Cod: L5885
681,81 Lei
572,95 Lei net
Disponibil

Splice-urile mecanice ULTIMODE FAST-MS1 sunt folosite pentru sudarea permanentă a fibrelor optice fără a mai fi nevoie de aparate de sudură profesionale. Atenuarea mică de doar 0.1 dB este datorită construcţiei interioare ce poziţionează fibrele cu ajutorul unor lamele în formă de V.
• splice mecanic ULTIMODE FAST-MS1 pentru fibre optice cu diametru de 250 um şi 900 um
• potrivit pentru fibre multimode şi singlemode
• timpul necesar unei lipiri este de aproximativ 60 de secunde
• pierderi reduse: 0.15 dB
• setul conţine 5 piese
Cod: L5550
42,91 Lei
36,06 Lei net
Disponibil

Tubul este compatibil cu fibrele optice de 0.25 şi 0.9mm și are o lungime de 40 mm. Acesta va asigura integritatea fizică şi va proteja splice-urile de fibră optică.
Cod: L5554
0,48 Lei
0,40 Lei net
Disponibil

Tubul este compatibil cu fibrele optice de 0.25 şi 0.9mm și are o lungime de 40 mm. Acesta va asigura integritatea fizică şi va proteja splice-urile de fibră optică.
Cod: L5554_100
28,64 Lei
24,07 Lei net
Disponibil

Tubul este compatibil cu fibrele optice de 0.25 şi 0.9mm și are o lungime de 60 mm. Acesta va asigura integritatea fizică şi va proteja splice-urile de fibră optică.
Cod: L5555
0,48 Lei
0,40 Lei net
Disponibil

Tubul este compatibil cu fibrele optice de 0.25 şi 0.9mm și are o lungime de 60 mm. Acesta va asigura integritatea fizică şi va proteja splice-urile de fibră optică.
Cod: L5555_100
27,79 Lei
23,35 Lei net
Disponibil

Suportul L5556 a fost special creat pentru a acomoda joncţiunile mecanice ULTIMODE FAST-MS1 L5550. Are o capacitate de maxim şase racorduri. Dimensiunea compactă precum şi gaura cu filet pentru un șurub metalic uşurează considerabil instalarea echipamentului în casetele de fibră optică, cutii de dis...
Cod: L5556
7,18 Lei
6,03 Lei net
Disponibil

Carcasa de protecție este special concepută pentru racordurile mecanice ULTIMODE FAST-MS1. Aceasta protejează splice-ul impotriva factorilor externi.
Cod: L5559
20,90 Lei
17,56 Lei net
Disponibil

Conectorii FO rapizi sunt destinați montării rapide și simple pe cabluri de fibră optică. Aceștia sunt o alternativă a utilizării pigtailurilor.
• conector optic SC/UPC cu asamblare rapidă
• pentru cabluri rotunde cu diametru de maxim 3 mm ( L7402, L7202) și cabluri plate de 3x2 mm (e.g. L7102)
• pentru fibre singlemode indiferent de standard
• asambalre în aprox. 3 minute
• atenuare minimă de 0.25 dB (în medie 0.5 dB)
Cod: L5713
11,15 Lei
9,37 Lei net
Disponibil

Conectorii FO rapizi sunt destinați montării rapide și simple pe cabluri de fibră optică. Aceștia sunt o alternativă a utilizării pigtailurilor.
• conector optic SC/APC cu asamblare rapidă
• pentru cabluri rotunde cu diametru de maxim 3 mm ( L7402, L7202) și cabluri plate de 3x2 mm (e.g. L7102)
• pentru fibre singlemode indiferent de standard
• asambalre în aprox. 3 minute
• atenuare minimă de 0.25 dB (în medie 0.5 dB)
Cod: L5714
11,46 Lei
9,63 Lei net
Disponibil

Şerveţelele Kim-Wipes sunt folosite pentru curăţarea fibrelor optice şi a conectorilor. Pentru acest scop, acestea pot fi uscate sau udate cu alcool izopropilic (IPA L5913).
• Pentru curățarea fibrelor optice
• Dimensiune șervețel: 114 mm x 216 mm
• 280 bucăți
Cod: L5913
27,08 Lei
22,76 Lei net
Disponibil

Alcoolul izopropilic dizolvă grăsimea şi alte substanţe contaminante de pe fibrele optice înainte de sudura acestora. Soluţia se foloseşte şi la curăţarea ferulelor după polişare.
Cod: L5915
46,36 Lei
38,96 Lei net
Disponibil

NEOCLEAN-E3 L59161 este un instrument inovator pentru curățarea fețelor conectorilor de fibră optică.
Cod: L59161
303,58 Lei
255,11 Lei net
Disponibil

NEOCLEAN-E1 L59162 este un instrument inovator pentru curățarea fețelor conectorilor de fibră optică.
Cod: L59162
303,58 Lei
255,11 Lei net
Disponibil

Set rezerve pentru curățător de ferule Neoclean-E1 L59162.
Cod: L59164
819,54 Lei
688,69 Lei net
Disponibil

Recipientul este destinat resturilor de fibră optică. Acesta garantează păstrarea sigură a resturilor, fără a le pierde sau vărsa.
Cod: L5918
48,11 Lei
40,43 Lei net
Disponibil

Cod: L5920
70,89 Lei
59,57 Lei net
Disponibil

Adaptorul Keystone pentru cuple optice SC poate găzdui o cuplă optică SC simplex, singlemode sau multimode într-un patch panel Keystone.
• pentru o cuplă SC simplex
• material: plastic
• culoare: alb
Cod: J2314
0,51 Lei
0,43 Lei net
Disponibil

Cupla SC-SC simplex multimode ULTIMODE A-011S L4011 permite conectarea a două fibre optice multimode terminate cu mufe SC. Adaptoarele se folosesc deobicei în cutii de distribuție FTTH sau ODF pentru a cupla patchcordurile în pigtailuri.
Cod: L4011
1,46 Lei
1,23 Lei net
Disponibil

Cupla LC duplex multimode ULTIMODE A-055D L4155 permite conectarea a două fibre optice multimode terminate cu mufe LC/UPC Acestea se folosesc de obicei în cutii de distribuție FTTH sau ODF pentru a cupla patchcordurile în pigtailuri.
• Pentru conectori LC/UPC (o pereche -duplex)
• Pentru fibre multimode
• Carcasă de plastic(ferulă ceramică)
Cod: L4155
6,46 Lei
5,43 Lei net
Disponibil

Cupla single-mode ULTIMODE A-511S permite conectarea (splice mecanic) a fibrelor optice terminate în conectori SC/UPC.
• Pentru conectarea fibrelor cu conectori SC
• Singlemode
• Carcasă plastic (ferulă ceramică)
• Atenuare max 0.2 dB
Cod: L4211
1,88 Lei
1,58 Lei net
Disponibil

Cod: L42122
1,23 Lei
1,04 Lei net
Disponibil

Cupla single-mode ULTIMODE A-513S permite conectarea (splice mecanic) a două fibre optice terminate în mufe SC/UPC şi FC/UPC. Adaptoarele se folosesc de obicei în combinaţie cu patchcorduri şi pigtailuri în concentratoare optice...
• Pentru conexiuni SC/UPC la FC/UPC
• Pentru echipamente singlemode
• Carcasă de plastic (ferule ceramice)
Cod: L4213
11,04 Lei
9,28 Lei net
Disponibil

Cod: L42222
2,86 Lei
2,40 Lei net
Disponibil

Cod: L42233
4,90 Lei
4,12 Lei net
Disponibil

Cupla singlemode permite conectarea fibrelor optice terminate cu conectori SC/APC. Versiune fără flanșă.
Cod: L4224
1,30 Lei
1,09 Lei net
Disponibil

Cupla Single-mode ULTIMODE A-533S permite conectarea a două fibre optice terminate în mufe FC/UPC. Dimensiunea unei mufe FC simplex este la fel ca dimensiunea mufei standard SC simplex, astfel poate fi instalată în locul unei cuple SC.
Cod: L4233
3,43 Lei
2,88 Lei net
Disponibil

Cupla Single-mode ULTIMODE A-544S permite conectarea a două fibre optice terminate în conectorii FC/APC. Cuplele se folosesc de obicei în combinaţie cu patchcord-uri şi pigtail-uri în concentratoare optice, cuplând patchcord-urile cu pigtail-urile sudate pe fibre optice.
Cod: L4244
3,55 Lei
2,98 Lei net
Disponibil

Cupla Single-mode ULTIMODE A-511D permite conectarea (splice mecanic) fibrelor optice terminate în conectori SC.
• Pentru conexiuni duble SC/UPC la SC/UPC
• Pentru echipamente single-mode
• Carcasă de plastic (ferulă ceramică)
Cod: L4311
2,59 Lei
2,18 Lei net
Disponibil

Cupla optică multimode ULTIMODE A-M111 permite conectarea a două fibre optice terminate cu conectori SC simplex.
• tip cuplă: simplex,
• conectori: SC - SC,
• atenuare: < 0,2 dB,
• ferule ceramice,
• utilizare: rețele multimode.
Cod: L43111
1,77 Lei
1,49 Lei net
Disponibil

Cupla optică multimode ULTIMODE A-M211 permite conectarea a două fibre optice terminate cu conectori SC duplex.
• tip cuplă: duplex,
• conectori: 2xSC - 2xSC,
• atenuare: < 0,2 dB,
• ferule ceramice,
• utilizare: rețele multimode.
Cod: L43211
4,14 Lei
3,48 Lei net
Disponibil

Cupla optică multimode ULTIMODE A-M233 permite conectarea a două fibre optice terminate cu conectori LC duplex.
• tip cuplă: duplex,
• conectori: 2xLC - 2xLC,
• atenuare: < 0,2 dB,
• ferule ceramice,
• utilizare: rețele multimode.
Cod: L43233
5,41 Lei
4,54 Lei net
Disponibil

Adaptorul optic SC/APC - SC/UPC vă permite să rezolvați problema conectării patch-cordurilor cu conector SC/UPC (albastru, ferulă dreaptă) la echipamente cu conector SC/APC (verde, ferulă în unghi).
Cod: L4401
23,32 Lei
19,60 Lei net
Disponibil

Adaptorul optic SC/UPC – SC/APC vă permite să rezolvați problema conectării patch-cordurilor cu conector SC/APC (verde, ferulă în unghi) la echipamente cu conector SC/UPC (albastru, ferulă dreaptă).
• Adaptor optic SM SC/UPC tată - SC/APC mamă
• Atenuare 0 dB.
Cod: L4402
23,32 Lei
19,60 Lei net
Disponibil

Adaptorul optic FC/UPC – SC/UPC vă permite să rezolvați problema conectării patch-cordurilor cu conector SC/UPC la echipamente cu conector FC/UPC.
• Adaptor optic SM FC/UPC tată - SC/UPC mamă
• Atenuare 0,2 dB.
Cod: L4404
75,60 Lei
63,53 Lei net
Disponibil

Adaptorul SM FC/APC - SC/APC vă permite să rezolvați problema conectării patch-cordurilor cu conector FC/APC la echipamente cu conector FC/APC( ideale pentru transmisia optică a semnalului TV / SAT).
• Adaptor optic SM FC/APC tată - FC/APC mamă
• Atenuare 0,2dB.
Cod: L4405
71,13 Lei
59,77 Lei net
Disponibil

Adaptorul optic SM LC/UPC - SC/UPC vă permite să rezolvați problema conectării patch-cordurilor cu conector SC/UPC la echipamente cu conector LC/UPC.
• Adaptor optic SM LC/UPC tată - SC/UPC mamă
• Atenuare 0,2dB.
Cod: L4407
51,13 Lei
42,97 Lei net
Disponibil

Adaptorul optic SC/UPC - LC/UPC oferă o soluție la problema conectării cablurilor/patchcordurilor cu conector LC/UPC la echipamente sau patchpanele cu mufe SC/UPC mamă.
Cod: L4408
45,72 Lei
38,42 Lei net
Disponibil

ULTIMODE PC-019S L30119 este un patchcord multimode cu lungimea de 1.5 m şi conectori SC/UPC la ambele capete.
• mufe: SC/UPC - SC/UPC
• fibră optică multimode (50/125, OM2)
• lungime: 1.5 m
• atenuare mică
Cod: L30119
11,57 Lei
9,72 Lei net
Indisponibil temporar

Patchcord-ul 2XSC/UPC-2XSC/UPC duplex multimode ULTIMODE PC-019D L31119 cu lungimea de 1.5 m ajută la conectarea echipamentelor optice (media convertoare, module SFP, etc.) între ele sau cu cutii terminale/ODFuri. Conectorii SC sunt momentan cei mai populari pentru conexiunile de fibră optică pentru...
• Conectori: 2XSC/UPC - 2XSC/UPC
• Două fibre multimode
• Lungime: 1.5 m
• Atenuare mică
Cod: L31119
22,29 Lei
18,73 Lei net
Disponibil

ULTIMODE PC-019D este un patchcord cu o lungime de 3 metri format din două fibre multimode, dispuse paralel, terminate fiecare cu un conector SC/UPC dublu.
Cod: L31130
26,87 Lei
22,58 Lei net
Disponibil

ULTIMODE PC-019D este un patchcord duplex cu o lungime de 5 metri format din două fibre multimode, dispuse paralel, terminate fiecare cu conectori SC duplex. Conectorii SC sunt momentan cel mai des utilizaţi pentru conexiunile de fibră optică pentru că sunt foarte uşor de conectat/deconectat, forma ...
• Tip cablu: duplex
• 2xSC/UPC la 2xSC/UPC
• două fibre multimode
• lungime: 5 m
• Standard fibră: OM2
Cod: L31135
33,00 Lei
27,73 Lei net
Disponibil

ULTIMODE PC-015D este un patchcord duplex cu o lungime de 1,5 metri format din două fibre multimode, dispuse paralel, terminate la un capăt cu un conector SC/UPC dublu iar la un capăt cu un conector LC/UPC dublu. Conectorii SC/UPC sunt momentan cel mai des utilizaţi pentru conexiunile de fibră optic...
{{
• 2x SC/UPC la 2x LC/UPC
• două fibre multimode
• lungime: 1.5 m
• atenuare scăzută
}}
Cod: L3115
22,40 Lei
18,82 Lei net
Disponibil

ULTIMODE PC-015D este un patchcord duplex cu o lungime de 3 metri format din două fibre multimode, dispuse paralel, terminate la un capăt cu un conector SC dublu iar la un capăt cu un conector LC dublu.
Cod: L31153
27,29 Lei
22,93 Lei net
Disponibil

ULTIMODE PC-015D este un patchcord duplex cu o lungime de 5 metri format din două fibre multimode, dispuse paralel, terminate la un capăt cu un conector SC dublu iar la celălalt capăt cu un conector LC dublu.
• Tip cablu: duplex
• 2x SC/UPC la 2x LC/UPC
• două fibre multimode
• lungime: 5 m
• atenuare scăzută
Cod: L31155
33,53 Lei
28,18 Lei net
Disponibil

ULTIMODE PC-017D este un patchcord format din două fibre multimode, dispuse paralel, cu o lungime de 1 metru, terminate fiecare cu un conector LC dublu.
Cod: L3117
29,16 Lei
24,50 Lei net
Disponibil

ULTIMODE PC-017D este un patchcord format din două fibre multimode, dispuse paralel, cu o lungime de 3 metri, terminate fiecare cu un conector LC/UPC dublu.
Cod: L31173
27,58 Lei
23,18 Lei net
Disponibil

ULTIMODE PC-017D este un patchcord format din două fibre multimode, dispuse paralel, cu o lungime de 5 metri, terminate fiecare cu un conector LC\UPC duplex.
• cuple: 2x LC - 2x LC
• două fibre multimode
• lungime: 5 m
• atenuare mică
Cod: L31175
31,56 Lei
26,52 Lei net
Disponibil

Cod: L3211172_05
12,54 Lei
10,54 Lei net
Disponibil

Cod: L3211172_1
12,81 Lei
10,76 Lei net
Disponibil

Cod: L3211172_2
13,35 Lei
11,22 Lei net
Disponibil

Cod: L3211172_3
13,89 Lei
11,67 Lei net
Disponibil

Cod: L3211172_5
14,99 Lei
12,60 Lei net
Disponibil

Patchcord-ul SC simplex singlemode ULTIMODE PC-511S1 cu lungimea de 1 metru ajută la conectarea echipamentelor optice (media convertoare, module SFP, etc.) între ele sau cu cutii terminale/ODFuri.
• Conectori: 1x SC/PC - 1x SC/PC
• Fibră singlemode (G.657A1)
• Lungime: 1 m
• Diametru: 2 mm
• Atenuare mică
• Culoare: albastru
Cod: L32111B
11,15 Lei
9,37 Lei net
Disponibil

Patchcord-ul SC simplex singlemode ULTIMODE PC-511S1 cu lungimea de 1 metru ajută la conectarea echipamentelor optice (media convertoare, module SFP, etc.) între ele sau cu cutii terminale/ODFuri.
• Conectori: 1x SC/PC - 1x SC/PC
• Fibră singlemode (G.657A1)
• Lungime: 1 m
• Diametru: 2 mm
• Atenuare mică
• Culoare: verde
Cod: L32111G
11,15 Lei
9,37 Lei net
Disponibil

Patchcord-ul SC simplex singlemode ULTIMODE PC-511S1 cu lungimea de 1 metru ajută la conectarea echipamentelor optice (media convertoare, module SFP, etc.) între ele sau cu cutii terminale/ODFuri.
• Conectori: 1x SC/PC - 1x SC/PC
• Fibră singlemode (G.657A1)
• Lungime: 1 m
• Diametru: 2 mm
• Atenuare mică
• Culoare: roșu
Cod: L32111R
11,15 Lei
9,37 Lei net
Disponibil

Patchcordul ULTIMODE PC-1372-01 este un cablu de fibră optică singlemode de 1 metru cu conectori SC/UPC și LC/UPC.
• conectori SC/UPC - LC/UPC,
• lungime - 1 m,
• fibră singlemode G.657.A2,
• manta LSZH,
• diametru 3 mm
• atenuare conectori < 0.25 dB (Grade B),
• return loss > 50 dB (Grade 2).
Cod: L3211372_1
13,10 Lei
11,01 Lei net
Disponibil

Patchcordul ULTIMODE PC-1372-02 este un cablu de fibră optică singlemode de 2 metri cu conectori SC/UPC și LC/UPC.
• conectori SC/UPC - LC/UPC,
• lungime - 2 m,
• fibră singlemode G.657.A2,
• manta LSZH,
• diametru 3 mm
• atenuare conectori < 0.25 dB (Grade B),
• return loss > 50 dB (Grade 2).
Cod: L3211372_2
13,65 Lei
11,47 Lei net
Disponibil

Patchcordul ULTIMODE PC-1372-03 este un cablu de fibră optică singlemode de 3 metri cu conectori SC/UPC și LC/UPC.
• conectori SC/UPC - LC/UPC,
• lungime - 3 m,
• fibră singlemode G.657.A2,
• manta LSZH,
• diametru 3 mm
• atenuare conectori < 0.25 dB (Grade B),
• return loss > 50 dB (Grade 2).
Cod: L3211372_3
14,23 Lei
11,96 Lei net
Disponibil

Patchcordul ULTIMODE PC-1372-05 este un cablu de fibră optică singlemode de 5 metri cu conectori SC/UPC și LC/UPC.
• conectori SC/UPC - LC/UPC,
• lungime - 5 m,
• fibră singlemode G.657.A2,
• manta LSZH,
• diametru 3 mm
• atenuare conectori < 0.25 dB (Grade B),
• return loss > 50 dB (Grade 2).
Cod: L3211372_5
15,38 Lei
12,92 Lei net
Disponibil

Patchcordul ULTIMODE PC-2272-0,5 este un cablu de fibră optică singlemode de 0,5 metri cu conectori SC/APC.
• conectori SC/APC,
• lungime - 0,5 m,
• fibră singlemode G.657.A2,
• manta LSZH,
• diametru 3 mm
• atenuare conectori < 0.25 dB (Grade B),
• return loss > 60 dB (Grade 1)
Cod: L3212272_05
13,43 Lei
11,29 Lei net
Disponibil

Patchcordul ULTIMODE PC-2272-1 este un cablu de fibră optică singlemode de 1 metru cu conectori SC/APC.
• conectori SC/APC,
• lungime - 1 m,
• fibră singlemode G.657.A2,
• manta LSZH,
• diametru 3 mm
• atenuare conectori < 0.25 dB (Grade B),
• return loss > 60 dB (Grade 1)
Cod: L3212272_1
13,72 Lei
11,53 Lei net
Disponibil

Cordonul de corecție ULTIMODE PC-2272-2 este un cablu de fibră optică monomod lung de 2 metri, terminat cu conectori SC/APC.
• conectori SC/APC,
• lungime - 2 m,
• fibră singlemode G.657.A2,
• manta LSZH,
• diametru 3 mm
• atenuare conectori < 0.25 dB (Grade B),
• return loss > 50 dB (Grade 2).
Cod: L3212272_2
14,30 Lei
12,01 Lei net
Indisponibil temporar

Patchcordul ULTIMODE PC-2272-3 este un cablu de fibră optică singlemode de 3 metri cu conectori SC/APC.
• conectori SC/APC,
• lungime -3 m,
• fibră singlemode G.657.A2,
• manta LSZH,
• diametru 3 mm
• atenuare conectori < 0.25 dB (Grade B),
• return loss > 60 dB (Grade 1)
Cod: L3212272_3
14,85 Lei
12,48 Lei net
Indisponibil temporar

Patchcordul ULTIMODE PC-2272-5 este un cablu de fibră optică singlemode de 5 metri cu conectori SC/APC.
• conectori SC/APC,
• lungime -5 m,
• fibră singlemode G.657.A2,
• manta LSZH,
• diametru 3 mm
• atenuare conectori < 0.25 dB (Grade B),
• return loss > 60 dB (Grade 1)
Cod: L3212272_5
16,00 Lei
13,45 Lei net
Disponibil

Patchcord-ul single-mode ULTIMODE PC-513S este o prelungire de fibră optică cu lungimea de 1 metru ajută la conectarea echipamentelor optice (media convertoare, module SFP, etc.) între ele sau cu cutii terminale/ODFuri.
• Conectori: SC - FC
• Fibră single-mode (G.652.D)
• Lungime: 1 m
• Atenuare mică
Cod: L3213
11,04 Lei
9,28 Lei net
Disponibil

Patchcord-ul SC simplex singlemode ULTIMODE PC-511S1 cu lungimea de 1 metru ajută la conectarea echipamentelor optice (media convertoare, module SFP, etc.) între ele sau cu cutii terminale/ODFuri.
• Conectori: 1x SC/PC - 1x SC/PC
• Fibră singlemode (G.657A1)
• Lungime: 1 m
• Diametru: 2 mm
• Atenuare mică
• Culoare: verde
Cod: L32151G
11,57 Lei
9,72 Lei net
Disponibil

Patchcord-ul SC simplex singlemode ULTIMODE PC-515S1 cu lungimea de 1 metru ajută la conectarea echipamentelor optice (media convertoare, module SFP, etc.) între ele sau cu cutii terminale/ODFuri.
• Conectori: 1x SC/PC - 1x SC/PC
• Fibră singlemode (G.657A1)
• Lungime: 1 m
• Diametru: 2 mm
• Atenuare mică
• Culoare: roșu
Cod: L32151R
11,46 Lei
9,63 Lei net
Disponibil

Patchcord-ul single-mode ULTIMODE PC-515S este o prelungire de fibră optică cu lungimea de 3 metri ajută la conectarea echipamentelor optice (media convertoare, module SFP, etc.) între ele sau cu cutii terminale/ODFuri.
Cod: L32153
12,50 Lei
10,50 Lei net
Disponibil

Patchcord-ul single-mode ULTIMODE PC-515S1 este o prelungire de fibră optică cu lungimea de 5 metri ajută la conectarea echipamentelor optice (media convertoare, module SFP, etc.) între ele sau cu cutii terminale/ODFuri. Conectorii optici de tip LC, datorită dimensiunilor reduse, sunt ideali pentru ...
Cod: L32155
13,54 Lei
11,38 Lei net
Disponibil

Patchcordul ULTIMODE PC-5572-1 este un cablu de fibră optică singlemode de 1 metru cu conectori FC/UPC.
• conectori FC/UPC,
• lungime - 1 m,
• fibră singlemode G.657.A2,
• manta LSZH,
• diametru 3 mm
• atenuare conectori < 0.25 dB (Grade B),
• return loss > > 50 dB (Grade 2).
Cod: L3215572_1
14,85 Lei
12,48 Lei net
Disponibil

Patchcordul ULTIMODE PC-5572-2 este un cablu de fibră optică singlemode de 2 metri cu conectori FC/UPC.
• conectori FC/UPC,
• lungime - 2 m,
• fibră singlemode G.657.A2,
• manta LSZH,
• diametru 3 mm
• atenuare conectori < 0.25 dB (Grade B),
• return loss > > 50 dB (Grade 2).
Cod: L3215572_2
15,43 Lei
12,96 Lei net
Disponibil

Patchcordul ULTIMODE PC-5572-3 este un cablu de fibră optică singlemode de 3 metri cu conectori FC/UPC.
• conectori FC/UPC,
• lungime -3 m,
• fibră singlemode G.657.A2,
• manta LSZH,
• diametru 3 mm
• atenuare conectori < 0.25 dB (Grade B),
• return loss > > 50 dB (Grade 2)
Cod: L3215572_3
16,00 Lei
13,45 Lei net
Disponibil

Patchcordul ULTIMODE PC-5572-5 este un cablu de fibră optică singlemode de 5 metri cu conectori FC/UPC.
• conectori FC/UPC,
• lungime - 5 m,
• fibră singlemode G.657.A2,
• manta LSZH,
• diametru 3 mm
• atenuare conectori < 0.25 dB (Grade B),
• return loss > > 50 dB (Grade 2).
Cod: L3215572_5
17,15 Lei
14,41 Lei net
Disponibil

Patchcordul ULTIMODE PC-1372D-1 este un cablu de fibră optică singlemode de 1 metru cu conectori SC/UPC și LC/UPC.
• Conectori 2x SC/UPC - LC/UPC,
• Lungime - 1 m,
• Fibră singlemode G.657.A2,
• Manta LSZH,
• Diametru 2x3 mm
• Atenuare conectori < 0.25 dB (Grad B),
• Return loss > 50 dB (Grad 2)
Cod: L3221372_1
24,99 Lei
21,00 Lei net
Disponibil

Patchcordul ULTIMODE PC-1372D-2 este un cablu de fibră optică singlemode de 2 metri cu conectori SC/UPC și LC/UPC.
• Conectori 2x SC/UPC - LC/UPC,
• Lungime - 2 m,
• Fibră singlemode G.657.A2,
• Manta LSZH,
• Diametru 2x3 mm
• Atenuare conectori < 0.25 dB (Grad B),
• Return loss > 50 dB (Grad 2)
Cod: L3221372_2
26,07 Lei
21,91 Lei net
Indisponibil temporar

Patchcordul ULTIMODE PC-1372D-3 este un cablu de fibră optică singlemode de 3 metri cu conectori SC/UPC și LC/UPC.
• Conectori 2x SC/UPC - LC/UPC,
• Lungime - 3 m,
• Fibră singlemode G.657.A2,
• Manta LSZH,
• Diametru 2x3 mm
• Atenuare conectori < 0.25 dB (Grad B),
• Return loss > 50 dB (Grad 2)
Cod: L3221372_3
27,17 Lei
22,83 Lei net
Disponibil

Patchcordul ULTIMODE PC-1372D-5 este un cablu de fibră optică singlemode de 5 metri cu conectori SC/UPC și LC/UPC.
• Conectori 2x SC/UPC - LC/UPC,
• Lungime - 5 m,
• Fibră singlemode G.657.A2,
• Manta LSZH,
• Diametru 2x3 mm
• Atenuare conectori < 0.25 dB (Grad B),
• Return loss > 50 dB (Grad 2)
Cod: L3221372_5
29,35 Lei
24,67 Lei net
Disponibil

Patchcordul singlemode ULTIMODE PC-513S este o prelungire de fibră optică cu lungimea de 1.5 metri ajută la conectarea echipamentelor optice (media convertoare, module SFP, etc.) între ele sau cu cutii terminale/ODFuri.
• conectori: 1x SC/APC - 1x SC/APC
• fibră single-mode (G.652.D)
• lungime: 1.5 m
• atenuare mică
• reflexie scazută
Cod: L3222
11,46 Lei
9,63 Lei net
Disponibil

Patchcord-ul SC simplex singlemode ULTIMODE PC-522S1 cu lungimea de 1 metru ajută la conectarea echipamentelor optice (media convertoare, module SFP, etc.) între ele sau cu cutii terminale/ODFuri.
• Conectori: 1x SC/APC - 1x SC/APC
• Fibră singlemode (G.657A1)
• Lungime: 1 m
• Diametru: 2 mm
• Atenuare mică
• Culoare: albastru
Cod: L32221B
12,17 Lei
10,23 Lei net
Disponibil

Patchcordul singlemode ULTIMODE PC-511S1 este o prelungire de fibră optică cu lungimea de 1 metru ajută la conectarea echipamentelor optice (media convertoare, module SFP, etc.) între ele sau cu cutii terminale/ODFuri.
• Conectori: 1x SC/PC - 1x SC/PC
• Fibră singlemode (G.657A1)
• Lungime: 1 m
• Diametru: 2 mm
• Atenuare mică
• Culoare: verde
Cod: L32221G
12,17 Lei
10,23 Lei net
Disponibil

Patchcord-ul SC simplex singlemode ULTIMODE PC-522S1 cu lungimea de 1 metru ajută la conectarea echipamentelor optice (media convertoare, module SFP, etc.) între ele sau cu cutii terminale/ODFuri.
• Conectori: 1x SC/APC - 1x SC/APC
• Fibră singlemode (G.657A1)
• Lungime: 1 m
• Diametru: 2 mm
• Atenuare mică
• Culoare: roșu
Cod: L32221R
12,17 Lei
10,23 Lei net
Disponibil

Patchcordul ULTIMODE PC-2372D-1 este un cablu de fibră optică singlemode de 1 metru cu conectori SC/APC și LC/UPC.
• conectori SC/APC - LC/UPC,
• lungime - 1 m,
• fibră singlemode G.657.A2,
• manta LSZH,
• diametru 2x3 mm
• atenuare conectori < 0.25 dB (Grade B),
• return loss > 60 dB (Grade 1), > 45 dB (Grade 2)
Cod: L3222372_1
26,51 Lei
22,28 Lei net
Disponibil

Patchcordul ULTIMODE PC-2372D-2 este un cablu de fibră optică singlemode de 2 metri cu conectori SC/APC și LC/UPC.
• conectori 2xSC/APC - 2xLC/UPC
• lungime - 2m,
• fibră singlemode G.657.A2,
• manta LSZH,
• diametru 2x3 mm
• atenuare conectori < 0.25 dB (Grade B),
• return loss > 60 dB (Grade 1), > 45 dB (Grade 2)
Cod: L3222372_2
27,66 Lei
23,25 Lei net
Indisponibil temporar

Patchcordul ULTIMODE PC-2372D-3 este un cablu de fibră optică singlemode de 3 metru cu conectori SC/APC și LC/UPC.
• conectori 2xSC/APC - 2xLC/UPC
• lungime -3 m,
• fibră singlemode G.657.A2,
• manta LSZH,
• diametru 2x3 mm
• atenuare conectori < 0.25 dB (Grade B),
• return loss > 60 dB (Grade 1), > 45 dB (Grade 2)
Cod: L3222372_3
28,79 Lei
24,20 Lei net
Disponibil

Patchcordul ULTIMODE PC-2372D-5 este un cablu de fibră optică singlemode de 5 metri cu conectori SC/APC și LC/UPC.
conectori SC/APC - LC/UPC,
• lungime -5 m,
• fibră singlemode G.657.A2,
• manta LSZH,
• diametru 2x3 mm
• atenuare conectori < 0.25 dB (Grade B),
• return loss > 60 dB (Grade 1), > 45 dB (Grade 2)
Cod: L3222372_5
31,09 Lei
26,13 Lei net
Disponibil

Patchcordul singlemode ULTIMODE PC-522S1 este o prelungire de fibră optică cu lungimea de 5 metri ajută la conectarea echipamentelor optice (media convertoare, module SFP, etc.) între ele sau cu cutii terminale/ODFuri.
• conectori: 1x SC/APC - 1x SC/APC
• fibră single-mode (G.657A1)
• lungime: 5 m
• atenuare mică
• reflexie scazută
Cod: L32225
15,21 Lei
12,78 Lei net
Disponibil

Patchcordul ULTIMODE PC-3372D-05 este un cablu de fibră optică singlemode duplex cu o lungime de 0,5 metri terminat cu conectori LC/UPC.
• Conectori 2xLC/UPC - 2xLC/UPC conectori,
• Lungime - 0,5 m,
• Fibră singlemode G.657.A2,
• Manta LSZH,
• Diametru 2x3 mm
• Atenuarea conectorului < 0,25 dB (grad B),
• Atenuarea reflexiei conectorului > 45 dB (Grad 2).
Cod: L3223372_05
23,83 Lei
20,02 Lei net
Disponibil

Patchcordul ULTIMODE PC-3372D-1 este un cablu de fibră optică singlemode duplex cu o lungime de 1 metru terminat cu conectori LC/UPC.
• Conectori 2xLC/UPC - 2xLC/UPC conectori,
• Lungime - 1 m,
• Fibră singlemode G.657.A2,
• Manta LSZH,
• Diametru 2x3 mm
• Atenuarea conectorului < 0,25 dB (grad B),
• Atenuarea reflexiei conectorului > 45 dB (Grad 2).
Cod: L3223372_1
24,37 Lei
20,48 Lei net
Disponibil

Patchcordul ULTIMODE PC-3372D-2 este un cablu de fibră optică singlemode duplex cu o lungime de 2 metri terminat cu conectori LC/UPC.
• Conectori 2xLC/UPC - 2xLC/UPC conectori,
• Lungime - 2 m,
• Fibră singlemode G.657.A2,
• Manta LSZH,
• Diametru 2x3 mm
• Atenuarea conectorului < 0,25 dB (grad B),
• Atenuarea reflexiei conectorului > 45 dB (Grad 2).
Cod: L3223372_2
25,47 Lei
21,40 Lei net
Disponibil

Patchcordul ULTIMODE PC-3372D-3 este un cablu de fibră optică singlemode duplex cu o lungime de 3 metri terminat cu conectori LC/UPC.
• Conectori 2xLC/UPC - 2xLC/UPC conectori,
• Lungime - 3 m,
• Fibră singlemode G.657.A2,
• Manta LSZH,
• Diametru 2x3 mm
• Atenuarea conectorului < 0,25 dB (grad B),
• Atenuarea reflexiei conectorului > 45 dB (Grad 2).
Cod: L3223372_3
26,55 Lei
22,31 Lei net
Disponibil

Patchcordul ULTIMODE PC-3372D-5 este un cablu de fibră optică singlemode duplex cu o lungime de 5 metri terminat cu conectori LC/UPC.
• Conectori 2xLC/UPC - 2xLC/UPC conectori,
• Lungime - 5 m,
• Fibră singlemode G.657.A2,
• Manta LSZH,
• Diametru 2x3 mm
• Atenuarea conectorului < 0,25 dB (grad B),
• Atenuarea reflexiei conectorului > 45 dB (Grad 2).
Cod: L3223372_5
28,73 Lei
24,14 Lei net
Disponibil

COMSAT L3235 este un cablu de fibră optică singlemode cu lungimea de 10 metri ajută la conectarea echipamentelor optice (media convertoare, module SFP, etc.) între ele sau cu cutii terminale/ODFuri.
Cod: L3235
102,77 Lei
86,36 Lei net
Disponibil

Cod: L3321103_1
24,65 Lei
20,72 Lei net
Disponibil

Cod: L3321103_3
28,73 Lei
24,14 Lei net
Indisponibil temporar

Cod: L3321303_1
24,49 Lei
20,58 Lei net
Disponibil

Cod: L3321303_3
28,56 Lei
24,00 Lei net
Disponibil

Cod: L3321703_1
26,26 Lei
22,07 Lei net
Disponibil

ULTIMODE PC-311D este este un patchcord multimode +++OM3+++ cu lungimea de 3 m şi conectori LC la ambele capete. Conectorii LC sunt caracterizaţi printr-o instalare uşoară şi oferă posibilitatea utilizării unui număr mare de porturi optice. Conectori LC sunt versiuni miniaturale ale conectorilor SC ...
Cod: L3355_3
33,53 Lei
28,18 Lei net
Disponibil

ULTIMODE PC-357D este un patchcord duplex cu o lungime de 1.5 metri format din două fibre multimode, dispuse paralel, terminate la un capăt cu un conector ST dublu iar la un capăt cu un conector LC dublu. Conectorii LC sunt caracterizaţi printr-o instalare rapidă şi oferă posibilitatea de a folosi ...
Cod: L3357
23,32 Lei
19,60 Lei net
Disponibil