Fiber optics is becoming a dominant transmission medium in many branches of telecommunications systems. They are increasingly used not only by telecommunication operators but also by TV/SAT++ and CCTV++ contractors.
In our fiber optic cables range we offer both single mode optical fibers and multimode optical fibers. Single mode fibers are used in all types of installations and will always be a good, future proof choice. Multimode fibers, due to their design, can be used in systems in difficult environmental conditions. The cables must be used with matching (fiber standard and connector type) pigtails, adapters and patchcords.
The fiber optic systems section also offers active devices for Ethernet transmission through the fiber optics: media converters and SFP modules.
Fiber optic splicers allow to quickly make fiber optic joints. The fiber optic splicing range, apart from fiber optic splicers also includes a number of accessories such as: strippers, cutters, blades and splice shields.
GFP-8E este o cutie de distribuție FO echipată cu 11 (12) porturi de intrare/ieșire. Această doză este folosită pentru protejarea sudurilor de fibre optice și a sistemelor de ramificare în instalații aeriene și pe perete. Materialul utilizat pentru carcasă este policarbonat (PC), un material de înal...
Cod: L56083
68,35 Lei
57,44 Lei net
Disponibil

Cadrul de distribuție montat pe perete GFP-8B are 2 intrări pentru magistrale și 12 ieșiri pentru cablurile de abonat. Este proiectată pentru montare pe perete. Designul permite găzduirea a 12 cuple SC simplex/LC duplex și splice-uri (12/24).
• Cadrul de distribuție este proiectat pentru montare pe perete și pe stâlp
• Spațiu pentru 12 adaptoare SC simplex / LC duplex
• Spațiu pentru 12/24 de îmbinări
• Gestionare convenabilă a fibrelor de rezervă
• 2 porturi de intrare
• 12 porturi de ieșire
Cod: L56084
79,33 Lei
66,66 Lei net
Disponibil

Cod: L5616
82,01 Lei
68,92 Lei net
Disponibil

Cutia de distribuție cu montaj pe perete GFP-16D are 2 intrări pentru magistrală și 16 ieșiri pentru cablurile de abonat FTTH. Designul permite instalarea ușoară a splitterelor și cuplelor (SC/LC) și un acces rapid pentru aranjarea sudurilor. Carcasa etanșată este din plastic PC+ABS rezistent la apă...
• Material: PC+ABS
• Culoare: gri
• Număr de sloturi adaptoare: 16 (SC simplex/LC duplex)
• Temperatură de funcționare: -40°~+60°C
• Tavă de suduri integrată cu balamale
• Capacitate tavă: 16 suduri
• Grad de protecție: IP65
• Greutate: 1,7 kg
Cod: L56316
77,05 Lei
64,75 Lei net
Disponibil

Cutia de distribuție cu montaj pe perete GFP-16G are 2 intrări pentru magistrală și 16 ieșiri pentru cablurile de abonat FTTH. Designul permite instalarea ușoară a splitterelor și cuplelor (SC/LC) și un acces rapid pentru aranjarea sudurilor. Carcasa etanșată este din plastic PC+ABS rezistent la apă...
Cod: L56318
81,78 Lei
68,72 Lei net
Disponibil

Cutia de distribuție cu montaj pe perete F-KSW-8A permite organizarea ușoară a cablurilor de fibră optică (până la 12 fibre și suporta pâna la 9 abonați în funcție de culpele utilizate).
• Cutie de distribuție cu montaj pe perete,
• Spațiu pentru 1/4 sau1/8 cuple,
• Spațiu pentru 12 splice-uri,
• Spațiu depozitare fibră,
• 2 intrări/9 ieșiri,
• Închidere cu cheie,
• Capac cu cleme și șurub de fixare,
• Ușor de montat.
Cod: L56412
126,00 Lei
105,88 Lei net
Disponibil

Cutia de distribuție GF-KSW-16A poate fi utilizată în blocuri sau cartiere mici pentru distribuţie FO FTTH. Poate găzdui până la 24 splice-uri şi are 18 ieșiri pentru cabluri subţiri FTTH. Cutia de distribuție are 3 presetupe pentru intrare şi ieşire magistrală FO. În plus, există spațiu pentru mont...
• Cutie de distribuție cu montaj pe perete,
• Spațiu pentru 1/4, 1/8 or 1/16 cuple,
• Spațiu pentru 24 splice-uri,
• Spațiu depozitare fibră,
• Închidere cu cheie,
• 3 intrări/18 ieșiri,
• Ușor de montat.
Cod: L56424
222,32 Lei
186,82 Lei net
Disponibil

Splitterul Opto-Spt2 BOX împarte în două căi semnalul furnizat de un LNB cu ieşire optică A9885 sau de un transmiţător optic A9880. Acest splitter optic poate fi utilizat şi în reţelele optice pasive (reţele PON).
• Desparte linia optică în două căi
• Uşor de instalat în dulapuri standard / cutii de instalare
• Prize FC / PC
• Când e nevoie - poate fi înlocuită cu un splitter 3-out sau 4-out
Cod: A98892
212,08 Lei
178,22 Lei net
Disponibil

Splitterul Opto-Spt3 BOX împarte în trei căi semnalul furnizat de un LNB cu ieşire optică A9885 sau de un transmiţător optic A9880. Acest splitter optic poate fi utilizat şi în reţelele optice pasive (reţele PON).
Cod: A98893
339,07 Lei
284,93 Lei net
Disponibil

Splitterul optic TOS 04D cu 4 ieşiri FC împarte în patru căi semnalul furnizat de un LNB optic A9885 sau de un transmiţător optic A9880. Acest splitter poate fi utilizat şi în reţelele optice pasive (reţele PON).
Cod: A98894
334,29 Lei
280,92 Lei net
Disponibil