Fiber optics is becoming a dominant transmission medium in many branches of telecommunications systems. They are increasingly used not only by telecommunication operators but also by TV/SAT++ and CCTV++ contractors.
In our fiber optic cables range we offer both single mode optical fibers and multimode optical fibers. Single mode fibers are used in all types of installations and will always be a good, future proof choice. Multimode fibers, due to their design, can be used in systems in difficult environmental conditions. The cables must be used with matching (fiber standard and connector type) pigtails, adapters and patchcords.
The fiber optic systems section also offers active devices for Ethernet transmission through the fiber optics: media converters and SFP modules.
Fiber optic splicers allow to quickly make fiber optic joints. The fiber optic splicing range, apart from fiber optic splicers also includes a number of accessories such as: strippers, cutters, blades and splice shields.
Adaptorul optic FC/UPC – SC/UPC vă permite să rezolvați problema conectării patch-cordurilor cu conector SC/UPC la echipamente cu conector FC/UPC.
• Adaptor optic SM FC/UPC tată - SC/UPC mamă
• Atenuare 0,2 dB.
Cod: L4404
75,60 Lei
63,53 Lei net
Disponibil

Adaptorul SM FC/APC - SC/APC vă permite să rezolvați problema conectării patch-cordurilor cu conector FC/APC la echipamente cu conector FC/APC( ideale pentru transmisia optică a semnalului TV / SAT).
• Adaptor optic SM FC/APC tată - FC/APC mamă
• Atenuare 0,2dB.
Cod: L4405
71,13 Lei
59,77 Lei net
Disponibil

Adaptorul optic SM LC/UPC - SC/UPC vă permite să rezolvați problema conectării patch-cordurilor cu conector SC/UPC la echipamente cu conector LC/UPC.
• Adaptor optic SM LC/UPC tată - SC/UPC mamă
• Atenuare 0,2dB.
Cod: L4407
51,13 Lei
42,97 Lei net
Disponibil

Adaptorul optic SC/UPC - LC/UPC oferă o soluție la problema conectării cablurilor/patchcordurilor cu conector LC/UPC la echipamente sau patchpanele cu mufe SC/UPC mamă.
Cod: L4408
45,72 Lei
38,42 Lei net
Disponibil

Patchcord-ul 2XSC/UPC-2XSC/UPC duplex multimode ULTIMODE PC-019D L31119 cu lungimea de 1.5 m ajută la conectarea echipamentelor optice (media convertoare, module SFP, etc.) între ele sau cu cutii terminale/ODFuri. Conectorii SC sunt momentan cei mai populari pentru conexiunile de fibră optică pentru...
• Conectori: 2XSC/UPC - 2XSC/UPC
• Două fibre multimode
• Lungime: 1.5 m
• Atenuare mică
Cod: L31119
22,29 Lei
18,73 Lei net
Disponibil

ULTIMODE PC-019D este un patchcord cu o lungime de 3 metri format din două fibre multimode, dispuse paralel, terminate fiecare cu un conector SC/UPC dublu.
Cod: L31130
26,87 Lei
22,58 Lei net
Disponibil

ULTIMODE PC-015D este un patchcord duplex cu o lungime de 1,5 metri format din două fibre multimode, dispuse paralel, terminate la un capăt cu un conector SC/UPC dublu iar la un capăt cu un conector LC/UPC dublu. Conectorii SC/UPC sunt momentan cel mai des utilizaţi pentru conexiunile de fibră optic...
{{
• 2x SC/UPC la 2x LC/UPC
• două fibre multimode
• lungime: 1.5 m
• atenuare scăzută
}}
Cod: L3115
22,40 Lei
18,82 Lei net
Disponibil

ULTIMODE PC-015D este un patchcord duplex cu o lungime de 5 metri format din două fibre multimode, dispuse paralel, terminate la un capăt cu un conector SC dublu iar la celălalt capăt cu un conector LC dublu.
• Tip cablu: duplex
• 2x SC/UPC la 2x LC/UPC
• două fibre multimode
• lungime: 5 m
• atenuare scăzută
Cod: L31155
33,53 Lei
28,18 Lei net
Disponibil

ULTIMODE PC-017D este un patchcord format din două fibre multimode, dispuse paralel, cu o lungime de 1 metru, terminate fiecare cu un conector LC dublu.
Cod: L3117
29,16 Lei
24,50 Lei net
Disponibil

ULTIMODE PC-017D este un patchcord format din două fibre multimode, dispuse paralel, cu o lungime de 3 metri, terminate fiecare cu un conector LC/UPC dublu.
Cod: L31173
27,58 Lei
23,18 Lei net
Disponibil