NVR
Hikvision seria I
NVR 4K IP Hikvision DS-9632NI-I8 (32ch, 320Mbps, 8xSATA, 2xVGA, 2xHDMI, RAID)
Cod: K22362

Elemente distinctive:
- Ieşiri video: HDMI1 până la 4K, VGA1 până la 2K, HDMI2/VGA2 până la 1080p
- Lățime de bandă maximă (de la toate camerele): 320/256 Mbps (200/200 Mbps cu RAID)
- Rezoluţii de înregistrare: 12MP, 8MP, 6MP, 5MP, 4MP, 3MP 1080P, UXGA, 720P, VGA, 4CIF, DCIF, 2CIF...
- Redare simultană a până la 4x 4K canale sau până la 16x 1080p canale
- Posibilitatea de înregistrare continuă cu parametri speciali în cazul unor evenimente specifice (numai la camerele Hikvision)
- Loc pentru 8 HDD-uri SATA fiecare până la 6 TB
- Support pentru RAID 0/1/5/10
- Support pentru ANR, HotSwap, HotSpare
- Support pentru H.265/H.264+/H.264/MPEG4
- 2 x USB 2.0, 1 x USB 3.0, interfaţă RS232 şi RS485
- Intrări/ieşiri alarmă 16/4
Hikvision DS-9632NI-I8 este un aparat IP modern de înregistrare în rețea, capabil să monitorizeze, înregistreze și să redea imaginile de la 32 camere IP cu rezoluții de maxim 12 MP .Acest NVR are 2 ieșiri HDMI dintre care una 4k și 2 VGA ce pot fi conectate direct la un monitor, fără a mai fi nevoie de un calculator; ar mai fi de notat puterea mare de procesare , abilitatea de înregistrare/redare a unui nivel ridicat de trafic, lucru foarte util în situaţiile în care se lucrează cu camere cu rezoluţie de 4 MP sau chiar mai mare.
Hikvision DS-9632NI-I8poate fi integrat într-un sistem de redundanță alcătuit dintr-un grup de NVR-uri dedicate utilizării curente şi un NVR de back-up, acesta din urmă va prelua sarcina oricărui NVR din sistem in cazul unei defecţiuni.După ce eventuala avarie este remediată, NVR-ul reintegrat in sistem îşi va sincroniza înregistrarile cu cele ale NVR-ului de rezervă;NVR-ul de back-up va trebui sa aibă același număr de canale ca NVR-ul "cel mai mare" din sistem. Interfaţa NVR-ului DS-i8 9632NI permite utilizatorului să configureze hard disk-uri de back-up, citire sau de citire / scriere. Interfaţa permite impunerea de limite privind scrierea hdd-urilor, sau alocarea unui hdd pentru un anume canal. În timpul funcționării normale a DVR-ului, utilizatorul poate înlocui hard disk-urile care acceptă stocarea datelor în conformitate cu standardul RAID 0/1/5/10. Drive-urile de disc pot fi pornite și oprite la cerere. Cu funcția ANR (Automatic Network Replenishment ), orice cameră IP compatibilă, echipată cu un card de memorie poate înregistra imagini chiar dacă nu este conectată la rețea, iar după restaurarea legăturii , înregistrările vor fi sincronizate cu NVR-ul.
Această caracteristică garantează înregistrarea continuă, chiar și în cazul unor probleme de comunicare între cameră și NVR.
Această caracteristică garantează înregistrarea continuă, chiar și în cazul unor probleme de comunicare între cameră și NVR.
Înregistrarea locală și transmiterea pachetelor de date în rețea folosesc metoda de compresie H.265, H.264+ sau H.264 . Astfel e asigurată o calitate bună a imaginii, cu o lățime de bandă redusă. Există porturi de conectare şi pentru 8 HDD SATA cu o capacitate totală de 48 TB. În plus, NVR-ul este compatibil cu protocoalele NAS (NFS) și SAN (iSCSI). Opțiunea de rescriere automată a materialului existent previne pierderea datelor curente. Porturile USB încorporate pot fi folosite pentru controlul NVR-ului prin intermediul dispozitivelor externe. Porturile USB şi eSATA permit conectarea unui hard disk extern , lucru ce permite copierea fişierelor video înregistrate.
Sistemele de supraveghere bazate pe camerele IP Hikvision și NVR-uri pot fi configurate pentru înregistrare continuă cu parametrii speciali în cazul unor evenimente specifice. Fiecare canal poate fi configurat individual în acest aspect. De asemenea este posibil a mări framerate-ul si bitrate-ul, independent de setările de înregistrare continuă. După producerea unui eveniment (detectare de mişcare, manipularea camerei etc), NVR-ul se comută automat în modul de înregistrare a evenimentelor (de obicei cu parametri mai mari). În rest, camera înregistrează într-un mod continuu. Parametrii măriţi chiar înainte şi după eveniment, permit redarea fiecărei secunde a perioadei înregistrate în detaliu si fineţe mare, în timp ce înregistrările dintre evenimente ar putea avea performanţe mai mici, ocupând mai puţin spaţiu pe mediul de stocare.
Sistemele de monitorizare IP bazate pe NVRuri IP pot fi controlate cu programul IVMS 4200. Prin acest software se pot configura şi organiza toate DVRurile, NVRurile şi camerele IP Hikvision. Cu iVMS 4200 se pot controla până la 256 de DVR/NVRuri. Conturile de utilizator au nivele diferite de acces, de la cel mai înalt - administrator, până la cel mai limitat - invitat.
iVMS-4500 este o aplicație mobilă pentru smartphone-uri care rulează pe sisteme de operare Windows Phone, Android sau iOS. Aceasta poate fi utilizată pentru monitorizarea live și redarea imaginilor de la DVR-uri, NVR-uri şi camere IP prin intermediul rețelelor Wi-Fi, 2G sau 3G.
Fereastra cu informațiile dispozitivului în apletul iVMS-4500 | Fereastra cu imaginile în timp real din apletul iVMS-4500 |
Specificaţii tehnice:
Nume/model | Hikvision DS-9632NI-I8 |
Cod | K22362 |
Sistem de operare | Linux |
Număr de canale | 32 |
Porturi PoE | 0 |
Viteza de transmisie la intrare | 320 (200 cu RAID) |
Viteza de transmisie la ieşire | 256 (200 cu RAID) |
HDD | 8 x SATA II |
Pentaplex | monitorizare simultană în timp real, înregistrare, redare, acces de la distanță |
Monitorizarea sistemului | alarmă externă, detecția mișcării, eroare disk, supraîncărcare disk, eroare rețea, conflict de adrese IP, încercare de autentificare neautorizată |
Acţiuni declanşate de alarmă | înregistrare, notificare audio, notificare email, alertarea centrului de monitorizare, controlul presetat PTZ |
Redare | 4x 4K canale sau până la 16x 1080p canale |
Mărci de camere compatibile | ACTI, Arecont, AXIS, Bosch, Brickcom, Canon, PANASONIC, Pelco, SAMSUNG, SANYO, SONY, Vivotek, ZAVIO, ONVIF lub PSIA |
Port Ethernet | 2 x RJ-45 10/100/1000 Mbps |
Compresie video | H.265/H.264+/H.264/MPEG4 |
Moduri de înregistrare | Continuu, programat, manual, declanşat prin alarmă; |
Zoom digital | Orice parte a imaginii în modul full screen |
Protocoale | TCP, UDP, RTP, DHCP, DDNS, SMTP, NTP, PPPoE, SADP, SNMP, NFS, iSCSI, UPnP, IPv6, ONVIF, PSIA, RTSP |
Stocare de rezervă | dispozitiv extern via USB; PC sau drive de rețea via LAN |
Aplicaţie client (Windows, Mac) | iVMS - 4200 (PC-uri) iVMS - 4500 (smartphone-uri) |
Intrări/ieşiri audio | 1/1 (comunicare cu două sensuri, fără înregistrare) |
Intrări/ieşiri alarmă | 16/4 |
Ieşiri video | HDMI 1: 4K (3840x2160) VGA 1: 2K (2560x1440) HDMI 2, VGA 2: 1080p (1920x1080) |
Alte interfeţe | 2 x USB 2.0, 1 x USB 3.0, RS-232, RS-485 |
Alimentare | 230 V AC |
Consum | <30 W (fără HDD) |
Acces mobil | Android, Symbian, WindowsMobile, iPhone, BlackBerry |
Browsere compatibile | IE, Opera, Safari |
Dimensiuni (WxDxH) | 445 x 470 x 90 mm (W x D x H) |
Greutate | < 10 kg |
NVR 4K IP Hikvision DS-9632NI-I8 (32ch, 320Mbps, 8xSATA, 2xVGA, 2xHDMI, RAID)
Cod: K22362
COMPLETAŢI
BIBLIOTECA
Nou în bibliotecă
RECOMANDĂRI