Modul SFP ULTIMODE SFP-203M 2xLC (1310 nm, singlemode, 20km)

Suport tehnic

Detalii

Modul optic SFP ULTIMODE-203M funcţionează cu fibre single-mode de până la 20 km, cu viteze de transmisie de până la 155 Mb/s.
Modulul optic SFP ULTIMODE-203M funcţionează cu fibre single-mode de până la 20 km, cu viteze de transmisie de până la 155 Mb/s. Modulele optice ULTIMODE sunt compatibile cu SFP (Small Form-factor Pluggable)...

Modulele SFP din seria ULTIMODE sunt echipate cu conectori LC. Principalele avantaje ale conectorilor LC: au dimensiuni mici şi un sistem de blocare pentru protecţie împotriva deconectării accidentale.
Modulul Gigabit (GbE) SFP din seria ULTIMODE poate fi folosit împreună cu convertoare de mediu de transmisie şi cu majoritatea switch-urilor şi routere-lor cu slot-uri SFP (cu echipamente CISCO), compatibile cu standardul IEEE 802.3z 1000Base-FX.
Utilizarea de convertoare media, cu posibilitatea de a schimba modulele SFP este deosebit de avantajoasă atunci când vine vorba de modificări de configurare a reţelei. În loc să înlocuiţi întreaga unitate, este suficient să se se schimbe transceiver-ul SFP.
Elemente distinctive
  • comunicaţie bidirecţională pe 2 fibre single-mode,
  • viteză de transmisie de până la 155 Mb/s (IEEE 802.3z 1000Base-FX),
  • rază de transmisie de până la 20 km,
  • mufe optice: LC.
De asemenea, oferim modul SFP Fast Ethernet ce funcționează cu fibre multimode, cu transmisie de până la 550 m - L1401.
Modulele Fast Ethernet L1401 și L1411 nu sunt compatibile cu convertoarele media Gigabit M-100G / SFP L1301.
Transceiver-e GbE ULTIMODE:
În afară de module SFP Fast Ethernet, oferim module SFP Gigabit în conformitate cu standardul 802.3z 1000Base-FX, și funcționează cu convertoarele media ULTIMODE M-100G / SFP L1301:
Name: SFP-023G SFP-2-3G SFP-203/5G SFP-205/3G
Cod: L1405 L1415 L1416 L11417
Fibră optică: multimode single-mode
Distanţă: 2 km 20 km
Viteză de transmisie: 1.25 Gb/s 1.25 Gb/s
Lungime de undă(Tx/Rx):1310/1310 nm
1310/1550 nm
1550/1310 nm
Conectori: 2x LC 2x LC 1x SC 1x SC

Specificații

Tip produs Modul SFP
Producător ULTIMODE
Nume SFP-203M
Tip modul SFP
Tip transmisie Duplex – 2 fibre
Tip fibră optică Singlemode
viteză MBps 100
Tip conector LC/PC duplex
Raza maximă de transmisie km 20
lungime de undă Tx nm 1310
Rx nm 1310
Puterea emițătorului dBm -15...-3
Sensibilitatea receptorului dBm > -32
Alimentare electrică DCV 3.3 (de la SFP port)
Temp. funcționare °C 0...+70