Modul SFP+ Ultimode 10Gbit/s BiDi (single-mode, 1330nm/1270nm, 20 km)

Cod: L1432
151,19 Lei
Preţ cu TVA Rabat Cant. Validitate
151,19 Lei 0 % de la 1 buc.
Disponibil
Modulele SFP/SFP+ (///Small Form-factor Pluggable///) convertesc semnalul optic în semnal electric și viceversa. Modulul suportă viteze de transmisie de până la 10 Gbit/s printr-o singură fibră optică single mode (transmisie BiDi/WDM) pe distanțe de până la 20 km.

Garanție

Garanție 2 ani.

Suport tehnic

Detalii

Modulele SFP/SFP+ (Small Form-factor Pluggable) convertesc semnalul optic în semnal electric și viceversa. Modulul suportă viteze de transmisie de până la 10 Gbit/s printr-o singură fibră optică single mode (transmisie BiDi/WDM) pe distanțe de până la 20 km.
Modulul funcționează în pereche cu L1430 și are lungimile de undă de Tx și Rx schimbate între ele. Adică pentru a avea o conexiune optică funcțională va trebui să aveți un modul L1430 la un capăt și un L1432 la celălalt.
Elemente distinctive:
  • viteze de transfer de până la 10 Gbit/s,
  • Transmisie BiDi/WDM (pe o singură fibră),
  • pentru fibre singlemode,
  • Tx: 1330 nm, Rx: 1270 nm,
  • distanță de transmisie de 20 km,
  • conector optic LC.

Specificații

Tip produs Modul SFP
Producător ULTIMODE
Tip modul SFP+
Tip transmisie WDM – 1 fibră
Tip fibră optică Singlemode
viteză MBps 10000
Tip conector LC/PC simplex
Raza maximă de transmisie km 20
lungime de undă Tx nm 1330
Rx nm 1270
Alimentare electrică DCV 3.3 (de la SFP port)
Temp. funcționare °C 0...+70