COŞUL MEU
Coşul este gol

Module SFP

10/100/1000 Mbit

Modul SFP TP-LINK TL-SM311LS (1000Base-SX, SMF 10km, 2xLC)
Cod: L1403
Preţ fără TVAPreţ cu TVARabatValiditate  
60,07 Lei71,48 Lei0 %
Garanție 2 ani
Modul SFP TP-LINK TL-SM311LS (1000Base-SX, SMF 10km, 2xLC)
Modul SFP TP-LINK TL-SM311LS
Elemente distinctive:
  • gigabit 1000Mbps
  • transmisie duplex prin utilizarea a două fibre singlemode,
  • distanţa de transmisie de până la 10 Km,
  • conectori optici LC.
Modulul SFP TP-LINK TL-SM311LS L1403 poate transmite date la viteze gigabit prin două fibre optice singlemode terminate cu mufe LC. SFPul este o componentă opţională pentru switch-urile cu management (web-smart) TP-LINK, folosit pentru a extinde raza de acoperire a reţelei prin utilizarea unui cablu de fibră optică. Modulul funcţionează (în modul duplex) cu două fibre optice singlemode. Distanţa maximă de transmisie fiind de 10 Km (aceasta depinde însă şi de tipul de fibră folosită).
Modulul TP-LINK TL-SM311LS este dotat cu conectori LC. Principalele avantaje ale conectorilor de tip LC sunt dimensiunile mici şi sistemul de blocare care previne deconectări accidentale.
Decizia de a utiliza media convertoare sau swichuri cu porturi SFP se poate dovedi foarte bună în cazul în care se dorește un upgrade al rețelei la un moment dat. Pentru creșterea vitezei va trebui schimbat doar modulul SFP și nu tot echipamentul.
Câteva echipamente cu port SFP sunt:
  • TL-SG3109/3216/3224,
  • TL-SL3428/3452,
  • TL-SG2109WEB/2216WEB/2224WEB,
  • TL-SL2210WEB/2218WEB / 2428WEB/2452WEB,
  • TL-SL1351.
Specificaţii tehnice:
Nume:Modul SFP gigabit TL-SM311LS
CodL1403
StandardSFP (IEEE 802.3z 1000Base-SX)
Tipul de fibrăsingle-mode (SM)
Tipul conectorului:LC
Distanţa de transmisie:până la 10 Km
Lungimea de undă (Tx / Rx):850 nm / 850 nm
Temperatura de funcţionare0°C ... 70°C
Alimentare3.3 VDC (de la portul SFP)
Preţ fără TVAPreţ cu TVARabatValiditate  
60,07 Lei71,48 Lei0 %
 
Modul SFP TP-LINK TL-SM311LS (1000Base-SX, SMF 10km, 2xLC)
Cod: L1403
 
Regulamentul | Garanție | Reclamaţii | Download
| Cookies | Politica de confidentialitate Toate drepturile rezervate © 1996-2022 DIPOL sp.j.