COŞUL MEU
Coşul este gol

Micro cablu FTTH ULTIMODE FT-1SM (1 fibră G.657A2, manta LSZH, de interior)
Cod: L7001
Retras din ofertă
Micro cablu FTTH ULTIMODE FT-1SM (1 fibră G.657A2, manta LSZH, de interior)
Fibra FTTH ULTIMODE FT-1SM
Microcablul optic ULTIMODE FT-1SM este o fibră optică pentru interiorul clădirilor. Cablul conţine o fibră optică singlemode G.657A 9/125 μm CORNING. Cablul este ideal pentru distribuţia optică în blocuri sau ca bază pentru patchcorduri. Pe acesta se pot monta direct conectori optici SC/APC L5712 sau se pot prelungi cu spliceuri mecanice L5550. Pentru a-i creşte rezistenţa, cablul a fost întărit cu fibre de aramidă.
Acest cablu este perfect pentru sisteme FTTH precum serviciile oferite de RCS.
Fibra din interiorul cablului este de tip ITU-T G.657.A2 cu tampon de 250um. Fibra ITU-T G.657.A2 este cea mai des folosită fibră singlemode, aceasta este defapt o variantă îmbunătăţită a fibrei G.652.D. Atenuarea foarte mică din urma curbării permite utilizatorului montarea acesteia în spaţii înguste cu multe coturi unde fibrele nu ar putea fi montate. Atenuarea acestei fibre este de 0.35 dB/km la 1310 nm şi mai puţin de 0.20 dB/km la 1550 nm.
Cablul este în conformitate cu următoarele standarde:
  • EN 50267-2-2
  • EN50268-2
  • ISO 4892/2
Atenţie: în funcţie de stoc, cablul poate fi negru sau alb.
Specificaţii tehnice:
NumeMicro cablu FTTH ULTIMODE FT-1SM (1 fibră G.657A2, manta LSZH, de interior)
CodL7001
Fibre1
Grosime cablu3 mm
Greutate cablu 6,3 kg/km
Tip fibre

singlemode,
G.657A 9/125 μm CORNING

Diametru minim curbare7,5 mm (fibra)
Rezistenţă la presiune

pe termen scurt:

1000 N / 100 mm

pe termen lung:

300 N / 100 mm
Forţă de tensiune max.800 N
Culoarealbă sau neagră
Temperatură funcţionare- 30... 70oC
Temperatură montaj- 20... 60oC

 

Structura cablului:
1. Fibre singlemode G.657A2
2. Fibre de aramidă
3. Manta LSZH
Clienţii pot comanda orice patchcord-uri făcute la comandă cu mufele aferente. Vă rugăm să contactaţi asistentul de vânzări.

Price for 1 meter of the cable
Retras din ofertă
 
Micro cablu FTTH ULTIMODE FT-1SM (1 fibră G.657A2, manta LSZH, de interior)
Cod: L7001
 
Regulamentul | Garanție | Reclamaţii | Download
| Cookies | Politica de confidentialitate Toate drepturile rezervate © 1996-2023 DIPOL sp.j.