Diplexor wo410 1x2 Terra WDM 1310/1550 nm

Cod: R82530
Retras din ofertă
Ofertă: Bibliotecă:

Suport tehnic

Detalii

Diplexor wo410 1x2 Terra WDM 1310/1550 nm
Amplificator multibandă Terra ma400 (FM/VHF/UHF)
Diplexorul
Diplexor wo410 1x2 Terra WDM 1310/1550 nm
Accesriile incluse
Elemente distinctive
  • Pentru reţele singlemode
  • Pentru lungimi de undă de 1310±15 nm / 1550±15 nm
  • Montaj pe perete sau şină DIN
  • Porturi SC/APC
  • Stabilitate a parametrilor indiferent de variaţia de temperatură
Diplexorul WDM 1x2 de 1310/1550 nm este o componentă pasivă din sistemele optice ce combină (pentru transmisia pe o singură fibră optică) sau separă (pentru distribuţie sau procesare) semnale optice cu două lungimi de undă (1310 nm şi 1550 nm).
Diplexorul wo410 1x2 Terra WDM 1310/1550 nm R82530 poate fi montat pe perete direct sau împreună cu alte echipamente pe o şină DIN R82538 într-un cabinet RACK. Nu este nevoie de cuple sau adaptoare, echipamentul este dotat cu conectori SC/APC.
Diplexorul poate fi utilizat cu următoarele componente ale sistemelor TERRA:
Pentru a comanda un patchcord făcut la comandă vă rugăm sa contactaţi un agent de vânzări.
Exemple de utilizare
Transmisia de semnale optice la 1310 nm şi 1550 nm pe o fibră optică, cu redistribuţia în 4 subreţele.
Recepţia şi distribuţia a patru multiplexuri DVB-T prin mediu optic, cu redistribuţia în 4 subreţele
La cerere se pot livra şi diplexoare Terra wo420 duble (echivalentul a două wo410 într-o singură carcasă)
Specificaţii
Nume wo410  wo420 
Cod R82530 la comandă
Configuraţie
1x2 1x2+1x2
Conectori
SC/APC 
Lungimi de undă [nm]   1310±15 / 1550±15
Atenuare
typ. [dB]  0.5 
max [dB]  0.7 
Return loss [dB] ≥ 50  
Directivitate [dB]   ≥ 55
Stabilitate la temperatură (-20...+70ºC) [dB]
  ≤ 0.5
Izolare [dB]  ≥ 17
Putere maxim suportată  [mW]   300
Temp. funcţionare [ºC]    -20...+50
Dimensiuni [mm]/Greutate [kg] 198x107.5x36/0.6 198x107.5x36/0.65