Cuplă SC/UPC-SC/UPC singlemode ULTIMODE A-511S

Cod: L4211
1,88 Lei
Preţ cu TVA Rabat Cant. Validitate
1,88 Lei 0 % de la 1 buc.
Disponibil
Cupla single-mode ULTIMODE A-511S permite conectarea (splice mecanic) a fibrelor optice terminate în conectori SC/UPC.
• Pentru conectarea fibrelor cu conectori SC
• Singlemode
• Carcasă plastic (ferulă ceramică)
• Atenuare max 0.2 dB

Garanție

Garanție 2 ani.

Suport tehnic

Detalii

Cupla singlemode ULTIMODE A-511S permite conectarea (splice mecanic) a două fibre optice terminate în conectori SC/UPC. Adaptoarele se folosesc de obicei în combinaţie cu patchcorduri şi pigtailuri în concentratoare optice.
Conectorii SC sunt în prezent cele mai populare elemente de cuplare optice, pentru că sunt foarte uşor de conectat/deconectat, forma dreptunghiulară permite amplasarea multor conectori pe o suprafaţă mică, şi pentru că sunt din plastic (mai puţin ferula).
Elemente distinctive:
  • pentru conexiuni SC/UPC la SC/UPC
  • pentru echipamente single-mode
  • carcasă de plastic (ferulă ceramică)
Dimensiuni

Specificații

Tip produs Fiber optic adapters
Marcă ULTIMODE
Nume A-511S
Utilizare Singlemode
tip Simplex
mamă-mamă
Conector tip A SC/UPC
Tip conector B SC/UPC
Pierdere dB < 0.2