Cuplă SC/UPC-FC/UPC singlemode ULTIMODE A-513S

Cod: L4213
11,04 Lei
Preţ cu TVA Rabat Cant. Validitate
11,04 Lei 0 % de la 1 buc.
Disponibil
Cupla single-mode ULTIMODE A-513S permite conectarea (splice mecanic) a două fibre optice terminate în mufe SC/UPC şi FC/UPC. Adaptoarele se folosesc de obicei în combinaţie cu patchcorduri şi pigtailuri în concentratoare optice...
• Pentru conexiuni SC/UPC la FC/UPC
• Pentru echipamente singlemode
• Carcasă de plastic (ferule ceramice)

Garanție

Garanție 2 ani.

Suport tehnic

Detalii

Cupla single-mode ULTIMODE A-513S permite conectarea (splice mecanic) a două fibre optice terminate în mufe SC/UPC şi FC/UPC. Adaptoarele se folosesc de obicei în combinaţie cu patchcorduri şi pigtailuri în concentratoare optice.
Mufele SC şi FC sunt în prezent cele mai populare elemente optice de cuplare, pentru că sunt foarte uşor de conectat/deconectat, forma dreptunghiulară permite amplasarea multor conectori pe o suprafaţă mică, şi pentru că sunt din plastic (mai puţin ferula). Mufele FC au o fixare prin înşurubare ceea ce asigură o protecţie în plus a ferulei şi a fibrei optice.
Elemente distinctive:
  • pentru conexiuni SC/UPC la FC/UPC
  • pentru echipament single-mode
  • carcasă de plastic (ferule ceramice)

Specificații

Tip produs Adaptoare pentru fibră optică
Producător ULTIMODE
Nume A-513S
Utilizare Singlemode
tip Simplex
mamă-mamă
Tip conector A SC/UPC
Tip conector B FC/UPC
Atenuare dB < 0.2