Cuplă 2xSC/UPC-2xSC/UPC duplex multimode ULTIMODE A-011D

Suport tehnic

Detalii

Cupla SC duplex multimode ULTIMODE A-011D L4111 permite conectarea a două fibre optice multimode terminate cu mufe SC. Acestea se folosesc deobicei în cutii de distribuție FTTH sau ODF pentru a cupla patchcordurile în pigtailuri.
Mufele SC sunt în prezent cele mai răspândite elemente optice de cuplare, pentru că sunt foarte uşor de conectat/deconectat, forma dreptunghiulară permite amplasarea multor conectori pe o suprafaţă mică, şi pentru că sunt din plastic (mai puţin ferula).
Elemente distinctive:
  • pentru conectori SC/UPC-SC/UPC duplex
  • multimode
  • carcasă de plastic (ferulă ceramică)
Dimensiuni

Specificații

Tip produs Adaptoare pentru fibră optică
Marcă ULTIMODE
Nume A-011D
Utilizare Multimode
tip Duplex
mamă-mamă
Conector tip A SC/UPC
Tip conector B SC/UPC
Pierdere dB < 0.2