Cuplă 2xLC/UPC-2xLC/UPC duplex multimode ULTIMODE A-055D

Cod: L4155
6,46 Lei
Preţ cu TVA Rabat Cant. Validitate
6,46 Lei 0 % de la 1 buc.
Disponibil
Cupla LC duplex multimode ULTIMODE A-055D L4155 permite conectarea a două fibre optice multimode terminate cu mufe LC/UPC Acestea se folosesc de obicei în cutii de distribuție FTTH sau ODF pentru a cupla patchcordurile în pigtailuri.
• Pentru conectori LC/UPC (o pereche -duplex)
• Pentru fibre multimode
• Carcasă de plastic(ferulă ceramică)

Garanție

Garanție 2 ani.

Suport tehnic

Detalii

Cupla LC duplex multimode ULTIMODE A-055D L4155 permite conectarea a două fibre optice multimode terminate cu conectori LC/UPC. Acestea se folosesc de obicei în cutii de distribuție FTTH sau ODF pentru a cupla patchcordurile în pigtailuri.
Mufele LC sunt în prezent cele mai răspândite elemente optice de cuplare, pentru că sunt foarte uşor de conectat/deconectat, forma dreptunghiulară permite amplasarea multor conectori pe o suprafaţă mică, şi pentru că sunt din plastic (mai puţin ferula). Aceste mufe reprezintă versiunea în miniatură a conectorilor SC, având dimensiunea unei mufe RJ-45. Dimensiunea unei mufe LC duplex este la fel ca dimensiunea mufei standard SC simplex, deci poate fi instalată în locul unei cuple SC.
Elemente distinctive:
  • pentru conectori LC/UPC (o pereche -duplex)
  • pentru fibre multimode
  • carcasă de plastic (ferulă ceramică)

Specificații

Tip produs Adaptoare pentru fibră optică
Marcă ULTIMODE
Nume A-055D
Utilizare Multimode
tip Duplex
mamă-mamă
Conector tip A LC/UPC
Tip conector B LC/UPC
Pierdere dB < 0.2