Cablu abonat FTTH singlemode (2 x G.657A1, LSZH, interior, metalfree) tambur 1000m

Cod: L7102B_1000
614,42 Lei
Preţ cu TVA Rabat Cant. Validitate
614,42 Lei 0 % de la 1 buc.
Disponibil
L7102 este un cablu optic duplex (două fibre singlemode cu tampon de 250 um), destinat aplicațiilor de interior. Posibilitatea de îndoire a cablului este mult limitată datorită construcției speciale a mantalei exterioare - manta cu secțiune transversală dreptunghiulară, întărită cu tije din material FRP (Fiber Reinforced Polymer).
• Cablu duplex (două fibre)
• Pentru interior
• Fibre singlemode 250 μm
• Standard G6571A1
• Îndoire posibilă într-un singur plan
• Tije ramforsare incorporate

Garanție

Garanție 2 ani.

Suport tehnic

Detalii

L7102 este un cablu optic duplex (două fibre single-mode cu tampon de 250 um), destinat aplicațiilor de interior. Posibilitatea de îndoire a cablului este mult limitată datorită construcției speciale a mantalei exterioare - manta cu secțiune transversală dreptunghiulară, întărită cu tije din material FRP (Fiber Reinforced Polymer).
Cablul L7102 a fost creat pentru utilizare în interiorul clădirilor. Datorită greutății reduse pe care o conferă designul special, este ideal pentru aplicaţiile de tip FTTx, cum ar fi reţelele de birou sau cele de acasă.
Fibra optică din interiorul cablului este de tip ITU-T G.657.A cu tampon de 250 μm. Este fibra singlemode cea mai des folosită, beneficiind de cele mai multe îmbunătăţiri tehnologice în procesul de fabricaţie fiind, de altfel, net superioară variantei G.652.D. Atenuarea la 1310 nm este mai mică de 0.35dB/km iar pentru 1550 nm, aceasta scade până la 0.20dB/km. Atât pe durata instalării cât şi pe durata exploatării reţelei de fibră, cablul poate fi manevrat sub formă de role cu diametru mic, fară a-i fi afectate caracteristicile şi performanţa de transmisie.
Aceasta este versiunea albă a cablului L7102
Elemente distinctive:
  • ușor, și rezistent la influențe mecanice
  • 2 fibre singlemode
  • fibre G.657A1 cu rază de îndoire limitată
  • ușor de curățat nu necesită unelte speciale
  • Manta LSOH
  • Clasă CPR: Eca
  • culoare: alb
Cablul este în conformitate cu următoarele standarde:
  • EN 50267-2-2
  • EN50268-2
  • ISO 4892/2
Structura cablului:
1. Fibre single-mode G.657.A
2. Tijă din material FRP
3. Manta exterioară din LSZH (rezistentă UV)
Clienții pot plasa comenzi și pentru patch cord-uri făcute la comandă terminate cu orice tip de conectori optici. În acest scop, vă rugăm să contactați asistentul de vânzări.
Preț pentru 1000m de fibră optică FTTH L7102B

Specificații

Tip produs Fiber optic cable
Tip cablu Interior
Număr de fibre 2
Fibre tip Singlemode 9/125
standard G.657A1
buffer 250 μm
clasă CPR Eca
Material învelișului exterior LSZH
Gel hidrofob Nu
Câştig Tije FRP
Tub central Nu
Diametru exterior mm 2 × 3
Forta maxima de tragere dinamic N nu există date
static N 80
Min. raza de curbare static mm 30
instalare mm 30
Interval de temperatură funcționare °C -30...70
instalare °C -20...60
depozitare °C nu există date
Greutate kg/km 9
Lungimea cablului m 1000