COŞUL MEU
Coşul este gol

Switch LAN

cu port SFP

Switch cu management TP-Link T1600G-52TS / TL-SG2452 (48 x gigabit + 4 SFP gigabit)
Cod: N29949
Preţ fără TVAPreţ cu TVARabatValiditate  
1433,15 Lei1719,78 Lei0 %
Switch gigabit 16 porturi TP-Link TL-SG1016D
Vedere din faţă
Switch gigabit 16 porturi TP-Link TL-SG1016D
Vedere din spate
Switch gigabit 16 porturi TP-Link TL-SG1016D
Accesoriile incluse
Switchul cu management TP-LINK TL-SG2216 JetStream are 48 de porturi gigabit (RJ45) şi 4 sloturi SFP. Rata de transfer mare, funcţiile de securitate, QoS, şi multe ustensile de management Layer 2 garantează performanţe imbatabile. T1600G-52TS este un switch cu un raport calitate-pret foarte bun şi este ideal pentru companii mici şi medii. Funcţia storm control protejează reţeaua împotriva suprasolicitării cu trafic Broadcast, Multicast şi Unknown Unicast Storm. Quality of Service (QoS, L2 - L4) asigură managementul de trafic prin reţea pentru evitarea supraaglomerăii şi accelerarea traficului. Interfaţa web pentru management este intuitivă şi uşor de folosit şi împreună cu funcţiile SNMP şi RMON asigură o punere în funcţiune şi configurare rapidă. Toate aceste atribute îl fac pe T1600G-52TS alegerea ideală pentru departamentele ce necesită un switch L2/L2+ cu porturi gigabit la un preţ competitiv.

Pentru a integra voce, date şi servicii video într-o signură reţea, switchul este dotat cu funcţii QoS avansate. Administratorul poate prioritiza traficul după mai multe reguli, inclusiv port sau protocoale 802.1P şi DSCP.
Pentru a lărgi gama de situaţii în care poate fi utilizat switchul T1600G-52TS, au fost incluse multe funcţii de traffic management Layer 2 precum: suport pentru VLAN 802.1Q, port isolation, port mirroring, STP/RSTP/MSTP, port aggregation, 802.3x Flow Control. În plus, mai există şi un număr de funcţii de mentenanţă, precum teste de loopback, test cablu şi IGMP snooping. Funcţia IGMP snooping permite managementul inteligent al traficului multicast, acesta fiind pus la dispoziţie doar anumitor utilizatori. Funcţiile de IGMP throttling şi IGMP filtering blochează accesul la traficul multicast utilizatorilor neautorizaţi.
T1600G-52TS suportă funcţii IPv6 multiple, precum: Dual IPv4/IPv6 Stack, MLD Snooping, Path Maximum Transmission Unit (PMTU) Discovery şi IPv6 Neighbor Discovery.
Switchul T1600G-52TS este uşor de folosit şi configurat. configurarea se face prin interfaţa intuitivă sau direct din linie de comandă. Traficul de management se poate encoda SSL şi SSH. Suportul pentru SNMP (v1/2/3), RMON şi Dual Image oferă informaţii preţioase despre starea de funcţionare şi trimit mesaje în cazul evenimentelor ieşite din comun.
Specificaţii
NumeWeb Smart Gigabit Switch TP-LINK T1600G-52TS (TL-SG2452)
CodN29949
Standarde şi protocoale
 EEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3z, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3x, IEEE 802.1d, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1q, IEEE 802.1p
Porturi

48x RJ45 10/100/1000 Mbps
4x GbE SFP

Cablare10BASE-T: UTP cat. 3, 4 or 5 (up to 100 m)
100BASE-TX/1000Base-T: UTP cat. 5, 5e, or higher (up to 100 m)
1000BASE-X: MMF, SMF
Lăţime de bandă104 Gbps
MAC address table
16 k
Jumbo Frame9216 B
Quality of Service802.1p CoS/DSCP priority
4 priority queues
Queue scheduling: SP, WRR, SP+WRR
Port/flow-based rate limiting
funcţii L2

IGMP Snooping V1/V2/V3
Spanning Tree STP/RSTP/MSTP
Port isolation
BPDU Filtering/Guard
TC/Root Protect
Loop back detection
802.3x Flow Control
Broadcast/Multicast/Unknown-unicast Storm Control
Static routing

VLAN802.1Q tag VLAN
Liste control acces

Packet filtering based on source anddestination MAC addresses (L2~L4) 
MAC addresses, IP addresses, TCP/UDP ports

SecuritateSSH v1/v2
SSL v2/v3/TLSv1
Port Security
Broadcast/Multicast/Unknown-unicast Storm Control
Management

Web-based GUI 
Command Line Interface (CLI)
SNMP v1/v2c/v3. compatible with public MIBs and TP-LINK private MIBs
RMON (1, 2, 3, 9 groups)
CPU monitoring 
SNTP
Firmware update via web browser or TFTP 
VCT test
SYSLOG and public MIBs

Cerinţe sistem
 Microsoft® Windows® 98SE, NT, 2000, XP, Vista™ Windows 7, Windows 8, MAC® OS, NetWare®, UNIX® or Linux.
Certificate CE, FCC, RoHS
conţinut ambalaj

T1500-28PCT
Cablu alimentare
Instrucţiuni instalare
CD ROM
Accesorii montaj
Picioare de cauciuc

Mediu de funcţionareTemp funcţionare:
0℃-40℃ (32℉-104℉);
Storage temperature: -40℃-70℃ (-40℉-158℉);
Umiditate funcţionare: 10%-90% (fără condens)
Umiditate stocare: 5%-90% (fără condens)
Dimensiuni440x220x44 mm
Tensiune alimentare 100-240 VAC, 50/60 Hz
Preţ fără TVAPreţ cu TVARabatValiditate  
1433,15 Lei1719,78 Lei0 %
 
Switch cu management TP-Link T1600G-52TS / TL-SG2452 (48 x gigabit + 4 SFP gigabit)
Cod: N29949
George Popescu
Consiliere clienţi
COMPLETAŢI
BIBLIOTECA
Nou în bibliotecă
RECOMANDĂRI
 
Regulamentul | Reclamaţii | Download | Cookies | SitemapToate drepturile rezervate © 1996-2016 DIPOL sp.j.