COŞUL MEU
Coşul este gol

Aparate măsură

Surse lumină

Sursă laser GRANDWAY FHS1D02 (1310/1550nm)
Cod: L5825
Preţ fără TVAPreţ cu TVARabatValiditate  
886,39 Lei1054,80 Lei0 %
Garanţie - 24 de luni
Sursă laser GRANDWAY FHS1D02 (1310/1550nm)
Sursă laser GRANDWAY FHS1D02 (1310/1550nm)
Sursă laser GRANDWAY FHS1D02 (1310/1550nm)
Aparatul şi adaptorul optic
Sursă laser GRANDWAY FHS1D02 (1310/1550nm)
Aparatul este alimentat de 4 baterii ascunse sub capacul ce se închide cu ajutorul unui şurub.
Sursă laser GRANDWAY FHS1D02 (1310/1550nm)
Accesoriile incluse
Sursa optică de laser GRANDWAY FHS1D02 L5825 este necesară pentru măsurarea atenuării fibrelor optice din reţele FTTx. Sursa generează unde laser cu o lungime de undă şi putere predefinite pentru a permite măsurători precise.
Echipamentul generează o rază laser cu o lungime de undă de 1310 nm sau 1550 nm cu o putere de -5 dBm ca undă constantă modulată la o frecvenţă de 270 Hz, 1 kHz, sau 2 kHz. Stabilitatea pe timp scurt a sursei laser este <0.1 dB pentru perioade mai mici de 15 minute şi <0.2 db pe perioade mai lungi de 5 ore. Echipamentul poate fi utilizat la temperaturi de -10°C - +50°C.
Dimensiunile şi greutatea mică a aparatului îl fac perfect pentru utilizarea pe teren. Vârful este dedicat conectorilor FC cu ferulă de 2.5 mm. Aparatul se alimentează de la o baterie Li-Po 800 mAh sau de la alimentatorul de 230 VAC / 5 VDC inclus în set.
Funcţii şi parametri
  • laser cu lungimea de undă: 1310 nm / 1550 nm;
  • putere: -5.0 dBm
  • două posibilităţi de alimentare (acumulator sau încărcător);
  • funţie AUTO-OFF;
  • ecran iluminat uşor de citit;
  • dimensiuni reduse şi greutate mică;
  • utilizare simplă.
Atenţie! Lumina laser invizibilă este periculoasă pentru ochi! Utilizatorul trebuie şă fie foarte atent pe timpul funcţionării echipamentului!
Se recomandă utilizarea împreună cu powermetrul optic GRANDWAY FHP1B02 L5821.
Specifications:
ModelSursă laser Grandway FHS1D02
CodL5825
ParametruValoare
Lungimi de undă generate1310 nm / 1550 nm
Putere optică
-5.0 dBm
Stabilitate 
<0.1 dB (15 minutes)
<0.2dB (5h or longer)
Conector
FC/PC
Modulaţie270Hz / 1kHz / 2kHz
Toleranţă lungime de undă±20nm @ 1310/1550nm
Temp. funcţionare-10°C ... +50°C
Temp. stocare-20°C ... +70°C
Dimensiuni115 x 65 x 30 mm
Greutate140 g
Alimentare

acumulator Li-Po 800mAh sau

alimentator 230 VAC 0.3 A / 5 VDC 1 A

 

Temperatura şi condiţiile ideale de funcţionare (1550 nm, mod CW): temperatură 23±3°C, umiditate <70%. Apatatul trebuie încălzit înainte de utilizare (25 de minute, preferabil la o temperatură de 25°C).
Preţ fără TVAPreţ cu TVARabatValiditate  
886,39 Lei1054,80 Lei0 %
 
Sursă laser GRANDWAY FHS1D02 (1310/1550nm)
Cod: L5825
George Popescu
Consiliere clienţi
COMPLETAŢI
BIBLIOTECA
Nou în bibliotecă
RECOMANDĂRI
 
Regulamentul | Reclamaţii | Download | Cookies | SitemapToate drepturile rezervate © 1996-2017 DIPOL sp.j.