COŞUL MEU
Coşul este gol

Produse ce nu se mai află în oferta curentă

Splitter optic ULTIMODE SO-32-7A (1:32, G.657A, SC/APC)
Cod: L36321
Retras din ofertă
Splitter optic ULTIMODE SP-32B (PLC, 1:32, SC) - SOLDURI!
Splitterul
Splitter optic ULTIMODE SP-32B (PLC, 1:32, SC) - SOLDURI!
Conectorii
Caracteristici distinctive:
  • Raport splitare: 1:32,
  • Lungime de undă: 1260 - 1650 nm,
  • Fibre G.657A de 1 m terminate cu conectori SC/APC,
  • Dimensiuni reduse,
  • Stabilitate în funcţionare.
Splitterul optic ULTIMODE SO-32-7A împarte egal puterea transmisă pe o cale optică în 32 de subreţele. Splitterul este caracterizat de parametri egali în toată banda de 1260-1650 nm şi are dimensiuni reduse. Cele 32 de ieşiri (fibră singlemode de lungime 1 m) sunt echipate cu conectori SC/APC.
Splitterul ULTIMODE SO-32-7A foloseşte tehnologia PLC (Planar Wave Circuit). Avantajul acestei tehnologii este precizia, splitarea simetrică, atenuarea mică şi stabilitatea în temperatură. Splitterele ce folosesc această tehnologie au deobicei un raport de splitare foarte mare.


Alte splittere ULTIMODE:
  • Splitter optic ULTIMODE SO-4-7A 1x4 L36041,
  • Splitter optic ULTIMODE SO-8-7A 1x8 L36081,
  • Splitter optic ULTIMODE SO-16-7A 1x16 L36161,
Splitterele optice sunt componente pasive pentru reţele optice. Acestea sunt folosite în telecomunicaţii, CATV, şi sisteme FTTH xPON (Fiber To The Home - Passive Optical Network)
Specificaţii tehnice:
NumeULTIMODE SO-32-7A
CodL36321
Bandă [nm]1260 - 1650
TechnologiePLC
Configuraţie1 x 32
Tip fibrăsingle-mode G.657A
ConectoriSC/APC
Lungime fibră [m]1

IL [dB]

1310/1490/1550nm

- 16.4
Directivitate [dB]≥55

Inegalitate splitare [dB]

1310/1490/1550nm

- 0.25 / 0.27 / 0.27
PDL [dB]≤0.3
Temp. funcţionare [oC]-40...85
Retras din ofertă
 
Splitter optic ULTIMODE SO-32-7A (1:32, G.657A, SC/APC)
Cod: L36321
 
Regulamentul | Reclamaţii | Download | Cookies | SitemapToate drepturile rezervate © 1996-2016 DIPOL sp.j.