COŞUL MEU
Coşul este gol

Accesorii splice

Splice-uri mecanice

Splice mecanic ULTIMODE FAST-MS1 (5 buc)
Cod: L5550
Preţ fără TVAPreţ cu TVARabatValiditate  
43,32 Lei51,98 Lei0 %
Înlocuitori
L5558Splice mecanic universal: KeyQuick C-MS100-NT
Preţul este pentru setul de 5 buc
Splice-ul mecanic ULTIMODE FAST-MS1 pentru fibre optice cu diametru de 250 um şi 900 um.
Splice mecanic ULTIMODE FAST-MS1 (5 buc)
Splice mecanic: ULTIMODE FAST-MS1 [5 buc.]
Splice mecanic ULTIMODE FAST-MS1 (5 buc)
Modelul de splice conţinut în pachet
Splice mecanic ULTIMODE FAST-MS1 (5 buc)
Ambalajul
Elemente distinctive:
  • splice mecanic ULTIMODE FAST-MS1 pentru fibre optice cu diametru de 250 um şi 900 um
  • potrivit pentru fibre multimode şi singlemode
  • timpul necesar unei lipiri este de aproximativ 60 de secunde
  • low loss: 0.15 dB
Splice-urile mecanice ULTIMODE FAST-MS1 sunt folosite pentru sudarea permanentă a fibrelor optice fără a mai fi nevoie de aparate de sudură profesionale. Atenuarea mică de doar 0.1 dB este datorită construcţiei interioare ce poziţionează fibrele cu ajutorul unor lamele în formă de V. Gelul optic special din interiorul său reduce pierderile cauzate de tăieri imprecise sau a posibilelor spaţii rămase între fibre.
Construcţia sa permite sudarea fibrelor optice cu diametru de 250 um sau 900 um, asigurând performanţe înalte pentru fibre multimode şi singlemode.
Splice-urile mecanice sunt potrivite pentru orice situaţie unde este nevoie de a suda fibre optice, ca de exemplu, pentru a conecta pigtail-uri în cutii de distribuţie sau pentru a repara fibre optice avariate.
ULTIMODE FAST-MS1 este probabil cel mai rapid splice mecanic disponibil pe piaţă. Toată procedura durează aproximativ 60 de secunde.
Uneltele necesare pentru a conecta fibrele oprice:
  • Stripper CLAUSS CFS-2 L5903 - pentru curăţarea tamponului cu diametru de 250 de um (fibre cu teacă cu diametru de 125 um)
  • Soluţie de curăţare IPA L5915 şi şerveţele umede Kim-Wipes L5913 - accesorii necesare curăţării fibrei optice;
  • Container pentru colectarea deşeurilor de fibră L5918;
  • Unealtă tăiere de precizie fibre optice F1-6000 L5801
Specificaţii:
NumeULTIMODE FAST-MS1
CodL5550
Tip fibrămultimode şi single-mode
Diametru fibră (teacă)125 μm
Diametru tampon
250 μm sau 900 μm
IL0.15 dB/km (1310/1550 nm)
RL< -40 dB
Refolosiremax 5 ori
Temp. funcţionare- 40 ... 75 oC

 

ULTIMODE Building System este o soluţie pentru crearea reţelelor FTTH în clădiri (Fiber To The Home). Sistemul este alcătuit dintr-o gamă completă de produse ce permit instalarea de fibră optică în apartamente/birouri, inclusiv în birouri "open space".

Preţul este pentru setul de 5 buc
Preţ fără TVAPreţ cu TVARabatValiditate  
43,32 Lei51,98 Lei0 %
Înlocuitori
L5558Splice mecanic universal: KeyQuick C-MS100-NT
 
Splice mecanic ULTIMODE FAST-MS1 (5 buc)
Cod: L5550
George Popescu
Consiliere clienţi
COMPLETAŢI
BIBLIOTECA
Nou în bibliotecă
RECOMANDĂRI
 
Regulamentul | Reclamaţii | Download | Cookies | SitemapToate drepturile rezervate © 1996-2016 DIPOL sp.j.