COŞUL MEU
Coşul este gol

Module SFP

10/100/1000 Mbit

SFP gigabit ULTIMODE SFP-203G 2xLC (singlemode, 1310 nm, 20km)
Cod: L1415
Preţ fără TVAPreţ cu TVARabatValiditate  
73,97 Lei88,02 Lei0 %
Modul optic SFP ULTIMODE-203G funcţionează cu fibre single-mode de până la 20 km, cu viteze de transmisie de până la 1.25 Gb/s.
SFP gigabit ULTIMODE SFP-203G 2xLC (singlemode, 1310 nm, 20km)
Modulul
Elemente distinctive
  • comunicaţie bidirecţională pe 2 fibre single-mode,
  • viteză de transmisie de până la 1.25 Gb/s (IEEE 802.3z 1000Base-FX),
  • rază de transmisie de până la 20 km,
  • mufe optice: LC.
Modulele optice ULTIMODE sunt compatibile cu standardul SFP (Small Form-factor Pluggable). ULTIMODE SFP-203G funcţionează cu fibre optice singlemode la viteze de până la 1.25 Gb/s. Distanţa maximă de transmisie este de 20 km.
Modulele SFP din seria ULTIMODE sunt echipate cu conectori LC. Principalele avantaje ale conectorilor LC: au dimensiuni mici şi un sistem de blocare pentru protecţie împotriva deconectării accidentale.
Modulul Gigabit (GbE) SFP din seria ULTIMODE poate fi folosit împreună cu media convertoare şi cu majoritatea switch-urilor şi routere-lor cu slot-uri SFP (cu echipamente CISCO), compatibile cu standardul IEEE 802.3z 1000Base-FX. Un exemplu de convertor media care poate fi folosit cu astfel de module este M-100G/SFP L1301.
Utilizarea de convertoare media, cu posibilitatea de a schimba modulele SFP este deosebit de avantajoasă atunci când vine vorba de modificări de configurare a reţelei. În loc să înlocuiţi întreaga unitate, este suficient să se se schimbe transceiver-ul SFP.
Specificaţii:
Nume:Modul SFP gigabit ULTIMODE SFP-203G
Cod:L1415
Standard:IEEE 802.3z 1000Base-FX
Tipul de fibră optică:single-mode (8.3/125μm, 8.7/125μm, 9/125μm, 10/125μm)
Conectori optici
LC
Rază de transmisie:până la 20 km
Viteză de transmisie:până la 1.25 Gb/s
Lungime de undă (Tx/Rx):1310 nm / 1310 nm
Temperatură de operare:0oC ... 70oC
Alimentare:3.3 VDC (de la port-ul SFP către placa de bază)
Convertorul media Ethernet M-100G/SFP poate fi folosit împreună cu următoarele transciever-e GbE SFP:
Transceiver-e GbE ULTIMODE:
Nume:SFP-023GSFP-2-3GSFP-203/5GSFP-205/3GFP-203/5G
SFP-205/3G
Cod:L1405L1415L1416L1417 L1418L1419
Fibră optică:multimodesingle-mode
Distanţă:2 km20 km
Viteză de transmisie:1.25 Gb/s
Lungime de undă(Tx/Rx):1310/1310 nm
1310/1550 nm
1550/1310 nm
 1310/1550 nm
 1550/1310 nm
Conectori:2x LC1x SC 1x LC
Preţ fără TVAPreţ cu TVARabatValiditate  
73,97 Lei88,02 Lei0 %
 
SFP gigabit ULTIMODE SFP-203G 2xLC (singlemode, 1310 nm, 20km)
Cod: L1415
George Popescu
Consiliere clienţi
COMPLETAŢI
BIBLIOTECA
Nou în bibliotecă
RECOMANDĂRI
 
Regulamentul | Reclamaţii | Download | Cookies | SitemapToate drepturile rezervate © 1996-2017 DIPOL sp.j.