COŞUL MEU
Coşul este gol

Patchord/pigtail FO

Singlemode - SM

Pigtail SC singlemode ULTIMODE PG-51S (G.652.D, 9/125)
Cod: L3551
Preţ fără TVAPreţ cu TVARabatValiditate  
5,98 Lei7,18 Lei0 %
Pigtailul SC singlemode ULTIMODE PG-51S este o bucată de fibră optică cu o lungime de 1 metru, terminată la un capăt cu conector SC.
Pigtail SC singlemode ULTIMODE PG-51S (G.652.D, 9/125)
Vizualizare pigtail
Pigtail SC singlemode ULTIMODE PG-51S (G.652.D, 9/125)
Vizualizare conector SC
Elemente distinctive:
  • conector: SC
  • fibră optică: single-mode (G.652.D)
  • lungime: 1 m
  • pierdere de inserție scăzută
Pigtailul SC singlemode ULTIMODE PG-51S este o bucată de fibră optică cu o lungime de 1 metru, terminată la un capăt cu conector SC.
Mufele SC sunt în prezent cele mai des folosite elemente optice de cuplare, pentru că sunt foarte uşor de conectat/deconectat ( forma dreptunghiulară permite amplasarea multor conectori pe o suprafaţă mică) şi pentru că sunt din plastic (mai puţin ferula).
Pigtail-urile ULTIMODE sunt caracterizate de o atenuare mică. Se folosesc ferule de cea mai bună calitate. Fiecare patchcord este verificat cu atenţie (se inspectează suprafeţele fibrelor şi parametrii de transmisie - atenuarea şi pierderile prin reflexie).
Fibra optică singlemode folosită în pigtailurile ULTINODE cu water-peak redus este conformă standardului ITU-T G.652.D. Aceasta oferă compatibilitate şi capacitatea de a efectua splice-uri de calitate cu reţele de fibră optică existentă. Atenuarea medie a fibrei este de aproximativ 0.4 dB/km pentru 1310 nm și 0,25 dB/km pentru 1550 nm. Fibra optică este întărită de fibre aramide (Kevlar) și acoperite cu manta de PVC.

Fibrele optice conform ITU-T G.652.D sunt acum printre cele mai bune standarde de fibră single-mode pe piaţă. Înainte de introducerea recomandărilor G.652.D,sistemele optice ar putea folosi unul dintre cele trei ferestre de transmitere cu atenuare mai mică (I: 850 nm, II: 1310 nm, III: 1550 nm). Sistemele bazate pe fibre optice cu water peak redus pot funcționa în toată banda de la 1280 nm la 1650 nm.
Specificaţii:
Nume:Pigtail SC ULTIMODE PG-51S
Cod:L3551
Lungime:1 m
Fibră:1 x singlemode, 9/125
Conector:SC
Atenuare la inserţie:< 0.25 dB
Pierderi pe retur:> 50 dB

 

Preţ fără TVAPreţ cu TVARabatValiditate  
5,98 Lei7,18 Lei0 %
 
Pigtail SC singlemode ULTIMODE PG-51S (G.652.D, 9/125)
Cod: L3551
George Popescu
Consiliere clienţi
COMPLETAŢI
BIBLIOTECA
Nou în bibliotecă
RECOMANDĂRI
 
Regulamentul | Reclamaţii | Download | Cookies | SitemapToate drepturile rezervate © 1996-2016 DIPOL sp.j.